01 Ocak Paz
02 Ocak Pzt
03 Ocak Sal
04 Ocak Çar
05 Ocak Per
06 Ocak Cum
07 Ocak Cmt
08 Ocak Paz
09 Ocak Pzt
10 Ocak Sal
11 Ocak Çar
12 Ocak Per
13 Ocak Cum
14 Ocak Cmt
15 Ocak Paz
16 Ocak Pzt
17 Ocak Sal
18 Ocak Çar
19 Ocak Per
20 Ocak Cum
21 Ocak Cmt
22 Ocak Paz
23 Ocak Pzt
24 Ocak Sal
25 Ocak Çar
26 Ocak Per
27 Ocak Cum
28 Ocak Cmt
29 Ocak Paz
30 Ocak Pzt
31 Ocak Sal

Konser

Akbank Sanat Gitar Günleri - Nora Buschmann

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 18.01.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
Bilet Al detaylı bilgi için tıklayın
Akbank Sanat Gitar Günleri

Nora Buschmann


Nora Buschmann Berlin doğumlu uluslararası üne sahip bir gitaristtir. Weimar’da Franz Liszt Konservatuarı’nda, daha sonra Köln’de eğitim aldıktan sonra uluslararası yarışmalarda birçok birincilik kazandı. Carlo Domeniconi, Dusan Bogdanovic, Juan Falu, Carlos Moscardini ve Paolo Bellinati gibi çağdaş bestecilerle olan yakın iletişimi sonucu, konser programlarında değişik geleneklere ve bölgelere ait müzikleri bir araya getirmektedir.

Sık sık Avrupa ve Güney Amerika'da konserler veren sanatçı, gitar yarışmalarında jüri olarak yer almakta ve masterclass çalışmaları yapmaktadır. Rostock Müzik Üniversitesi'nde gitar dersleri veren Buschmann, aynı zamanda Dresden Hochschule für Musik "Carl Maria von Weber"de Dünya Müziği Bölümü’nde ders vermektedir.

Uluslararası Gitar Yarışması, Kutna Hora, Çek Cumhuriyeti (1986); the "Heitor-Villa-Lobos" Yarışması Esztergom, Macaristan (1987); the "Tonger Wettbewerb", Köln (1992); the "Deutscher Musikwettbewerb", Bonn (1992); Uluslararası Gitar Yarışması Gargnano, İtalya (1993), sanatçının kazanmış olduğu bazı önemli gitar yarışmalarıdır.

Nora Buschmann’ın yaptığı başlıca kayıtlar ise şunlardır: Klasik bir repertuarı yorumladığı "Live in Bern" (1999) ,Ortadoğu ve Akdeniz müziğinden ilham alan eserleri içeren "Suite Orientale" (2003) ve Arjantin ve Brezilya folk müziğine yer verdiği "Apassionata. Latina "(2007). Düet olarak ise, ünlü gitarist ve besteci Carlo Domeniconi ile " Selected Works III" CD’sini kaydetti. Sanatçı, 2016 Ekim ayında Fahri Profesör ünvanı aldı.

Tam: 20 TL   Öğrenci: 10 TL

Akbank Sanat Gitar Günleri - Pavel Steidl

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 11.01.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
Bilet Al detaylı bilgi için tıklayın
Akbank Sanat Gitar Günleri

Pavel Steidl


“Pavel kendine has, muhteşem bir gitarist. Gitarda bu kadar çok nüansı ortaya koyabilen ve dinleyicilerden bu derece duygusal bir tepki alan başka birini görmedim.”

Classical Guitar Review

Paris'te Radio France'ın 1982 Uluslararası Gitar Yarışması'nda birincilik ödülünü kazandıktan sonra profesyonel kariyerine başlayan Steidl, kendi kuşağının en önemli gitaristlerinden biri oldu. Jüri üyeleri arasında Alexandre Tansman, Antonio Lauro ve Maria Luisa Anido gibi sanatçılar vardı. Steidl, daha önceleri Prag'da Milan Zelenka ve Štěpán Rak gibi gitaristlerle çalıştı. 1987'de Hollanda'ya göç etmeye karar verdikten sonra, yıllarca farklı sanatçılardan esinlenmiş ve orijinal tarzını yaratmıştır.

