01 Nisan Cmt
02 Nisan Paz
03 Nisan Pzt
04 Nisan Sal
05 Nisan Çar
06 Nisan Per
07 Nisan Cum
08 Nisan Cmt
09 Nisan Paz
10 Nisan Pzt
11 Nisan Sal
12 Nisan Çar
13 Nisan Per
14 Nisan Cum
15 Nisan Cmt
16 Nisan Paz
17 Nisan Pzt
18 Nisan Sal
19 Nisan Çar
20 Nisan Per
21 Nisan Cum
22 Nisan Cmt
23 Nisan Paz
24 Nisan Pzt
25 Nisan Sal
26 Nisan Çar
27 Nisan Per
28 Nisan Cum
29 Nisan Cmt
30 Nisan Paz

13.Caz Festivali

Hakkında
Sanatçılar
Program

HAKKINDA

NABZA GÖRE CAZ

Cazın gücü, insan ruhu ve zekasının yarattığı her titreşime kucak açmasında gizli. Herkesin kendinden bir parça bulacağı ve yeni dünyalara doğru yolculuğa çıkacağı bir zenginlik vaat ediyor bize caz.

Teknolojinin sağladığı olanaklara müziğin tınılar evreni iyice genişlerken, dünyanın her köşesini arşınlayan müzisyenlerin insandan ve doğadan süzdükleri sesler yeniden hayat buluyor.

Cazın bu benzersiz, rengarenk dünyasını; bir eli klasikte bir eli deneyseldeki benzersiz özünü dinleyiciye yansıtmak, Akbank Caz Festivali'nin temel geleneği. Festivalin 13. yılında bu gelenek iyice belirginleşiyor.

Cazseverlerin farklı tempolarda, farklı motiflerde atan nabızları 13. Akbank Caz Festivali'nde kendi yankılarını duymaktan büyük keyif alacaklar. İstanbul'un benzersiz mekanlarında karıştıkça daha da zenginleşen yankıları...



























SANATÇILAR

The Shrine Synchro System
Chicago Underground Duo
Magic Malik
Pressure Drop Soundsystem featuring Mista Fishley & MC Rider
Gangbe Brass Band
Naapjazz
Bassdrumbone
Bireli Lagrene Gypsy Project
Turqumstances
Dirty Dozen Brass Band
Nu Spirit Helsinki
Lawrence "Butch" Morris Special Project
Jimmy Smith Quintet
The Lost Chords w/ Carla Bley
David Murray Latin Big Band
John Zorn's Electric Masada
Systeme D w/ Ernst Reijseger, Mola Sylla & Seringe
Mother Tongue / Şenol Küçükyıldırım,Tim Hodgkinson, Onur Türkmen, Robert Reigle
Available Jelly
Brötzmann-Gustaffson-Vandermark Trio
Roy Campell, William Parker, Hamid Drake
Saxophone Summit w/ Dave Liebman, Michael Brecker & Joe Lovano
September Duos / Peter A. Schmidt & Evan Parker























