01 Mart Çar
02 Mart Per
03 Mart Cum
04 Mart Cmt
05 Mart Paz
06 Mart Pzt
07 Mart Sal
08 Mart Çar
09 Mart Per
10 Mart Cum
11 Mart Cmt
12 Mart Paz
13 Mart Pzt
14 Mart Sal
15 Mart Çar
16 Mart Per
17 Mart Cum
18 Mart Cmt
19 Mart Paz
20 Mart Pzt
21 Mart Sal
22 Mart Çar
23 Mart Per
24 Mart Cum
25 Mart Cmt
26 Mart Paz
27 Mart Pzt
28 Mart Sal
29 Mart Çar
30 Mart Per
31 Mart Cum

Konser

Esra Kayıkçı

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 29.03.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
Bilet Al detaylı bilgi için tıklayın
Esra Kayıkçı

Esra Kayıkçı: Vokal
Hakan Kamalı: Gitar
Cem Dinler: Klavye
Yahya Dai: Saksafon
Eren Turgut: Kontrbas
Can Kalyoncu: Davul

Esra Kayıkçı İstanbul’da doğdu.1999 yılında müzik teorisi ve gitar eğitimine başladı. 2002-2006 yılları arasında Trakya Üniversitesi Arkeoloji bölümünde okudu. 2003-2006 yılları arasında İzmir’in Bergama ilçesinde bulunan Allianoi kurtarma kazısında görev aldı. 2008 yılında Allianoi’nin sular altında kalmaması için sözleri Nilay Yılmaz’a, müziği kendisine ait olan Su Perisi Şarkısı'nı besteledi. Su Perisi Şarkısı, Allianoi’ye mektuplar adlı kitapla birlikte cd olarak yayınlandı.

Elif Çağlar ile caz vokal çalıştı. Sheila Jordan ve Mark Murphy gibi büyük isimlerin workshop’larına katıldı. 2011 yılında Akbank'ın düzenlediği “Jamzz” adlı yarışmada yarı finale kaldı. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi 11. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali’nde sahne aldı. 2016’da aranjörlüğünü ve müzik direktörlüğünü Ercüment Orkut'un üstlendiği, şarkı sözlerini Mehmet Karadağ ile birlikte yazdığı kendi bestelerinden oluşan ilk albümü ‘’Bozgun Hatıra’’yı Kabak & Lin Records etiketi ile yayınladı.

2016'da Angelique Kidjo'nun jüri başkanı olduğu dünyanın en prestijli yarışmalarından 50. Montreux Jazz Vokal Yarışması'nda yarı finalist olarak sahne aldı.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

Genç Yetenekler Konseri

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 05.04.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
Bilet Al detaylı bilgi için tıklayın
Genç Yetenekler Konseri

İlayda Aydın - Berna Kontaş - Selin Nardemir


İlayda Aydın: Viyolonsel
Berna Kontaş: Viyolonsel
Selin Nardemir: Viyolonsel

İlayda Aydın
1999 yılında İstanbul'da doğan İlayda Aydın viyolonsel eğitimine 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Prof. Sevil Gökdağ ile başladı.

2014 yılında Bulgaristan'ın Dobrich şehrinde düzenlenen 18.Genç Müzisyenler Viyolonsel Yarışması'nda ikinci kategori ikincilik ödülünü kazandı. Daha sonra 2015 yılında AkSanat'ın düzenlediği Genç Yetenekler Konseri'nde yer aldı. 2015 yılında Almanya'nın Konstanz şehrinde oda müziği ve solo, 2016 yılında da İstanbul Woodwind Festival kapsamında oda müziği konserleri verdi.

Prof. Erkki Lahesmaa, Ruport Thompson, İgor Naidin ve Prof. Lazlo Stocko'nun viyolonsel ve oda müziği masterclass'larına katıldı. Halen eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda lise 4. sınıfta Prof.Sevil Gökdağ ile devam etmektedir.

