01 Haziran Per
02 Haziran Cum
03 Haziran Cmt
04 Haziran Paz
05 Haziran Pzt
06 Haziran Sal
07 Haziran Çar
08 Haziran Per
09 Haziran Cum
10 Haziran Cmt
11 Haziran Paz
12 Haziran Pzt
13 Haziran Sal
14 Haziran Çar
15 Haziran Per
16 Haziran Cum
17 Haziran Cmt
18 Haziran Paz
19 Haziran Pzt
20 Haziran Sal
21 Haziran Çar
22 Haziran Per
23 Haziran Cum
24 Haziran Cmt
25 Haziran Paz
26 Haziran Pzt
27 Haziran Sal
28 Haziran Çar
29 Haziran Per
30 Haziran Cum
Haziran

Konser

Adam Baldych & Helge Lien

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 14.06.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
detaylı bilgi için tıklayın
Adam Baldych & Helge Lien

Adam Baldych: Keman
Helge Lien: Piyano

Bałdych kemana 9 yaşında, Gorzow Wielkopolski'de bir müzik okulunda Grazyna Wasilewska'nın rehberliğinde başladı. Karol Szymanowski Müzik Akademisi'nde Caz ve Popüler Müzik Enstitüsü'nden mezun oldu ve Boston'daki Berklee College’a devam etmek için burs kazandı. 16 yaşındayken zaten büyük bir ustalık kazanmıştı ve Polonya'da bir dahi olarak anılmaya başladı. Tanınmış Polonyalı ve Amerikalı müzisyenlerle, Polonya, Almanya, Sırbistan, İngiltere, Finlandiya, Macaristan, İspanya, Fransa, Endonezya ve ABD'de turneye çıktı.

2012’de Lars Danielsson, Jacob Karlzon, Verneri Pohjola, Morten Lund ve Marius Neset gibi müzisyenlerle kaydettiği “Imaginary Room” albümü, Bałdych’e en önemli müzik sahnelerinin kapılarını açtı ve Montreux, Londra gibi Avrupa'daki en büyük caz festivallerine davet almaya başladı. Kurul, birçok eleştirmenin dikkatini çekti. Bałdych, 2012, 2013 ve 2014'te Avrupa'nın en iyi caz dergisi Jazz Forum tarafından Fiddler ve Hope ünvanını kazandı. Albüm, Jazzarium.pl tarafından “Yılın Kaydı” ödülünü aldı ve Alman müzik endüstrisi tarafından verilen ECHO Jazz Ödülü’nü 2013’te kazanarak, bu ödülü kazanan alan ilk Polonyalı müzisyen oldu.

ACT için ikinci albümü olan “The New Tradition” piyanist Yaron Herman ile birlikte kaydedildi ve 30 Mayıs 2014'te yayımlandı. 2015'te ACT için üçüncü albümü “Bridges”i Helge Lien Trio eşliğinde kaydetti.

Helge Lien, uluslararası üne sahip Norveçli bir besteci ve caz piyanisti. Üçlüsüyle 2008 yılında “Hello Troll” albümüyle Norveç Grammy’sini kazandı ve Japonya, Kanada, Güney Kore, Avrupa ve İskandinavya’da turneye çıktı. Birçok konserde efsanevi Norveçli basçı Arild Andersen’e eşlik etti. Sanatçı, aynı zamanda Oslo’daki Norveç Müzik Akademisi’nde profesör olarak çalışmaktadır. Stilinde Bill Evans, Keith Jarrett ve Bred Mahldau etkileri olup, folk müzikten de çok etkilenmiştir.

Tam: 20 TL / Öğrenci: 10 TL

Asena Akan Quintet

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 07.06.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
detaylı bilgi için tıklayın
Asena Akan Quintet

Asena Akan: Vokal
Şenova Ülker: Trompet
Tolga Bedir: Klavye
Volkan Hürsever: Kontrbas
Riccardo Marenghi: Davul

İstanbul doğumlu asena Akan, müziğe beş yaşında İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda klasik keman eğitimiyle başladı. İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans diplomalarına sahip olan Akan, İstanbul Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. Caz müziğine olan tutkusu nedeniyle Randy Esen, Donovan Mixon ve Aydın Esen ile caz vokal ve teori çalışmaları yaptı.. 2000 yılından günümüze birçok konser veren Asena Akan, rock, soul, flamenco, bossa nova ve caz dahil birçok stilde deneyim kazandı. 2013 yılında söz ve müzikleri kendisine ait dokuz şarkıdan oluşan ilk albümü “İstanbul’un İzleri”, ‘Z Yapım’ Kalan Müzik tarafından yayımlandı. Asena Akan’ın ikinci albümü “Golden Heart” ise Kasım 2016’da yayımlandı. Akan, beste ve sahne çalışmalarının yanı sıra vokal koçluğu yapmakta; İstanbul Modern ve Bilgi Üniversitesi’nde yaratıcı müzik atölyeleri düzenlemektedir.