PROGRAM

ETKİNLİK ETKİNLİK DETAYI TARİH MEKAN
Dirty Dozen Brass Band Roger Lewis - bariton & soprano saksofon
Julius McKee - susafon
Sammie Williams - trombon
Terrence Higgins - davul
James McLean - gitar
Greg Davis - trompet
Efram Towns - trompet, flugelhorn
09 Ekim20:30 AYA İRİNİ MÜZESİ
Jimmy Smith Quintet Jimmy Smith - Org
Mark Whitfield - Gitar
Jimmy Jackson - Davul
Herman Riley - Saksofon
Jonathan Wood - Davul
15 Ekim 20:30 CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU
The Lost Chords w/Carla Bley Carla Bley - Piyano
Andy Sheppard - Saksofon
Steve Swallow - Bas
Billy Drummond - Davul
16 Ekim 20:30
David Murray Latin Big Band David Murray - Tenor saksofon
Irving Acao Sierra - Tenor saksofon
Orlando Sanchez Soto - Tenor saksofon
German Velazco Urdelis - Alto saksofon
Roman Filiu O'Reilly - Alto saksofon
Moises Marquez Levya - Bariton saksofon
Hugh Ragin - Trompet
Bacilio Marquez Richards - Trompet
Alexander Brown Cabrera - Trompet
Denis Cuni Rodriguez - Trombon
Heikel Fabian Trimino - Trombon
Craig Harris - Trombon
Roberto Carcasses Colon - Piyano
Narciso Reyes Hernandez - Bas
Oliver Valdes Rey - Davul
Adel Gonzales Gomez - Konga
17 Ekim 19:00
John Zorn's Electric Masada John Zorn - Saksofon
Marc Ribot - Gitar
Jamie Saft - Klavye
Cyro Baptista - Perküsyon
Trevor Dunn - Bas
Kenny Wollesen - Davul
17 Ekim 21:45
Brötzman-Gustafsson-Vandermark Trio Pyramid Trio w/ Roy Campell, William Parker, Hamid Drake Peter Brötzmann - Tenor saksofon, klarnet, targato
Mats Gustafsson - Bariton saksofon, flutephone, Fransız flageolet
Ken Vandermark - Tenor saksofon, klarnet, bas klarnet
18 Ekim 19:00
Saxophone Summit w/ Dave Liebman, Michael Brecker & Joe Lovano Dave Liebman - Tenor ve soprano saksofon
Michael Brecker - Tenor ve soprano saksofon
Joe Lovano - Saksofonlar
Phil Markowitz - Piyano
Cecil McBee - Bas
Billy Hart - Davul
18 Ekim 21:45
Pyramid Trio Roy Campbell - Trompet
William Parker - Bas
Hamid Drake - Davul
18 Ekim 19:00
Chicago Underground Duo Chad Taylor - Vurmalılar, vibrafon
Rob Mazurek - Kornet, elektronik programlama, kaydedilmiş sesler
08 Ekim 22:00 BABYLON
Magic Malik Malik Mezzadri - Ses, flüt
Denis Guivarch - Alto saksofon
Or Solomon - Klavye
Maxime Zampieri - Davul
Sarah Murcia - Kontrbas
09 Ekim 23:00
Pressure Drop Soundsystem feat. Mista Fishley & MC Rider Mista Fishley - Vokal
Rider - Vokal
Dave Henley - DJ, efektler
Justin Langlands - DJ, efektler
10 Ekim 23:00
Gangbé Brass Band Olatounou Magloire Ahouandjinou - Vokaller, trompet
Wendo Martial Ahouandjinou - Vokaller, trombon
Benoit Avihoué - Vokaller, vurmalılar
Athanase Obed Dehouman - Vokaller
Lucien Gbaguidi - Saksofon
Guigohounkpa Mathieu Gnonlonfoun - Vokaller, trompet
Samuel Mahougnon Gnonlonfoun - Vokaller, trompet
Ségbégnon Jean Gnonlonfoun - Vokaller, vurmalılar
Crespin Kpitiki - Vokaller, vurmalılar
James Vodounon - Vokaller, tuba
11 Ekim 18:30
NaaPJazz Korhan Futacı - Soprano ve tenor saksofon
Emre Beşli - Piyano, synthesizer
Caner Uluer - Bas, elektronik bas, gitar
Özün Usta - Vurmalılar, akustik efektler
Berke Can Özcan - Davul, akustik efektler
12 Ekim 21:00
BassDrumBone Ray Anderson - Trombon