Pavel Steidl, kendi de besteler yapmakta ve bu besteleri sıklıkla konserlerinde çalmaktadır. Kanada, ABD, Çin, Hindistan, Japonya, Avrupa, Güney ve Orta Amerika dahil, dünyada 40'dan fazla ülkede konserler veren sanatçı, 2004 yılında İtalyan Gitar Dergisi “Guitart”ın okuyucuları tarafından “Yılın Gitaristi” seçildi. Sanatçının büyük beğeni kazanan on beşe yakın kaydı arasında şunları sayabiliriz: Legnani: Fantasia, Op. 19 /36 Caprices, Op. 20 (Naxos), Napoléon Coste: Guitar Works, Vol. 3 (Naxos), Guitar Music of the 18th & 19th Centuries (Panton), Mertz: Barden-Klange (Frame) ve Paganini: Sonate & Ghirbizzi for Guitar (Frame).

Steidl’ın 19.yy gitar literatürüyle gerçekleştirdiği yüksek derecede dışavurumcu performanslar, konserlerine ekstra bir boyut katıyor. Sıkça kendine has yüz mimikleri, el ve vücut hareketleri yaparak performansını zenginleştiriyor.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

Akbank Sanat Gitar Günleri - Raphaella Smits

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 31.01.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
Bilet Al detaylı bilgi için tıklayın
Akbank Sanat Gitar Günleri

Raphaella Smits


“Dünya çapında bir müzisyen.”

(Fred Brouwers, Radio Klara, BE)

Raphaella Smits kendine özgü stiliyle, sekiz telli gitar ve tarihi enstrumanlarla tüm dünyada konserler veriyor. New Yok Times yazarı Tim Page’nin 'Nadir rastlanan müzikal bir gitarist' olarak tanımladığı gitarist, kendini her zaman müziğin ruhuna adadı. Önemli gitaristler ile gerçekleştirdiği performanslar ve solo resitalleri, dünya çapında heyecanla karşılandı.

Sanatçı sahne çalışmalarının yanı sıra, seçkin müzikseverlerin vazgeçilmezi olarak nitelenen 20 kayıt yaptı. Raphaella Smits, uluslararası düzeyde, hem gitar hem de oda müziği alanında ilham veren bir eğitmen olarak da övgüler aldı. Belçika'daki Lemmens Enstitüsü’ndeki eğitmenliğine ek olarak, Batı ve Doğu Avrupa'da, Kuzey ve Güney Amerika'da ve Japonya'da düzenli olarak master dersleri verdi. Dinleme ve doğru bir şekilde yargılama yeteneğinden dolayı, uluslararası müzik yarışmalarının organizatörlerince aranan bir jüri üyesi oldu.

Raphaella, Antwerp ve Brüksel Kraliyet Konservatuvarı’nda klasik müzik okudu. Ayrıca, çalışını mükemmelleştirmek için, İspanya'daki "Catedra Andrès Segovia"ya, José Tomà'yla çalışmaya gitti. O zamanlar ilk resitallerini vermeye başlamıştı ve sekiz telli gitarın kabul gören bir savunucusu oldu. Sanatçı, 1986 yılında İspanya, Benicasim’de yapılan ünlü Uluslararası Francisco Tarrega Gitar Yarışması’nda birincilik ödülünü kazanan ilk kadın oldu. Bu zafer, önceki yıllarda Granada ve Palma de Mallorca Yarışmaları’nda kazandığı ödülleri ve başarılı kariyerini taçlandırmış oldu. Gitarın iki dev ismi Andrès Segovia ve Narciso Yepes, Raphaella'nın müzikalitesine hayran olduklarını ve çok başarılı bir geleceği olacağını söylemişlerdi.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

Genç Yetenek Konseri - Hakan Başar Trio

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 08.02.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
Bilet Al detaylı bilgi için tıklayın
Genç Yetenek Konseri