Şule Berna Kontaş
Şule Berna Kontaş 2000 yılında Trabzon'da doğdu.Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda fark edilince İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın açmış olduğu yetenek sınavlarına girerek başarı ile kazandı ve 10 yaşında Prof.Sevil Gökdağ'ın öğrencisi olarak viyolonsel eğitimine başladı.Daha sonra 2014 yılında Bulgaristan'ın Dobrich kentinde düzenlenen 18.Uluslararası Genç Müzisyenler Viyolonsel Yarışması 'nda birinci,2015 yılında Sofya'da 11.Uluslararası Genç Virtüözler Viyolonsel Yarışması'nda üçüncü ve Yunanistan E-Muse Online Müzik Yarışması'nda birinci oldu. Ayrıca Türkiye ve Bulgaristan'da Prof.Erkki Lahesmaa (Finlandiya), Prof.Romain Garioud (Fransa) ve Çağ Erçağ'ın ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı.Çeşitli yerlerde yapılan sınıf konserlerinde ve kongrelerde konserler verdi.Halen lise dördüncü sınıfta Prof. Sevil Gökdağ ile eğitimine devam etmektedir.

Selin Nardemir
1993 yılında İstanbul'da doğan Selin Nardemir,2002 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda viyolonsel eğitimine Prof. Sevil Gökdağ ile başlamıştır. Konservatuvar'daki eğitim yıllarında; Prof. Yovan Markovitch, Iştvan Varga, Laressa Groeneveld, Henrik Brendstrup, Daniel Müller Schott, Anatoli Krastev, Erkki Lahesmaa, Alexander Hülshoff, Jiri Barta'nın ustalık sınıflarına katılmıştır. Katıldığı 16. Edirne Uluslararası Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması'nda üçüncülük (2014), Bulgaristan'da düzenlenen 18. Uluslararası Dobrich Genç Müzisyenler Viyolonsel Yarışması'nda ikincilik (2014), ayrıca Yamaha'nın düzenlediği Genç Müzisyenler Yarışması’nı kazanmış ve ödül almıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile Edward Elgar Viyolonsel Konçertosu'nun ilk iki bölümünü seslendirmiş (2014), Pera Müzik, Tahta Üflemeli Sazlar (Woodwinds) festivallerinde, Aksanat Genç Yetenekler konserinde yer almıştır.

İlk orkestra deneyimine Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası ile başlamıştır, 2016'dan beri de Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Cihat Aşkın Ensemble grubu üyesidir. Ayrıca İş Sanat'ın Milli Reasürans'ta düzenlenen bu yılki Parlayan Yıldızlar serisinde yer alacaktır. Lise ve üniversite eğitimini okul birincisi olarak bitiren ve Lisans II 'den beri Türk Eğitim Vakfı üstün başarı bursiyeri olan Nardemir,halen yüksek lisans eğitimine Prof. Sevil Gökdağ'ın viyolonsel sınıfında devam etmektedir.

Bilet: 10 TL

Martin Kohlstedt

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 12.04.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
Bilet Al detaylı bilgi için tıklayın
Martin Kohlstedt

“Martin Kohlsted parmaklarıyla sanki bir film anlatıyor”- DIE WELT

XJAZZ Istanbul Festivali kapsamında, ünlü Alman piyanist 12 Nisan’da Akbank Sanat’ta müzikseverlerle buluşuyor!

Türingiya ormanlarında büyüyen Almanya kökenli genç müzisyen, piyanist, besteci ve yapımcı Martin Kohsltedt, her bir hareketinde ve vurduğu her notada durmaksızın kendi benliğini ortaya seriyor. Bir gösteriyi tekrarlamak yerine enstrümanları ile müzikal bir konuşma gerçekleştiriyor ve dinleyici ile buluşturuyor. Sanatçının yayınlanmış albümleri şunlar: Tag (2012), Tag Remixes (2013), Nacht (2014), Nacht Reworks (2015)

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

Nicolas Horvath

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 26.04.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
detaylı bilgi için tıklayın
Nicolas Horvath

Nicolas Horvath: Piyano

Program:

Opening of Glassworks

Dreaming awake

5 Metamorphosis

Trilogy Sonata

Paul Simon / Philip Glass : The Sound of Silence

Etudes 1 to 10

Nicolas Horvath

Sıradışı bir piyanist olan Nicolas Horvath, müzik çalışmalarına Monaco, Académie de Musique Prince Rainier III'de başladı. 16 yaşındayken, kendisini bir konserde görmüş olan Lawrence Foster, Prenses Grace Vakfı'ndan üç yıl burs temin ederek onu Aspen Müzik Şenliği'ne davet etti. Paris'te École Normale de Musique'de okuduktan sonra, çağdaş müziğe duyarlılık kazanmasını sağlayan Bruno-Léonardo Gelber ve Gérard Frémy ile üç yıl ; ayrıca Eric Heidsieck, Gabriel Tacchino, Nelson Delle-Vigne, Philippe Entremont ve Oxana Yablonskaya’yla çalıştı. Ünlü İngiliz piyanist Leslie Howard onu tanıdıktan sonra İngiltere'deki Liszt Society’de konser vermeye davet etti. Leslie Howard sayesinde, Nicolas Horvath Franz Liszt'ın eserleri üzerindeki bilgisini derinleştirdi.