Asena Akan Quintet, “İstanbul’un İzleri” ve “Golden Heart”tan besteler ve Brezilya cazının sevilen örneklerinden oluşan bir repertuvarla sahne alacak.

Tam: 20 TL / Öğrenci: 10 TL

OnQ Baki Duyarlar Quartet

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 21.06.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
detaylı bilgi için tıklayın
OnQ Baki Duyarlar Quartet

Baki Duyarlar: Piyano
Han Slinger: Kontrbas
Stanislav Mitrovic: Saksafon
Jeroen Elfferich: Davul

Ünlü piyanist, kompozitör ve eğitmen Baki Duyarlar, Avrupa cazı ile Türk müziğinin çok iyi bir füzyonu olan OnQ projesinin 20. yılında, Rotterdam Konservatuvarı’ndan sınıf arkadaşlarıyla birlikte 21 Haziran 2017, Çarşamba günü Akbank Sanat’ta sahne alıyor.

1967 yılında İstanbul' da doğan Baki Duyarlar, 1978 yılında 11 yaşında Belediye Konservatuarı viyolonsel ve piyano bölümüne kabul edildi. 1987 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı kompozisyon Bölümü’nde Adnan Saygun, İlhan Usmanbaş ve Cengiz Tanç'ın öğrencisi oldu. 1988 yılında Hollanda'ya yerleşti ve Rotterdam Devlet Konservatuarı’nın caz piyano bölümüne kabul edildi. 1993 yılında Tilburg Devlet Konservatuarı Caz Piyano performans Bölümü’nden mezun oldu. 5 yıl boyunca Amsterdam, Rotterdam ve The Hague’da ders verdi.

1997 yılında İstanbul'a geri döndü ve ABD, Almanya, avusturya, Belçika, Hollanda, Umman, Kazakistan ve Portekiz’de konserler verdi. 2010’da ilk albümü “Overseas”i, Kai eckhardt, Sean Rickman ve Stanislav Mitrovic eşliğinde kaydetti. 2011 yılında kaydettiği “Colors” albümünden sonra, Cem aksel, Erdal Akyol, Derya Türkan, Şenova Ülker, Dilek Türkan ve Azize eşliğinde kaydettiği 3. albümü “Kemenjazz”, 2013 Türkiye Müzik Ödülleri’nde “En İyi Enstrumantal Albüm” kategorisinde aday oldu. 4. albümü “Time of Spring”i ise Janek Gwizdala, Louie Palmer ve Justin Vasques eşliğinde kaydetti.

Halen İstanbul' da yaşamını sürdüren sanatçı, uluslararası caz festivallerine katılmak üzere seyahatlerine devam ederken, kurucusu olduğu Bahçeşehir Üniversitesi Caz Okulu’nda “Caz Müziği Teorisi” ve “Topluluk” dersleri veriyor, İstanbul Gençlik Caz Orkestrası’nı yönetiyor.

Tam: 20 TL / Öğrenci: 10 TL

Yaşam Hancılar Band

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 28.06.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
detaylı bilgi için tıklayın
Yaşam Hancılar Band

Yaşam Hancılar: Vokal
Orestis Petrakis: Piyano
Marco Zenini: Kontrbas
Joan Terol Amigó: Davul

"Hancılar'ın sıcak ve güçlü sesi Frank Sinatra'nın gençliğini hatırlatıyor ancak sık sık Brezilya müziği ifade tekniklerini kullanıyor ve her şeyden önce kendi kalitesini sergiliyor." Rainer Bratfisch, Mart 2017, Jazz Podium (DE)

Vokalist ve caz gitaristi Yaşam Hancılar, Çanakkale’de doğan Hancılar, Bolu'da büyüdü. On sekiz yaşında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mühendislik okumak üzere İstanbul'a taşındı. 2006'da ilk caz grubu Jazz Mates'i kurdu ve böylece caz kariyerine başladı. İstanbul'dan Maastricht'e kadar önemli ulusal ve uluslararası festivallerde ve salonlarda konserler verdi. 2008'de İstanbul'da Nardis Genç Caz Vokal Yarışması'nda ödül aldı ve Estonya’da Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.

Hancılar 2013 yılında Amsterdam Konservatuarı’ndan mezun oldu. Hollanda'nın başkentinde kendi müzik okulunu açtı ve kendi grubu ile başta farklı ülkelerde konserler vermeye devam ediyor.

Sanatçı, ilk albümü Here's To Life'da büyük oranda Great American Songbook klasiklerini yorumlamıştı. İkinci albümü olan ve Şubat 2017’de yayınlanan “Strange Fish”, üçü Yaşam Hancılar’a ait toplam on şarkıdan oluşuyor. Caz ve Brezilya standartlarını kendi besteleri ile birleştiren bu yeni albüm, daha önce olmadığı kadar derinlere iniyor.

Tam: 20 TL / Öğrenci: 10 TL