Hakan Başar Trio


Hakan Başar: Piyano
Nezih Yeşilnil: Bas
Alkan Başar: Davul

8 yaşında piyanoya başlayan Hakan Başar (Jr.), ilk çalışmalarını Moskova Devlet Konservatuarı'ndan Mikhail Iskrov'la yaptıktan sonra, babası ile caz piyano çalışmalarına başladı. Sırasıyla Bill Cunliffe, Noah Baerman, Andy LaVerne, David Berkman gibi caz piyanistlerinin müfredatı ile çalışıp sonrasında Michel Petrucciani, Oscar Peterson, Keith Jarrett, Hank Jones, Kenny Barron, Bill Evans,Tommy Flanagan transkripsyon ve repertuvarı ile başta 5. Pera Müzik Festivali olmak üzere çeşitli etkinliklerde sahne aldı. Hakan Başar ilk konserlerini verdiğinde 10 yaşındaydı.

İlerleyen süreçte, "Tribute Michel Petrucciani", "Tribute Oscar Peterson & Keith Jarrett" gibi projelerle Büyük Kulüp, CKM, İstanbul Hilton, BBVA (Esma Sultan), Akbank Sendikasyon İmza Töreni (Raffles Hotel), AkçanSa (Sabancı Center) gibi etkinliklerde sahne aldı.

Öğrenim hayatının yanı sıra müzik çalışmalarını da tüm hızıyla sürdüren Başar, 2015 'in sonlarında girdiği albüm deneme kayıtlarını İTÜ MİAM Stüdyolarında gerçekleştirdi. Joy Jazz Radio, Karnaval TV, Radyo Cazkolik, Allianz Platformu Motto Müzik Recording ve Kültür TV program etkinliklerinin yanı sıra Nisan 2016 'da 6. Pera Müzik Festivali, Arsu Sanat Bahar Şenlikleri, İstanbul Caz Festivali / Genç Caz etkinliklerine katıldı.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

Hildur Guðnadóttir

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 15.02.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
Bilet Al detaylı bilgi için tıklayın
Hildur Guðnadóttir

"Guðnadóttir, çellosu, yumuşak sesi ve yazılım kullanımıyla, basit müzik cümlelerini göklere yükseltiyor " The Wire

Hildur Guðnadóttir (1982), yer aldığı múm gibi gruplarla, deneysel pop ve çağdaş müziğin ön saflarında bulunan İzlandalı bir çellist, şarkıcı ve besteci. Çello çalmaya çocukken başladı ve Reykjavík Müzik Akademisi’ne girdi. Daha sonra İzlanda Sanat Akademisi ve Berlin, Universitat der Kunste’de bestecilik ve yeni medya eğitimi aldı. Eleştirmenlerden övgü olan dört solo albüme imza attı: Mount A (2006), Without Sinking (2009), Leyfðu Ljósinu (2012) ve Saman (2014). Hildur, tiyatro,dans gösterileri ve filmler için besteler yaptı. The Icelandic Symphony Orchestra, Icelandic National Theatre, Tate Modern, The British Film Institute, The Royal Swedish Opera ve Gothenburg National Theatre, Hildur’a beste siparişi veren kurumlardan bazıları.

2014’te Stuttgart’ta yapılan Türk Filmleri Festivali’nde, Reha Erdem’in “Jin” filmi için yaptığı müzikle “En İyi Orijinal Film Müziği” ödülünü kazandı. The Revenant (2015) ve Sicario (2015) gibi filmlerin müziklerine müzisyen olarak katkı yaptı. Beraber konser verdiği ve kayıt yaptığı bazı sanatçılar şunlardır: Skúli Sverrisson, Jóhann Jóhannsson, múm, Sunn O))), Angel, Pan Sonic, Hauschka, Wildbirds & Peacedrums, Ryuichi Sakamoto, David Sylvian, The Knife, Fever Ray ve Throbbing Gristle.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

İPTAL - Akbank Sanat Gitar Günleri - Pierre Bensusan

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 25.01.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
Bilet Al detaylı bilgi için tıklayın
Akbank Sanat Gitar Günleri

Pierre Bensusan


Önemli Duyuru: Akbank Sanat Gitar Günleri kapsamında yer alan 25 Ocak’taki Pierre Bensusan konseri, sanatçının sağlık sorunu yüzünden gelemeyecek olması yüzünden iptal olmuştur. Yerine, aynı tarih ve saatte caz gitaristi Michel Perez ve kontrbasçı Diego Imbert’in konseri yapılacaktır.

