01 Temmuz Cmt
02 Temmuz Paz
03 Temmuz Pzt
04 Temmuz Sal
05 Temmuz Çar
06 Temmuz Per
07 Temmuz Cum
08 Temmuz Cmt
09 Temmuz Paz
10 Temmuz Pzt
11 Temmuz Sal
12 Temmuz Çar
13 Temmuz Per
14 Temmuz Cum
15 Temmuz Cmt
16 Temmuz Paz
17 Temmuz Pzt
18 Temmuz Sal
19 Temmuz Çar
20 Temmuz Per
21 Temmuz Cum
22 Temmuz Cmt
23 Temmuz Paz
24 Temmuz Pzt
25 Temmuz Sal
26 Temmuz Çar
27 Temmuz Per
28 Temmuz Cum
29 Temmuz Cmt
30 Temmuz Paz
31 Temmuz Pzt

11.Caz Festivali

Hakkında
Sanatçılar
Program

HAKKINDA

CAZA DOĞRU

Müziği modern kent yaşamının ayrılmaz parçası olarak görenler, Akbank Caz Festivali'nde 11.kez bir araya geliyorlar.

04-13 Ekim 2001 tarihleri arasında İstanbul ve Ankara'da, hayatının merkezinde özgürlük duygusu yer alan sanatçılar ve müzikseverler, her gün yeni bir yolculuk. Müzikal yelpazesi blues'un köklerinden trip hop'a ya da acid jazz'dan sufi ritmlerine kadar uzanan geniş bir sanatçı kadrosu, bu yolculukta bize rehberlik edecek.

Tabii ki, bu yıl da Akbank Caz Festivali, konserlerin yanı sıra film gösterimleri ve seminerlerle zenginleştirilmiş durumda.

İstanbul'da Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Babylon ve Venue-Maslak'da, Ankara'da ise HiltonSA Oteli ve ODTÜ'de yaşanacak tüm bu uluslararası randevularda, aynı ortak heyecan paylaşılacak:

"Kendini ifade etme özgürlüğü bizi nerelere taşıyabilir?" sorusuna, bir kez daha hep birlikte yanıt arayacağız.

Akbank 11. Caz Festivali ile siz de hayatınızın müziğine doğru yola çıkın.
























SANATÇILAR

Don Byron Quintet
Jeri Brown Quartet
Joseph Bowie's Defunkt
Erik Truffaz & İlhan Erşahin Project
Tuna Ötenel & İmer Demirer Quartet
Omar Sosa Septet
Kenny Wheeler Quartet
Wibutee
Giora Feidman Trio
The Secret Tribe Featuring Mercan Dede
Andrew Hill Sextet
John Scofield Trio
Bobby Previte's "Bump The Renaissance
Jazzistance/United Future Organization
Ömer Faruk Tekbilek
"Velvele" Oğuz Büyükberber Quintet
Charles Lloyd Quartet
Don Byron
Bobby Previte



























PROGRAM

ETKİNLİK ETKİNLİK DETAYI TARİH MEKAN
Wibutee Hakon Kornstad - Saksofon, flüt, elektronik sesler
Per Zanussi - Bas, elektronik sesler
Wetle Holte - Davul, sampler, programlama
Gee Wee - Canlı elektronik sesler
04 Ekim 22:30 BABYLON
Jeri Brown Quartet Jeri Brown - Vokal
Takana Miyamoto - Piyano
Kito Sharpe - Bas
Woody Williams - Davul
05 Ekim 23:00
Joseph Bowie's Defunkt Joseph Bowie - Trombon, vokal
Kahil El Zabar - Davul, vurmalı çalgılar
Kim Clarke - Bas
Adam Klipple - Tuşlu çalgılar
Alex Harding - Bariton saksofon
Gintas Janusonis - Davul
06 Ekim 23:00
Velvele - Oğuz Büyükberber Quintet Oğuz Büyükberber - Klarnet, bas klarnet, alto saksofon
Mike Wilkens - Tenor ve soprano saksofon
Tolga Tüzün - Piyano, elektrik piyano
Demirhan Baylan - Bas
Cengiz Baysal - Davul
09 Ekim 22:00
Tuna Ötenel & İmer Demirer Quartet Tuna Ötenel - Piyano, saksofon
İmer Demirer - Trompet
Volkan Hürsever - Bas
Mehmet İkiz - Davul
10 Ekim 22:00
Tuna Ötenel & İmer Demirer Quarte Tuna Ötenel - Piyano, saksofon
İmer Demirer - Trompet
Volkan Hürsever - Bas
Mehmet İkiz - Davul
11 Ekim 22:00
Omar Sosa Septet Omar Sosa - Piyano
Sub-Z - "rap" vokaller
Marta Galarraga - Vokal
Gustavo Ovalles - Vurmalı çalgılar, konga
Eliott Kavee - Davul
Geoff Brennan - Bas
Sheldon Brown - Saksofon
12 Ekim 23:00
Kenny Wheeler Quartet Kenny Wheeler - Trompet, üflemeli çalgılar
Chris Laurence - Bas gitar
John Taylor - Piyano
Adam Nusbaum - Davul
08-09 Ekim 20:30 CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU
Charles Lloyd Quartet Charles Lloyd - Saksofon
John Abercrombie - Gitar
Marc Johnson - Bas
Billy Hart - Davul
10 Ekim 20:30
Ömer Faruk Tekbile Murat Tekbilek - Vurmalı çalgılar
Ömer Faruk Tekbilek - Vokal, ney, vurmalı çalgılar, bağlama
Emmanuel Mann - Bas
Shai Bachar - Tuşlu çalgılar
Ahmet Tekbilek - Vurmalı çalgılar
11 Ekim 19:00
Giora Feidman Trio Giora Feidman - Klarnet
Guido Jaeger - Gitar
Jens Uwe-Popp - Kontrbas
11 Ekim 21:45
Don Byron Quinte Don Byron - Klarnet
Ron Miles - Trompet
George Colligan - Piyano
Drew Gress - Bas gitar
Ralph Peterson - Davul
12 Ekim 19:00
Andrew Hill Sextet Andrew Hill - Piyano
Marty Ehrlich - Alto saksofon, bas klarnet
Ron Horton - Trompet
Aaron Stewart - Tenor saksofon
Scott Colley - Bas gitar
Nasheet Waits - Davul
12 Ekim 21:45
John Scofield Trio John Scofield - Gitar
Steve Swallow - Bas
Bill Stewart - Davul
13 Ekim 19:00
Bobby Previte's "Bumb The Renaissance Band" Bobby Previte - Davul
Marty Ehrlich - Üflemeli çalgılar
Curtis Fowlkes - Trombon
Wayne Horvitz - Piyano
Steve Swallow - Bas gitar
13 Ekim 21:45
Jazziztance / United Future Organization Murat Uncuoğlu - Sesler, sampler
Dj Yakuza - Sesler, pikaplar
Sarp Maden - Gitar
Richard Hamer - Vokal, saksofon, nefesli çalgılar
Alp Ersönmez - Bas
İmer Demirer - Trompet
Ali Perret - Tuşlu çalgılar
05 Ekim 23:00 VENUE MASLAK
United Future Organization Tadashi Yabe - Pikaplar, sampler
Toshio Matsuura - Pikaplar, sampler, vokal
Raphael Sebbag - Pikaplar
05 Ekim 23:00
Mercan Dede "Secret Tribe" Mercan Dede (aka Arkin Allen) - Pikaplar, ney, vurmalı çalgılar
Hugh Marsh - Elektrik keman, ses efektleri
Göksel Baktagir - Kanun
İzzet Kızıl - Vurmalı çalgılar
Scott Russell - Davul, vurmalı çalgılar, elektronik sesler, vokal
Konuk Sanatçı: Hüsnü Şenlendirici - Klarnet
13 Ekim 23:00
Joseph Bowie's Defunkt 07 Ekim 21:00 ANKARA -HİLTONSA
Kenny Wheeler Quarte 08 Ekim 21:00
Erik Truffaz & İlhan Erşahin Project Eric Truffaz - Trompet
İlhan Erşahin - Saksafon
Matt Penman - Bas
Thor Madsen - Gitar, elektronik sesler
Jochen Rueckert - Davul
07 Ekim 19:00 ANKARA -ODTÜ KONGRE MERKEZİ
Film Gösterimi Airto Moreire & Flora Purim "The Latin Jazz All Stars" 04 Ekim 12:30 FİLM PROGRAMI - AKBANK KÜLTÜR SANAT MERKEZİ - BEYOĞLU
Film Gösterimi A Great Day in Harlem 04 Ekim 17:00
Film Gösterimi McCoy Tyner At The Warshaw Jazz Jamboree 05 Ekim 12:30
Film Gösterimi Maceo Parker - Roots Revisited 05 Ekim 17:00
Film Gösterimi Paul Haines Part I 06 Ekim 12:30
Film Gösterimi Paul Haines Part II 06 Ekim 17:00
Film Gösterimi Paul Haines Part I 09 Ekim 12:30
Film Gösterimi Paul Haines Part II 09 Ekim 17:00
Film Gösterimi Charles Mingus - Triumph of the Underdog 10 Ekim 12:30
Film Gösterimi Jazz Collection-The Roots of New Orleans Jazz 10 Ekim 17:00
Film Gösterimi McCoy Tyner At The Warshaw Jazz Jamboree 11 Ekim 12:30
Film Gösterimi Maceo Parker - Roots Revisited 11 Ekim 17:00
Film Gösterimi Airto Moreira & Flora Purim "The Latin Jazz All Stars" 12 Ekim 12:30
Film Gösterimi A Great Day in Harlem 12 Ekim 17:00
Film Gösterimi Charles Mingus - Triumph of the Underdog 13 Ekim 12:30
Film Gösterimi Jazz Collection-The Roots of New Orleans Jazz 13 Ekim 17:00
Seminer Mercan Dede 10 Ekim 17:00 SEMİNER PROGRAMI - BİLGİ ÜNİVERSİTESİ KUŞTEPE KAMPÜSÜ
Seminer Don Byron 11 Ekim 17:00
Seminer Bobby Previte 12 Ekim 17:00