Dans

Önder Çevik Aeriel Dans

 • Mekan :
 • Dans Atölyesi
detaylı bilgi için tıklayın
Önder Çevik

Aeriel Dans


4 / 11 / 18 / 25 Cumartesi Saat: 14:30 – 15.30
7 / 14 / 21 / 28 Mart Salı Saat: 18:30 – 19.30


Vücut enerjisini yeniden düzenlemek, vücut hizasını bulmak için yerçekimi kuvvetinin etkisiyle çalışan bir egzersiz metodudur. Bu sistemin içerisinde dans, pilates, kondisyon, akrobasi ve özellikle rahatlama ve uzama içeren hareketlerle teknik bir disiplin yaratılmıştır. Bu disiplinlerin desteğiyle zenginleştirilmiş ve en önemlisi yerçekimini avantaja çevirerek daha az enerjiyle daha yüksek esneklik, güç ve denge kazanımı sağlayan bir disiplindir. Vücudu yeniden düzenlemek, bedeni zihin merkezli duygusal kirliliklerden arındırmak için harika bir araçtır. Yerçekimiyle boşluk hissine güvenme bu teknikte bir bütün olarak çalışır. Ayrıca bu disiplin, bunların hepsini size uçmanın tarifsiz duygusuyla kazandırır.

Bilet ücreti: 25 TL

Modern Dans Gösterisi - Blind Date

 • Mekan :
 • Dans Atölyesi
detaylı bilgi için tıklayın
Blind Date

Blind Date projesi doğaçlama üzerine tasarlanmıştır. Müzisyenler ve dansçıların birlikte hareket ettiği tesadüfi bir yolculuk içerir. Ancak bu yolculuğun haritası yoktur. Hareket ve ses doğal: kendiliğinden olan durumları önemser. Bu durumların ne yarattığı ve nasıl dönüştüğü üzerine odaklanır. Hareket ve sesin mükemmel bir uyum içinde gerçekleşmesi asal hedeftir. Mükemmel uyum dürüstçe birbirini dinlemekle ilişkilidir. Bu ilişki, sorumluluk ve teslim olma cesareti içerir. Şimdiki zamanda şekillenen riskler, müzik ve hareketin kurduğu diyalog çerçevesinde değer kazanır. Bu değer, akıl ve sezgisel olanın ilişkisini güvence altına alır. Leibniz’in ‘müzik farkında olmadan sayan ruhun matematiğidir’ ifadesi bu durumu özetler niteliktedir. Belirli bir zaman ve mekanda, her seferinde yeni bir deneyim sunan ve bir daha asla tekrarı olmayacak olan Blind Date projesi, açık bir biçim önerir.

Dansçılar: Gizem Bilgen, Bengi Sevim Yörük, Umut Sevgül, Harun Kocabıçak, İsmet Köroğlu

Tam/Öğrenci: 15 TL

Gaga Dans Atölyesi

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 18.03.2017
 • 15:45
 • Dans Atölyesi
detaylı bilgi için tıklayın
Gaga Dans Atölyesi

Sanat yönetmeni, koreograf ve dansçı Ohad Naharin’in geliştirdiği ve son yılların en önemli dans medtodlarından sayılan, Gaga Atölyesi, Akbank Sanat’ta dans severlerle buluşuyor. Çağdaş dans dilini yeniden tanımlayan ve dünya çapında bulunabilen özel Gaga atölyeleri ile profesyonel dansçıların yanı sıra dansçı olmayanlar da eğitiliyor.

İsviçreli dansçı, Mirjam Karvat tarafından gerçekleştirilecek atölye için ön koşul yoktur, herkese açıktır.

Mirjam Karvat

Londra Çağdaş Dans ve Koreografi Akademisi’nden mezun olan Mirjam Karvat, Scala Basel ve Basel Tiyatrosu’ndaki müzikal projelerde yer almış, Winterthur’da Solodanza Dans Topluluğu ile çalışmış ve Frieburg Belediye Tiyatrosu, Londra Palladium, Aarau Tiyatrosu gibi topluluklarda misafir dansçısı olarak görev yapmaktadır.

Mirjam, Ohad Naharin, Hofesh Shechter, Richard Alston, Jasmin Vardimon ve Merce Cunningham’ın eserlerinde dans etmiş, 2011/2012 yılları arasında, Ohad Naharin ve Batsheva Dans Topluluğu’nda eğitim almıştır. Avrupa genelinde, tiyatro ve dans kurumlarında, Gaga method eğitimi vermektedir.

Bilet ücreti: 15 TL

Evangelos Poulinas

 • Mekan :
 • Dans Atölyesi
detaylı bilgi için tıklayın
Dans Atölyesi

Evangelos Poulinas


Sahnelediği performanslarla büyük beğeni toplayan Atinalı dans eğitmeni ve koreograf Evangelos Poulinas Mart ayında Akbank Sanat Dans Atölyesi’nde atölye çalışması gerçekleştirecektir.