Pierre Bensusan konseri için bilet alanlar, biletlerini iade edebilir ya da bu biletlerle Michel Perez-Diego Imbert konserini izleyebilir.

“Bensusan ‘Gitarın Mozartı’ olarak biliniyor olabilir ve bu ünvanı fazlasıyla hak ediyor ama o kimsenin izinden gitmiyor. O benzersiz biri.”

Clare Brotherhood, UKTheatre.net (London, UK 2016)

En son kaydettiği üçlü konser albümü "Encore" (2014) ile “Independent Music Award”, ilk albümü "Près de Paris" (İsviçre, 1976) ile Montreux Festivali "Rose d'Or" Ödülü’nü kazanan, 2008 yılında Amerikan “Guitar Player Magazine”nin okuyucuları tarafından "En İyi Dünya Müziği Gitaristi" seçilen Pierre Bensusan, günümüzün önde gelen müzisyenlerinden biri olarak tanınmaktadır.

Dört yaşındayken ailesiyle, Cezayir, Oran’dan Paris'e taşındı. 7 yaşındayken piyano dersi almaya başladı ve 11 yaşında kendi kendine gitar çalmayı öğrendi. Folk müziğin İngiltere, Fransa ve Kuzey Amerika'da yeniden canlanmasının etkisi altında, kendi farklı müzik mirasını keşfetmeye başladı.

L.A Times tarafından "Bugün dünya müzik sahnesindeki en eşsiz ve mükemmel akustik gitar ustalarından biri" olarak tanımlanan Bensusan; New Age, Yeni Akustik Müzik, Dünya Müziği terimleri icat edilmeden çok önce, çağdaş akustik gitar dehası olarak anılmaya başlamıştı. Seyirciyi büyüleyici bir müzikal yolculuğa çıkardığı konserlerinde, tek bir gitarla grup müziği etkisi verebilme yeteneğine sahiptir. Besteciliğinin yanı sıra, iki dilli ve cesur bir doğaçlamacı vokalist olan sanatçı, kendi scat tekniğini yaratmıştır. Çalış tekniği sınıflandırmanın ötesinde olup, dünya müziği, klasik, caz, geleneksel ve başka birçok öğeyi barındırmaktadır.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

Michel Perez - Diego Imbert

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 25.01.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
detaylı bilgi için tıklayın
Michel Perez

Ünlü caz gitaristi Michel Perez, kendi kendini eğitti ve kariyerine Lyon’da, Hot Club’da başladı. Slide Hampton, Johnny Griffin, Kenny Clark ve Hank Mobley gibi cazın dev isimlerine eşlik etti.

Piyanist Gérard Maimone ile Sphérœ adlı grubu oluşturdu ve Georges Lavaudant Tiyatrosu’yla turnelere çıktı.müzikal deneyimini sürdürdü. İki diskler kaydedilir: 1977 yılında “Sphéroe”, 1978 yılında “Primadonna” albümlerini kaydetti.

1984 yılında, Nice ve Viennes Festivalleri Miles Davis konserlerinin ön grubu oldu.

Herbie Hancock, Tony Williams ve Wayne Shorter’la beraber Bertrand Tavernier’in "Around midnight" filmine katkıda bulundu.

Daha sonra farklı projelerle farklı birçok kayıt yaptı:

Dörtlüsüyle, “Kaleidoscope” (1982), “Virgil” (1986). Ron Carter’la New York’ta kaydettiği “Always” (1993), Piyanist Matio Stantchev (1996) ve basçı Marc Bertaux ile oluşturduğu düolar (1991).