Bir çağdaş müzik sevdalısı olarak, Régis Campo, Denis Levaillant, Jaan Rääts, Kazuo Missé, Thérèse Brenet, Frederick Martin’la çalışmalar yaptı. Yüzden fazla bestecinin eserlerinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi ve elliden fazla eser (konçerto, sonat, etüd, toccata, prelüd) ona adandı.

Horvath, Monte Carlo Filarmoni Orkestrası, Palm Beach Senfoni Orkestrası, Kiev Solistler Orkestrası, the Nice Ensemble Instrumental orkestralarına solistlik yaptı; Palm Beach Atlantic Piyano Festivali, Gabala Piano Festivali, BSI Monte-Carlo Music Master, Canto XL, Palais de Tokyo 2nd Season gibi etkinliklere katıldı. Neredeyse bir düzine uluslararası yarışmanın galibi olan Horvath; ünlü Minato Mirai Salonu'nda gerçekleşen Yokohama Uluslararası Yarışması'nda 4.lük ve Franz Liszt Ödülü'ne layık görüldü. Fukuoka'da Nişin-Nihon Resital Serileri’ne katılmasını sağlayan Fukuoka 2.lik ödülünü; Carnegie Hall'daki Weill Hall'de resital vermesini sağlayan American Protégé'de birincilik ödülünü kazandı.

Sanatçı, 2014'te, Leslie Howard tarafından yönetilen Monte-Carlo Filarmoni Orkestrası eşliğinde, Liszt’in 5 konçertosunu orijinal bir tema ile, dünya prömiyeri olarak tek bir konserde çaldı. Franz Liszt'ın “Christus" eserini yorumladığı CD’si (Hortus Editions'da yapılmış olan eserin ilk tam kaydı) basında büyük ilgi gördü.
"Minimal Piyano Gecesi", "Komle Philip Glass piyano müziği" veya "Vexations da dahil olmak üzere Complete Erik Satie piyano müziği" gibi uzlaşmaz avangard programlar gerçekleştirdi. Satie'nin Vexations adlı eserinin 35 saatlik duraksız versiyonunu da yaptı.
Horvath aynı zamanda bir elektroakustik besteler yapan bir besteci ve ressamlar ve video sanatçılarla çalışmayı seviyor.

Sanatçı, Naxos için Philip Glass’ın tüm piyano eserlerini, Sheva Collection için de Erik Satie’nin tüm piyano eserlerini kaydetti.

Paris Filarmonie’de Ekim 2016’da verdiği resitalde, Philip Glass’ın tüm piyano eserleri 12 saatlik bir resitalde yorumladı.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

Sinan Erşahin

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 19.04.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
Bilet Al detaylı bilgi için tıklayın
Sinan Erşahin

Sinan Erşahin: Gitar

1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Gitar Bölümü' ne Ahmet Kanneci' nin öğrencisi olarak kabul edildi, burada İlhan Baran, Turgay Erdener ve Ertuğ Korkmaz ile solfej ve müzik teorisi çalıştı. Daha sonra yüksek öğrenimini Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde tamamladı ve "Prag Music Academy" de (HAMU) burslu olarak Milan Zelenka'nın sınıfında performans programına kabul edildi. Prag'taki çalışmalarını başarıyla tamamladıktan sonra, İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM) ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde lisansüstü eğitimine başladı, MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı' ndan Sanatta Yeterlik diploması ile mezun oldu.