Gerry Hemingway - Davul , vurmalılar
Mark Helias - Bas, elektrik bas
13 Ekim 21:00
Bireli Lagrene Gipsy Project Biréli Lagr¨ne - Gitar
Florin Nicolescu - Keman
Hono Winterstein - Gitar
Antonio Licusati - Kontrbas
Jean-Yves Dubanton - Gitar
14 Ekim 22:00
Turqumstances Çağlayan Yıldız - Akustik gitar, elektrik gitar, synthesizer
Oğuz Büyükberber - Bas klarinet, klarnet, alto saksofon, kayıt aletleri, sampler
Sjahin During - Perküsyon
Arnold Dooyeweerd - Kontrbas
Sibel Gürsoy - Vokaller, perküsyon
Ruben Van Ropaey - Davul, darbuka
Hasan Esen - Arp, çello, ud
Cengiz Baysal - Davul, vurmalılar
Göksel Baktagir - Kanun
Eric Vloeimans - Trompet
15 Ekim 22:00
Avaliable Jelly Tobias Delius - Tenor saksofon, klarnet
Michael Moore - Alto saksofon, klarnet
Eric Boeren - Kornet
Wolter Wierbos - Trombon
Ernst Glerum - Bas
Michael Vatcher - Vurmalılar
16 Ekim 23:00
Nu Spirit Helsinki Okou - Vokal
Daddy Ous - Vokaller
Teppo Makynen - Davul
Abdissa "Mamba" Assefa - Vurmalılar
Jukkis Kiviniemi - Bas
Jukka Eskola - Trompet, flugelhorn
Aleksi Ahoniemi - Saksofon
17 Ekim 23:00
The Shrine Synchro System Rita Rey - Pikaplar
Max Reinhardt - Pikaplar
Your Mum's Visual - Görseller
18 Ekim 23:00
September Duo w/ Evan Parker-Peter A.Schmid Evan Parker - Tenor ve soprano saksofon Peter A. Schmid - Bas ve eb klarnet, taragot 11 Ekim 16:30 BİENAL-YEREBATAN SARNICI
Lawrence "Butch" Morris Special Project Lawrence "Butch" Morris Special Project "Perpetual Peace" 12 Ekim 18:30
Systeme D w/ Ernst Reijseger, Molla Sylla & Serigne Gueye Molla Sylla - Vokaller
Ernst Reijseger - Çello
Seringue Gueye - Vurmalılar
18 Ekim 19:30 BİNEAL-TOPHANE-İ AMİRE
Mother Tongue w/ Şenol Küçükyıldırım, Onur Türkmen, Tim Hodgkinson, Robert Reigle Şenol Küçükyıldırım - Davul
Tim Hodgkinson - Klavye
Onur Türkmen - Gitar
Robert Reigle - Saksofon
19 Ekim 19:30
Atölye Shajin During (Turqumstances) 13 Ekim 17:00 AKBANK SANAT
Seminer Dost Kip / İsmet Sıral & CMS Projesi 15 Ekim 17:00
Atölye Marc Ribot (John Zorn's Electric Masada) 16 Ekim 16:00
Seminer Dost Kip / İsmet Sıral & CMS Projesi 18 Ekim 13:00
Atölye Joe Lovano (Saxophone Summit) 18 Ekim 16:00
Gangbé Brass Band Olatounou Magloire Ahouandjinou - Vokaller, trompet
Wendo Martial Ahouandjinou - Vokaller, trombon
Benoit Avihoué - Vokaller, vurmalılar
Athanase Obed Dehouman - Vokaller
Lucien Gbaguidi - Saksofon
Guigohounkpa Mathieu Gnonlonfoun - Vokaller, trompet
Samuel Mahougnon Gnonlonfoun - Vokaller, trompet
Ségbégnon Jean Gnonlonfoun - Vokaller, vurmalılar
Crespin Kpitiki - Vokaller, vurmalılar
James Vodounon - Vokaller, tuba
12 Ekim 21:00 ANKARA HİLTON
Jimmy Smith Quintet Jimmy Smith - Org
Mark Whitfield - Gitar
Jimmy Jackson - Davul
Herman Riley - Saksofon
Jonathan Wood - Davul
13 Ekim 21:00
Turqumstances Çağlayan Yıldız - Akustik gitar, elektrik gitar, synthesizer
Oğuz Büyükberber - Bas klarinet, klarnet, alto saksofon, kayıt aletleri, sampler
Sjahin During - Perküsyon
Arnold Dooyeweerd - Kontrbas
Sibel Gürsoy - Vokaller, perküsyon
Ruben Van Ropaey - Davul, darbuka
Hasan Esen - Arp, çello, ud
Cengiz Baysal - Davul, vurmalılar
Göksel Baktagir - Kanun
Eric Vloeimans - Trompet
14 Ekim 19:30 ANKARA ODTÜ