Elisabeth Caumont ve basçı Pierre-Yves Sorin ile oluşturduğu Traveling Jazz isimli akustik trio ile sinema şarkılarI repertuarını yorumladı.

Myung Yung Chung tarafından yönetilen senfoni orkestrası ve Alain Jean-Marie, Pierre-Yves Sorin, Buno Ziarelli eşliğinde, Benny Golson’un Güney Kore turnesine eşlik etti.

2005 yılında, A.Ceccarell, Beuf S., F. Chassagnite, N. Morelli, V. Artaud birlikte “Storias”, 2012 yılında, basçı Diego Imbert ile Double Détente albümlerini kaydetti.

Diego Imbert

1999 yazında Capbreton Uluslararası Kontrbas Yarışması'nda gümüş madalya kazandı. Pierre Bertrand ve Nicolas Folmer’ın Paris Jazzaz Big Band ve 1992-2000 arası Lorraine Jazz Bölgesel Orkestrası üyesi oldu. Massy Orkestrası, Lorraine Filarmoni Orkestrası ve Orchestre Colonne’nin klasik müzik konserlerine katıldı. Almanya, İtalya, Norveç ve Polonya, Kanada ve ABD’de düzenli olarak, Sylvain Beuf Üçlüsü, Bireli Lagrene "Gipsy Projesi"yle konserler verdi. Beraber çaldığı sanatçılardan bazıları şunlardır: Archie Shepp, Aldo Romano, Richard Galliano, Eric Legnini Enrico Pieranunzi Antonio Farao, Jean-Michel PILC, Franck Avitabile Pierre de Bethmann, Guillaume de Chassy, David El-Malek, Pierrick Pedron, Rosario Giuliani, Alain Jean-Marie, Sylvain Luc, Michael Felberbaum Michel Perez, Olivier Ker Ourio, Baptiste Trotignon, Sara Lazarus, Elisabeth Kontomanou....

Ülkü Aybala Sunat

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 22.02.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
Bilet Al detaylı bilgi için tıklayın
Ülkü Aybala Sunat

Ülkü Aybala Sunat: Vokal
Eylül Biçer: Gitar
Volkan Topakoğlu: Bas
Erdem Güymen: Davul

İzmir'de doğdu. İlk ve Ortaokul zamanları Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde geçti. Lise ve Üniversite öğrenimi Konya'da oldu. 2000 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Spor Akademisi'nden mezun oldu. Konya'da çeşitli mekanlarda şarkı söylemeye başladı. Aynı yıllarda Konya Musiki Derneği'nde şef Yaşar Kaltakçı önderliğinde solist ve korist olarak konserlerde yer aldı. ’S5’ adlı grubu ile Konya ve Ankara ODTÜ’de konserler verdi. 2007 Nardis Jazz Vokal Yarışması’nda Nardis Özel Ödülü’nü ve Sibel Köse Workshop ödülünü kazandı. Polonya Pulawy Jazz Workshop'una katıldı. .

İstanbul'a tam zamanlı gelişi ve burada yaşamaya başlaması 2010 yılında oldu. 2011 yılında ikincisi yapılan Kapadokya Caz Günleri' nde sahne aldı. Halen İstanbul ve yurdun bir çok yerinde farklı projeler, isimler gruplar ve etkinliklerde şarkı söylemeye devam ediyor. Bunlardan başlıcaları Eylül Biçer ile ortak çalışması olan "Jeff Buckley Şarkıları", Nilüfer Verdi "Knidost", Ediz Hafızoğlu "Nazdrave" ve Social Inclusion Band.

Bir çok değerli müzisyenin albüm ve çalışmalarında yer aldı ve bir çoğu da yakın zamanda yayınlanacaklar. Kendi ismine olan ve aranjör ve prodüktörlüğünü Eylül Biçer'in yaptığı "Artiz Kahvesi" albümü, Kabak&Lin Records etiketi altında kısa süre önce yayımlandı.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL