01 Nisan Cmt
02 Nisan Paz
03 Nisan Pzt
04 Nisan Sal
05 Nisan Çar
06 Nisan Per
07 Nisan Cum
08 Nisan Cmt
09 Nisan Paz
10 Nisan Pzt
11 Nisan Sal
12 Nisan Çar
13 Nisan Per
14 Nisan Cum
15 Nisan Cmt
16 Nisan Paz
17 Nisan Pzt
18 Nisan Sal
19 Nisan Çar
20 Nisan Per
21 Nisan Cum
22 Nisan Cmt
23 Nisan Paz
24 Nisan Pzt
25 Nisan Sal
26 Nisan Çar
27 Nisan Per
28 Nisan Cum
29 Nisan Cmt
30 Nisan Paz

14.Caz Festivali

Hakkında
Sanatçılar
Program
Atölye/Paneller
Fotoğraflar

HAKKINDA


DİKKAT! ŞEHİRDE CAZ VAR

Nedir şehre çeken bizi? Caza çeken nedir?

Gizem mi? Asla ele geçiremediğimiz, tam yakaladım derken parmaklarımızdan kaçıveren...
O bitmez tükenmez anlamsıza yaklaşan karmaşa mı?
Ya da o karmaşanın ardında keşfettiğimiz şaşırtıcı düzen mi?

Doğadan gelen, onu özleyen ve ona hep meydan okuyan ve eninde sonunda onunla bütünleşen...
Bir Afrikalıyı, bir Rusu ve bir Arjantinliyi aynı sahnede buluşturan...
Dünyanın neresine gidersek gidelim bir başka şekil ve ruhta hep karşımıza çıkan...
Kalabalığın taşkın neşesiyle yalnızlığın hüznünü ustaca harmanlayan...

İçine gömülünce bunaldığımız, biraz uzak kalınca özlemle ve koşarak döndüğümüz...
Hızı ve sükuneti, çalkantıyı, monotonluğu, bitmek bilmeyen ir değişimi, yalnızlığı, aşkı, arkadaşlığı, hayal kırıklığını, umudu, sonları, yeniden başlamayı, heyecanı, acıyı, mutluluğu, keyfi ve insana ait her şeyi bize avuçlarında sunan...

Cazla bütünleşen şehir, şehirle bütünleşen caza özlemimizi doyurmak için bir kez daha...
























SANATÇILAR

Gonzalo Rubalcaba
Nguyen Le Celebrating Jimi Hendrix
The New York Voices
Mc Coy Tyner Trio
Dino Saluzzi Trio
Miroslav Vitous Quartet
Nobukazu Takemura
Chicago Underground Trio
Jane Bunnett And The Spirit Of Havana
Aydın Esen Trio
Misha Mengelberg Solo
Amina Claudine Myers Trio
Charlie Mariano- Daniel Humair - Ali Haurand Trio
Septeto Roberto Rodriguez
NoJAZZ
Sarp Maden-Reğent Bölükbaşı Duo
K34 Project
Rubin Steiner
Me-Caz-i Caz
Olcay Saral Trio
Selen Gülün Trio
Mark de Clive Lowe
Onur Türkmen "Anahata Project"
Han Bennink - Benjamin Herman - Ernst Glerum Trio



















PROGRAM

ETKİNLİK ETKİNLİK DETAYI TARİH MEKAN
The New York Voices Peter Eldrige - Vokal
Darmon Meader - Vokal
Kim Nazarian - Vokal
Lauren Kinhan - Vokal
Andy Ezrin - Piyano
Paul Nowinski - Bas
Marcello Pellitieri - Davul
06 Ekim 20:30 AYA İRİNİ MÜZESİ
Gonzalo Rubalcaba Solo Gonzalo Rubalcaba - Piyano 13 Ekim 19:30 CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU
Nguyen Le Jimi Hendrix Anısına / Jimi Hendrix Celebrating Nguyªn Lª - Gitar
Cathy Renoir - Vokal
Michel Alibo - Elektro bas,vokal
Francis Lassus - Davul, vokal
13 Ekim 21:45
McCoy Tyner Trio McCoy Tyner - Piyano
Charnett Moffett - Bas
Eric Kamau Gravatt - Davul
14 Ekim 20:30
Dino Saluzzi Trio Dino Saluzzi - Bandoneon, besteci, düzenlemeci
José Saluzzi - Akustik gitar
Matias Saluzzi - Bas
15 Ekim 20:30
Miroslav Vitous Quartet Miroslav Vitous - Kontrbas
Bob Malach - Saksofon
Ramberto Ciammarughi - Piyano
Adam Nussbaum - Davul
16 Ekim 19:30
The Mingus Big Band Eddie 'Doc' Henderson - Trompet
Kenny Rampton - Trompet
Alex Sipiagin - Trompet
John Stubblefield - Saksofon
Wayne Escoffery - Saksofon
Jaleel Shaw - Saksofon
Abraham Burton - Saksofon
Ronnie Cuber - Saksofona
Ku-umba Frank Lacy - Trombon, vokal
Conrad Herwig - Trombon
Earl Mclntyre - Trombon, tuba
Kenny Drew - Piyano
Boris Kozlov - Bas
Donald Edwards - Davul
16 Ekim 21:45
Nobukazu Takemura Nobukazu Takemura - Elektronik programlama, klavye, ses
Kiki (Kikuko Ninaka) - Görseller, performans
06 Ekim 21:30 BABYLON
Chicago Underground Trio Rob Mazurek - Kornet, vibrafon
Noel Kupersmith - Vibrafon, bas
Chad Taylor - Davul
07 Ekim 21:30
Jane Bunnett and The Spirit of Havana Jane Bunnett - Soprano saksofon, flüt
Larry Cramer - Trompet, flugel horn
David Virelles - Piyano
Francisco Mela - Davul
Petar Slavo - Akustik bas
Alberto Alberto - Vokal, vurmalı çalgılar
08 Ekim 23:00
Aydın Esen Trio Aydın Esen - Klavye
Jonas Helborg - Bas
Gary Husband - Davul
09 Ekim 23:00
Selen Gülün Trio Selen Gülün - Piyano
İlker Özalp - Bas
Emir Özoğul - Davul
10 Ekim 16:00
Elvan Aracı Quartet Elvan Aracı - Piyano
Eylem Pelit - Bas
Sarp Maden - Gitar
Volkan Ökten - Davul
10 Ekim 18:00
K-34 Jackie Liebezeit - Davul
Norbet Jozik - Bas
Levent Akman - Vurmalı çalgılar
Gerald Doecke - Saksofon, klarnet, klavye
Murat Ertel - Elektro saz, gitar, vokal
Ceren Oykut - Görseller
H.D. Moll - Görseller
10 Ekim 20:00
Misha Mengelberg Solo Misha Mengelberg - Piyano 11 Ekim 21:00
Han Bennink - Benjamin Herman - Ernst Glerum Trio Han Bennink - Davul
Benjamin Herman - Alto saksofon
Ernst Glerum - Bas
11 Ekim 22:00
Amina Claudine Myers Trio Amina Claudine Myers - Piyano, hammond B3, vokal
Radu Williams - Kontrbas
Reggie Nicholson - Davul
12 Ekim 21:00
Charlie Mariano - Daniel Humair - Ali Haurand Trio Charlie Mariano - Alto saksofon
Daniel Humair - Davul
Ali Haurand - Bas
13 Ekim 22:00
Septeto Roberto Rodriguez Roberto Rodriguez - Davul
Curtis Hasselbring - Trombon
Matt Darriau - Klavye
Ted Reichman - Akordeon
Meg Okura - Keman
Mary Wooten - Çello
Jennifer Vincent - Bas
14 Ekim 22:00
NoJazz Philippe Balatier (Balat) - Klavye, sampler
Pascal Reva (Bilbo) - Bas ve davul
Philippe Sellam (Slam) - Saksofon
Mike Checkli (DJ Mike) - DJ
Guillaume Poncelet (Junior) - Trompet
15-16 Ekim 23:00
Mark de Clive Lowe FreeSoul Sessions Mark de Clive Lowe - Fender rhodes, klavye
Bembe Segue - Vokal
Michelle Escoferry - Vokal
Finn Peters - Flüt, saksofon, vurmalı çalgılar
David DeRose - Davul, vurmalı çalgılar
09 Ekim 22:00 YENİ MELEK PERFORMANS MERKEZİ
Jazzanova Jürgen von Knoblauch - DJ
Jutojo - Görseller
09 Ekim 22:00
Rubin Steiner Frederick Landier - Programlama, vokal
Sylvestre Perrusson - Trombon
Olivier Claveau - Davul
Stephane Charasse - Bas
Robin Dallier - Sesler
09 Ekim 22:00
Onur Türkmen Onur Türkmen - Şef
Şenol Küçükyıldırım - Davul
Robert Reigle - Tenor saksofon
Selen Gülün - Piyano, vokal
Gülüş Gülcügil - Vokal
Hasan Tura - Keman
Tülay Karşın - Keman
Efdal Altun - Viyola
Yelda Özgen - Çello
Caner Kaptan - Bas
08 Ekim 19:30 AKBANK SANAT
Mecazi Caz Yusuf Eker - Piyano
Fuat Güney - Bas
Ömer Gökçe Bölükbaşı - Davul
Ahmet Tolga Üzel - Tenor saksofon
Hidayet Selim Kavçık - Soprano saksofon
09 Ekim 19:30
Olcay Saral Trio Olcay Saral - Piyano
Recep Akdeniz - Davul
Ahmet Türkmenoğlu - Bas gitar
14 Ekim 19:30
Sarp Maden - Regent Bölükbaşı Duo Sarp Maden - Gitar
Reğent Bölükbaşı - Çello
15 Ekim 19:30
Film Gösterimi Art Ensemble of Chicago "Live from the Jazz Showcase" 06 Ekim17:00
Film Gösterimi Ben Webster "The Brute and teh Beautiful" 07 Ekim17:00
Film Gösterimi John Coltrane "The Coltrane Legacy" 10 Ekim 17:00
Film Gösterimi Thelonious Monk "Straight No Chaiser" 13 Ekim 17:00
Film Gösterimi Rahsaan Roland Kirk "The One Man Twins" 14 Ekim 17:00
Atölye Gonzalo Rubalcaba 12 Ekim 17:00
Atölye Miroslav Vitous 15 Ekim 17:00

ATÖLYELER/PANELLER










































FOTOĞRAFLAR

Mccoy Tyner Dave Liebman New York Voices Dino Saluzzi Trio Misha Mengelberg Miroslav Vitous Gonzalo Rubalcaba Selen Gulun Jonas Helborg Mingus Big Band Nguyen Le Amina Myers Rubin Steiner Mariano Humair Haurand Benjamin Herman Chicago Underground Trio Elvan Araci Jazzanova Juergen No Jazz Nobukazu Takemura Olcay Saral