Dans

Evangelos Poulinas

  • Mekan :
  • Dans Atölyesi
detaylı bilgi için tıklayın
Dans Atölyesi

Evangelos Poulinas


Sahnelediği performanslarla büyük beğeni toplayan Atinalı dans eğitmeni ve koreograf Evangelos Poulinas Mart ayında Akbank Sanat Dans Atölyesi’nde atölye çalışması gerçekleştirecektir.

Evangelos Pulinas Atina Devlet Dans Akademi’sinden mezun oldu. Eğitimi döneminde, Wim Vandekeybus, Jasmin Vardimon, Konstantinos Rigos, Pascal Rioult, Martha Graham ve Jose Limon gibi önemli koreografların eserlerinde dans etti. 2004 yılında, "without trace" adındaki dans kamera için tasarladığı eserle, British Council tarafından ödül aldı. 2005 yılında, Kuzey Atina Devlet Tiyatrosu’nda, Konstantinos Rigos ve Nigel Charnock’un eserlerinde yer aldı. Aynı yıl, ilk site-specific koreografik eserini gerçekleştirdi ve New York Üniversitesi, yüksek lisans programına katıldı. Dance New Amsterdam ve The A.W.A.R.D. Show kapsamında iki ayrı koreografisi sahnelendi. Impulstanz Festivali’ne, ‘danceWeb europe’ bursu ile katıldı.

Evangelos, Kassel Devlet Tiyatrosu’nda Johannes Wieland’un eserlerinde çalışmalarına devam ederken, Compagnie Linga ile "Kiss Me Good Night", "Falling Grace", Tanzfaktor Interregio ile "male study" ve Marcel Leemann Fiziksel Dans Tiyatrosu’nda, "Revolver" gibi farklı topluluklarla bağımsız projelerde dans etmiştir. 2012 - 2014 sezonunda Oldenburg Devlet Tiyatrosu’nda, prova direktörü ve eğitmen olarak görev yapmıştır. Kurucu üyesi olduğu, ''eleftheri ptosi'' isimli oluşumda, ''metamorfosis'' ve "Alternative Bodies" eserleriyle, İtalya, İspanya, Almanya, İsviçre ve Yunanistan’da turneler gerçekleştirmiştir.

Evangelos Poulinas, Almanya, Yunanistan, İsviçre ve İsveç’te çağdaş dans tekniği ve partnering üzerine atölye çalışmaları vermektedir. 2010 yılindan bu yana ise, Yunanistan, Corfu’da "one small step" festivalini düzenlemekte ve eğitim vermeye devam etmektedir. Bağımsız dansçı, dans eğitmeni ve koreograf olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Bilet: 15 TL ( Her atölye için geçerli olan katılım ücreti.)

Gaga Dans Atölyesi

  • Tarih:
  • Saat:
  • Mekan :
  • 18.03.2017
  • 15:45
  • Dans Atölyesi
detaylı bilgi için tıklayın
Gaga Dans Atölyesi

Sanat yönetmeni, koreograf ve dansçı Ohad Naharin’in geliştirdiği ve son yılların en önemli dans medtodlarından sayılan, Gaga Atölyesi, Akbank Sanat’ta dans severlerle buluşuyor. Çağdaş dans dilini yeniden tanımlayan ve dünya çapında bulunabilen özel Gaga atölyeleri ile profesyonel dansçıların yanı sıra dansçı olmayanlar da eğitiliyor.

İsviçreli dansçı, Mirjam Karvat tarafından gerçekleştirilecek atölye için ön koşul yoktur, herkese açıktır.

Mirjam Karvat

Londra Çağdaş Dans ve Koreografi Akademisi’nden mezun olan Mirjam Karvat, Scala Basel ve Basel Tiyatrosu’ndaki müzikal projelerde yer almış, Winterthur’da Solodanza Dans Topluluğu ile çalışmış ve Frieburg Belediye Tiyatrosu, Londra Palladium, Aarau Tiyatrosu gibi topluluklarda misafir dansçısı olarak görev yapmaktadır.

Mirjam, Ohad Naharin, Hofesh Shechter, Richard Alston, Jasmin Vardimon ve Merce Cunningham’ın eserlerinde dans etmiş, 2011/2012 yılları arasında, Ohad Naharin ve Batsheva Dans Topluluğu’nda eğitim almıştır. Avrupa genelinde, tiyatro ve dans kurumlarında, Gaga method eğitimi vermektedir.

Bilet ücreti: 15 TL

Önder Çevik Aeriel Dans

  • Mekan :
  • Dans Atölyesi
detaylı bilgi için tıklayın
Önder Çevik

Aeriel Dans


4 / 11 / 18 / 25 Şubat Cumartesi - Saat: 14.30 - 15.30
7 / 14 / 21 / 28 Şubat Salı - Saat: 18.30 - 19.30


Vücut enerjisini yeniden düzenlemek, vücut hizasını bulmak için yerçekimi kuvvetinin etkisiyle çalışan bir egzersiz metodudur. Bu sistemin içerisinde dans, pilates, kondisyon, akrobasi ve özellikle rahatlama ve uzama içeren hareketlerle teknik bir disiplin yaratılmıştır. Bu disiplinlerin desteğiyle zenginleştirilmiş ve en önemlisi yerçekimini avantaja çevirerek daha az enerjiyle daha yüksek esneklik, güç ve denge kazanımı sağlayan bir disiplindir. Vücudu yeniden düzenlemek, bedeni zihin merkezli duygusal kirliliklerden arındırmak için harika bir araçtır. Yerçekimiyle boşluk hissine güvenme bu teknikte bir bütün olarak çalışır. Ayrıca bu disiplin, bunların hepsini size uçmanın tarifsiz duygusuyla kazandırır.

Bilet ücreti: 25 TL

Dans Atölyesi - Dans Dersleri

detaylı bilgi için tıklayın
Tecrübeli eğitmenler gözetiminde başlangıç seviyesinde yapılacak bu derslerde, genç ve yetenekli dansçıların teknik donanımı sağlanarak bedenlerine vizyon katacak atölye çalışmaları yapılmaktadır.

Dans Atölyesi

Yetişkinler İçin Yaratıcı Dans Dersleri

Başlangıç Seviyesi


Cumartesi: 17.00-18.30


Orta ve İleri Seviyesi

Çarşamba/Cuma: 18.30-19.30

Bilet fiyatı: 15 TL

Dans gösterisi yapıldığı günlerde, dersler yapılmayacaktır.