Evangelos Poulinas Atina Devlet Dans Akademi’sinden mezun oldu. Eğitimi döneminde, Wim Vandekeybus, Jasmin Vardimon, Konstantinos Rigos, Pascal Rioult, Martha Graham ve Jose Limon gibi önemli koreografların eserlerinde dans etti. 2004 yılında, "without trace" adındaki dans kamera için tasarladığı eserle, British Council tarafından ödül aldı. 2005 yılında, Kuzey Atina Devlet Tiyatrosu’nda, Konstantinos Rigos ve Nigel Charnock’un eserlerinde yer aldı. Aynı yıl, ilk site-specific koreografik eserini gerçekleştirdi ve New York Üniversitesi, yüksek lisans programına katıldı. Dance New Amsterdam ve The A.W.A.R.D. Show kapsamında iki ayrı koreografisi sahnelendi. Impulstanz Festivali’ne, ‘danceWeb europe’ bursu ile katıldı.

Evangelos, Kassel Devlet Tiyatrosu’nda Johannes Wieland’un eserlerinde çalışmalarına devam ederken, Compagnie Linga ile "Kiss Me Good Night", "Falling Grace", Tanzfaktor Interregio ile "male study" ve Marcel Leemann Fiziksel Dans Tiyatrosu’nda, "Revolver" gibi farklı topluluklarla bağımsız projelerde dans etmiştir. 2012 - 2014 sezonunda Oldenburg Devlet Tiyatrosu’nda, prova direktörü ve eğitmen olarak görev yapmıştır. Kurucu üyesi olduğu, ''eleftheri ptosi'' isimli oluşumda, ''metamorfosis'' ve "Alternative Bodies" eserleriyle, İtalya, İspanya, Almanya, İsviçre ve Yunanistan’da turneler gerçekleştirmiştir.

Evangelos Poulinas, Almanya, Yunanistan, İsviçre ve İsveç’te çağdaş dans tekniği ve partnering üzerine atölye çalışmaları vermektedir. 2010 yılından bu yana ise, Yunanistan, Corfu’da "one small step" festivalini düzenlemekte ve eğitim vermeye devam etmektedir. Bağımsız dansçı, dans eğitmeni ve koreograf olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Bilet: 15 TL ( Her atölye için geçerli olan katılım ücreti.)

Ty Boomershine

 • Mekan :
 • Dans Atölyesi
detaylı bilgi için tıklayın
Dans Atölyesi

Ty Boomershine


Ty Boomershine, Fort Hayes Performans Sanatları Akademisi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans derecesini Stephens College in Columbia’da tamamlamıştır.

Cunningham tekniği üzerinden şekillenen derslerin odak noktası, ritim, uzam ve fiziksel netlik üzerine inşa olurken aynı zamanda zihin ve fiziksel cesaret ilişkisi ile birlikte ilerler. Değişmez olarak bilinen uzamsal kuralları geride bırakarak farklı yön ve yönelimleri keşfetmeyi, bedenin merkezini temel alarak ve çoklu hareket katmanlarını koordine ederek bağımsız hareket etmeyi amaçlamaktadır.

Bilet: 15 TL ( Her atölye için geçerli olan katılım ücreti.)

One By One

 • Mekan :
 • Dans Atölyesi
detaylı bilgi için tıklayın
Dans Ve Müzik

One By One


Koreograf: Evrim Akyay
Dansçılar : Evrim Akyay, Gizem Erdem

“Basit fikir ve imgelerin kullanımıyla anlatılan küçük bir öykü. Bizim için ucu bucağı belli olmayan bir bulmacanın parçalarını, en azından şimdilik bulabildiklerimiz kadarını bulmaya dair bir araştırma”. Aynı zamanda sanatçıların projelerinde yer verdikleri “Simple Present” adlı çalışmayı da kapsayan bir gösteri.

Bilet: 15 TL

Dans Atölyesi - Dans Dersleri

detaylı bilgi için tıklayın
Tecrübeli eğitmenler gözetiminde başlangıç seviyesinde yapılacak bu derslerde, genç ve yetenekli dansçıların teknik donanımı sağlanarak bedenlerine vizyon katacak atölye çalışmaları yapılmaktadır.

Dans Atölyesi

Yetişkinler İçin Yaratıcı Dans Dersleri

Başlangıç Seviyesi


Perşembe: 18.30-19.30
Cumartesi: 17.00-18.30


Orta ve İleri Seviyesi

Çarşamba/Cuma: 18.30-19.30

Bilet fiyatı: 15 TL

Dans gösterisi yapıldığı günlerde, dersler yapılmayacaktır.