Yüksek öğrenimi sırasında, Ege Üniversitesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri Topluluğunu kurdu. Aralarında çağımızın en önemli müzisyen ve bestecilerinden olan Jorge Cardoso, Juan Falu, Ricardo Moyano, M.A. Cherubito (Arjantin), Carlo Domeniconi (İtalya), Francisco Ortiz (Fransa), Victor Monge "Serranito", Marco Socias (İspanya), ve Hiroki Terashima (Japonya), Dale Cavanagh (Kanada), Nora Buschman (Almanya) gibi müzisyenlere İzmir Atatürk Kültür Merkezi, Sakıp Sabancı Kültür Merkezi ve Ege Üniversitesi Kültür Sanat Amfisi’nde konserler düzenledi. Ayrıca bu sanatçılarla masterclass düzeyinde çalışmalar yaptı ve birlikte konserler verdi. Milan Zelenka ile Prag’da çağdaş dönem bestecilerinden oluşan bir repertuvar hazırladı ve bu repertuvardan oluşan resitali ile büyük ilgi topladı. Bununla birlikte bazı geleneksel Anadolu ezgilerinin gitar için düzenlemelerini de yaparak yurtdışı ve Türkiye konserlerinde ve birçok radyo ve TV programlarında da seslendirdi. 2015 yılında “The Roger Shapiro Fund For New Music” ve “Marsyas Productions” la yaptığı anlaşmayla gitar için yazdığı yeni eserler desteklenmiş ve New York’ta yeni eserlerini de çaldığı bir dizi konser vermiştir. 2016 yılında ise gitar ve senfonik orkestra için yazdığı ‘Grand Rondo’ isimli konçerto, 10. Bilkent Gitar Günleri kapsamında seslendirilmek üzere seçilmiş ve bu eseri seslendirecek solistin belirlenmesi için Bilkent Üniversitesi tarafından yarışma düzenlenmiştir.

Türkiye’de ve yurtdışında önemli salonlarda birçok solo ve oda müziği konserleri veren Erşahin, Meksika-Morelia Gitar Festivali, İtalya-İmperia Gitar Festivali, Paris Gitar Festivali, İzmir-Karaburun Gitar Festivali, Ankara-Bilkent Gitar Günleri, Bakü Uluslararası Müzik Festivali ve daha birçok festival tarafından davet edilmiş konserler ve masterclass dersleri vermiş, yarışmalarda jüri üyeliği yapmıştır. Ulusal ve uluslararası düzeyde çok önemli şeflerle çalışmış, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Filarmonia İstanbul Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Belediye Senfoni orkestrası, CRR Senfoni Orkestrası, Bakü Filarmoni orkestrası gibi orkestralarla da solist sanatçı olarak konserler vermiştir.

2014 ve 2015 yıllarında düzenlenen 1. ve 2. CRR İstanbul Gitar Festivalleri’nin sanat koordinatörlüğünü üstlenen Sinan Erşahin, halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı'nda doçent olarak öğretim üyeliği yapmakta olup, konser etkinliklerine devam etmektedir.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

Trio Ivoire

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 08.03.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
Bilet Al detaylı bilgi için tıklayın
Trio Ivoire

Hans Lüdemann: Piyano, elektronikler
Aly Keita: Balafon, sanza
Christian Thomé: Davul, perküsyon

Trio Ivoire benzersiz bir grup çünkü piyano, balafon ve davuldan oluşan başka bir üçlü yok. Müziklerinin olağanüstü olmasının ve dünya müziği ve caz klişelerinin çoğundan uzak durabilmiş olmalarının bir sebebi bu olabilir. 2013'te "ECHO Jazz" ödülünü kazanan Trio Ivoire’nin grup lideri, piyanist ve besteci Hansa Lüdemann, "en özgün ve etkileyici Avrupalı piyanistlerden biri" (Jazz Podium) ve "çağdaş cazın en büyük piyanistlerinden biri" (Hessischer Rundfunk) olarak kabul ediliyor.

Nefes kesici virtüözlüğü ve bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle, Fildişi Sahili / Mali'den "balafon sihirbazı" Aly Keita ve Lüdemann birbirlerini kültürel sınırlar arasında bulan "ruh arkadaşları". Davulcu Christian Thomé, kendine özgü davul sesiyle farklı müzik dünyalarını eşsiz bir şekilde birleştiriyor, en basit ritmlere bile renk katıyor. Bir yandan geleneksel Afrika enstrümanlarının modern dünyaya taşınması, diğer yandan piyano ve caz müziğinde yeni ifade biçimleri arayışı, birbirinden uzak bu iki dünyayı birbirine yaklaştırıyor. Afrika poli-ritmi ve Avrupa polifonisini bir araya geliyor. Kariyerinde 15 seneyi geride bırakan grup, dördüncü albümü “Timbuktu”yu 2014 senesinde yayınladı.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL