01 Ocak Paz
02 Ocak Pzt
03 Ocak Sal
04 Ocak Çar
05 Ocak Per
06 Ocak Cum
07 Ocak Cmt
08 Ocak Paz
09 Ocak Pzt
10 Ocak Sal
11 Ocak Çar
12 Ocak Per
13 Ocak Cum
14 Ocak Cmt
15 Ocak Paz
16 Ocak Pzt
17 Ocak Sal
18 Ocak Çar
19 Ocak Per
20 Ocak Cum
21 Ocak Cmt
22 Ocak Paz
23 Ocak Pzt
24 Ocak Sal
25 Ocak Çar
26 Ocak Per
27 Ocak Cum
28 Ocak Cmt
29 Ocak Paz
30 Ocak Pzt
31 Ocak Sal

19.Caz Festivali



Hakkında
Sanatçılar
Program
Atölye/Paneller
Fotoğraflar

HAKKINDA

Bizce, bu doğallığa çok yakışan, bu anlamda tüm zenginlikleri içinde barındıran şehirlerin en görkemlisi İstanbul. Yıllardır dönen, her dönüşüyle yeni şeyler söyleyen bir plak sanki... Ne mp3, ne bir CD... Özellikle bir plak. Plak, sesin resmini çizer, fotoğrafını çeker, olduğu gibi yansıtır çünkü...

Akbank 19. Uluslararası Caz Festivali, işte bu doğallık ve samimiyeti bir kez daha şehrimize taşıyor. Her yıl olduğu gibi, caz müziğinin ustalarını ve yeni sanatçıları şehrin büyülü mekanlarında cazseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyor.

Her dönüşte şehrin gerçek sesini hissetmeniz dileğiyle...








SANATÇILAR

Cecil Taylor-Tony Oxley
Joe Lovano Us Five
Marilyn Mazur
Terje Rypdal
Richard Bona
Vassilis Tsabropoulos “The Promise”
Fahir Atakoğlu Trio
Aki Takase "Play Fats Waller"
Trio 3
Jose James
Bik BentBraam “Extremen”
Hypnotic Brass Ensemble
Justin Adams-Juldeh Camara
Andy Votel (DJ SET)
Niyaz
Grand Pianoramax featuring Celena Glenn Aka Black Cracker
İmer Demirer Quartet
Burçin Büke Quartet
İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions
Yakuza (DJ SET)
KonstruKt - Guests
Geraldine Laurent Time Out Trio
Cenk Erdoğan Trio
Evo Trio
Cazlı Brunch
Düşler Akademisi “Social Inclusion Band”
Trio Braamdejoodevatcher Quartet featuring Peter Van Bergen
Carl Ludwig Hubsch’s Longrun Development of The Universe



PROGRAM

ETKİNLİK ETKİNLİK DETAYI TARİH MEKAN
Vassilis Tsabropoulos "The Promise" Vassilis Tsabropoulos - Piyano 15 Ekim Perşembe 20:30 AYA İRİNİ MÜZESİ
Terje Rypdal Terje Rypdal - Gitar
Ketil Bjorstad - Piyano
16 Ekim Cuma 20:30
Cecil Taylor - Tony Oxley Cecil Taylor - Piyano
Tony Oxley - Perküsyon
22 Ekim Perşembe 20:00 CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU
Joe Lovano Us Five Joe Lovano - Saksofon
James Weidman - Piyano
Esperanza Spalding - Bas
Francisco Mela - Davul
Otis Brown - Davul
23 Ekim Cuma 20:00
Marilyn Mazur Marilyn Mazur-Perküsyon
Tone Ase-Vokal
Krister Jonsson - Gitar
Hans Ulrik-Saksofon
Audun Kleme - Davul
Klavs Hovman - Bas
Makiko Hirabayashi - Piyano, klavye
24 Ekim Cumartesi 19:30
Richard Bona Richard Bona - Bas, vokal
Etienne Stadwijk - Klavye
Jean Christophe Maillard (aka Mbutu) - Gitar
Obed Calvaire - Davul
Mike Rodriguez - Trompet
Marshall Gilkes - Trombon
24 Ekim Cumartesi 21:45
Bik Bent Braam "Extremen" Michiel Braam - Piyano
Wilbert de Joode - Kontrbas
Michael Vatcher - Davul
Frank Gratkowski - Alto saksofon, klarnet, bas klarnet
Jan Willem van der Ham-Alto saksofon,fagot
Bart van der Putten - Alto saksofon, klarnet
Frans Vermeerssen - Tenor ve bariton saksofon
Peter van Bergen - Tenor saksofon, klarnet, bas klarnet
Peter Haex - Euphonium
Carl Ludwig Hübsch - Tuba
Eric Boeren - Kornet
Angelo Verploegen - Trompet
Wolter Wierbos - Trombon
15 Ekim Perşembe 21:30 BABYLON
Hypnotic Brass Ensemble Gabriel Hubert - Trompet
Saiph Graves - Trombon
Amal Hubert - Trompet
Tycho Cohran - Sousaphone
Jafar Graves - Trompet
Uttama Hubert - Euphonium
Seba Graves - Trombon
Tarik Graves - Trompet
Gabriel Wallace - Davul
16 Ekim Cuma 21:00
İmer Demirer Quartet İmer Demirer - Trompet, flügelhorn
Serkan Özyılmaz - Piyano, klavye
Matt Hall - Kontrbas
Cem Aksel - Davul
17 Ekim Cumartesi 21:30
Andy Votel (DJ Set) Andy Votel-Pikaplar 17 Ekim Cumartesi 00:00
Burçin Büke Quartet Burçin Büke - Piyano
Sibel Köse - Vokal
Volkan Öktem - Davul
Volkan Hürsever - Kontrbas
18 Ekim Pazar 19:00
Justin Adams - Juldeh Camara Justin Adams - Gitar, tehardant, vokal
Juldeh Camara - Ritti, gologo, vokal
Martyn Barker - Perküsyon
20 Ekim Salı 21:30
Trio 3 Oliver Lake - Alto saksofon
Reggie Workman - Bas
Andrew Cyrille - Davul
21 Ekim Çarşamba 20:30
Grand Pianoramax featuring | Celena Glenn aka Black Cracker Leo Tardin - Piyano
Celena Glenn - Vokal
21 Ekim Çarşamba 23:00
Aki Takase "Plays Fats Waller" Aki Takase - Piyano
Eugene Chadbourne - Gitar, banjo, vokal
Rudi Mahall - Bas klarnet
Nils Wogram - Trombon
Paul Lovens - Davul
22 Ekim Perşembe 21:30
Jose James Jose James - Vokal
Richard Spaven - Davul
Neil Charles - Bas
Grant Windsor - Piyano
23 Ekim Cuma 22:00
Yakuza (DJ Set) DJ Yakuza (Can Utkan)-Pikaplar 23 Ekim Cuma 00:00
İlhan Erşahin's Istanbul Sessions İlhan Erşahin - Saksofon
Alp Ersönmez - Bas
Turgut Alp Bekoglu - Davul
İzzet Kızıl - Perküsyon
24 Ekim Cumartesi 21:00
Niyaz Loga Ramin Torkian - Gitar, Saz, Kamman Azam Ali - Vokal, rik
Laura Escude - Proglamlama, keman, klavye
Salar Nader - Tabla
Ulaş Özdemir - Saz, vokal
Naser Musa - Ud
22 Ekim Perşembe 22:00 GHETTO
Fahir Atakoğlu Trio Fahir Atakoğlu-Piyano
Matthew Garrison - Bas
Horacio El Negro Hernandez - Davul
15 Ekim Perşembe 21:00 THE SEED
Carl Ludwig Hübsch's Longrun Development of the Universe Carl Ludwig Hübsch - Tuba
Wolter Wierbos - Trombon
Benjamin Weidekamp - Alto saksofon
16 Ekim Cuma 19:00 AKBANK SANAT
Trio BraamDeJoodeVatcher Quartet featuring Peter van Bergen Michiel Braam - Piyano
Wilbert de Joode - Bas
Michael Vatcher - Perküsyon, davul
Peter van Bergen - Tenor saksofon, klarnet
16 Ekim Cuma 20:30
Atölye
Mavi Jeans ile Tişört Tasarımı 17 Ekim Cumartesi 13:00
KonstruKt - Guests konstruKt:
Korhan Argüden - Davul
Özün Usta - Perküsyon
Umut Çağlar - Gitar, efektler
Guests:
Bart van der Putten - Alto saksofon, klarnet
Jan Willem van der Ham - Alto saksofon, fagot
Frans Vermeerssen - Tenor ve bariton saksofon
Peter Haex - Euphonium
Eric Boeren - Kornet
Angelo Verploegen - Trompet
17 Ekim Cumartesi 19:00
Panel-The Khalif of Valby: Dexter Gordon Maxine Gordon Maxine Gordon - "The Khalif of Valby : Dexter Gordon" 20 Ekim Salı 19:00
Panel-"Cazın Fotoğrafı" Merih Akoğul Merih Akoğul - Cazın Fotoğrafı 22 Ekim Perşembe 19:00
Panel- "Kuşaklararası Caz" Feridun Ertaşkan Feridun Ertaşkan - Kuşaklararası Caz 21 Ekim Çarşamba 19:00
Geraldine Laurent "Time Out Trio" Géraldine Laurent - Saksofon
Yoni Zelnik - Bas
Laurent Bataille - Davul
23 Ekim Cuma 19:00
Atölye Hülya Tunçağ - Çocuklarla Müzikal Kaynaşma II 24 Ekim Cumartesi 14:30
Cenk Erdoğan Trio Cenk Erdoğan - Perdeli ve perdesiz gitar
Okan Kaya - Bas
Gökçe Gürçay - Davul
24 Ekim Cumartesi 19:00
Panel-"Beyazperde'de Caz" Sevin Okyay Sevin Okyay - "Beyazperde'de Caz" 25 Ekim Pazar 18:00
Atölye J. Alfred Mehnert ile Düşler Akademisi Ritm Atölyesi 21 Ekim Çarşamba 15:00 ROXY
Düşler Akademisi "Social Inclusion Band" J. Alfred Mehnert - Perküsyon
Mehar Tellez - Vurmalılar
Baki Duyarlar - Piyano
Gücüm Sezer - Gitar
Ahmet Türkmenoğlu - Bas
Funda Sezer - Vokal
Ediz Hafızoğlu - Davul
25 Ekim Pazar 19:00
EVO Trio Eylül Biçer - Gitar
Volkan Topakoğlu - Bas
Onur Pekin - Davul
18 - 25 Ekim 11:30 ASITANE
Film Gösterimi Dexter Gordon "Round Midnight" 27 Ekim Salı Boğaziçi Üniversitesi

ATÖLYELER/PANELLER

ETKİNLİK TARİH SAAT MEKAN
"MAVİ JEANS İLE TİŞÖRT TASARIMI" 17 Ekim Pazar 13:00 -















FOTOĞRAFLAR

Joe Lavano Richard Bona Fahir Atakoglu Marilyn Mazur Terje Rypda Cecil Taylor Bik Bent Braam Grand Pianoramix Vassillis Tsabropoulos Justin Adams Juldeh Camera İmer Demirer Niyaz Hypnotic Brass Ensemble Geraldine Laurent©marc Rouve Konstrukt Aki Takase Burcin Buke Cenk Erdoğan Hubsch Heads Andy Votel