01 Temmuz Cmt
02 Temmuz Paz
03 Temmuz Pzt
04 Temmuz Sal
05 Temmuz Çar
06 Temmuz Per
07 Temmuz Cum
08 Temmuz Cmt
09 Temmuz Paz
10 Temmuz Pzt
11 Temmuz Sal
12 Temmuz Çar
13 Temmuz Per
14 Temmuz Cum
15 Temmuz Cmt
16 Temmuz Paz
17 Temmuz Pzt
18 Temmuz Sal
19 Temmuz Çar
20 Temmuz Per
21 Temmuz Cum
22 Temmuz Cmt
23 Temmuz Paz
24 Temmuz Pzt
25 Temmuz Sal
26 Temmuz Çar
27 Temmuz Per
28 Temmuz Cum
29 Temmuz Cmt
30 Temmuz Paz
31 Temmuz Pzt

21.Caz Festivali

21. Caz Festvali


Hakkında
Sanatçılar
Program
Kampüste Caz
Atölye/Paneller
Fotoğraflar

HAKKINDA

Çünkü caz, kentten ve insanlardan alır ilhamını. Enstrümanlardan çıkan tınılar, havada uçuşan notalar cazın bedenine bürünür ve ruhumuza sızarlar. Kalbimizin varlığından bile haberdar olmadığımız gizli köşelerine ulaşır, bize kendimizi hatırlatırlar. Bazen huzur buluruz orada, bazen de bir kaygı, bir telaş... Cazın bizi kendi içimizde çıkardığı o eşsiz yolculukta neyle karşılaşırsak karşılaşalım, aslında en önemli şeyin ışığımızı canlı tutmak olduğunu hatırlarız bir kez daha.

Bu yıl da caz, bir kez daha kendimizi hatırlamamız için burada...

Akbank 21. Uluslararası Caz Festivali, bu yıl da usta müzisyenleri ve genç sanatçıları şehrin dört bir yanındaki mekanlarda buluşturacak.

Üstelik bu yıl "Kampüste Caz", önceki yıla göre çok daha fazla şehri dolaşacak, binlerce üniversite öğrencisini cazla bir araya getirecek.

Cazın ışığının, sizin ışığınızla buluşması dileğiyle...

SANATÇILAR

Azam Ali & Niyaz
ZAZ
Charles Lloyd New Quartet
Avishai Cohen "Seven Seas"
Arild Andersen Trio
Maffy Falay Sextet
Froy Aagre
Trio Balkan / Focan & Kontrafouris & Hafızoğlu
Boğaziçi Caz Korosu
Mari Kvien Brunvoll
Arifa
Esra Dalfidan's Fidan
Social Inclusion Band
The Ray Gelato Giants
İlhan Erşahin's Love Trio featuring Arto Tunçboyacıyan
Club Des Belugas Quintet feat. Brenda Boykin
BassDrumBone
Vijay Iyer Trio
Carmen Souza
Robert Glasper Experiment
Hazmat Modine
Anthony Joseph & the Spasm Band
Prince Fatty featuring Hollie Cook & Horseman
Timuçin Şahin Quartet
White Mink (Electro Swing)
Raashan Ahmad
Arto Tunçboyacıyan's 1to3
Amsterdam Klezmer Band
Dusko Goykovich Quartet
Ozan Musluoğlu 4tet
Kerem Görsev Trio & Sedef Erçetin "Chamber Jazz"
Alp Ersönmez "Yazısız"
123

PROGRAM

ETKİNLİK TARİH SAAT MEKAN
Azam Ali & Niyaz 22 Ekim Cumartesi 18:00 İSTANBUL LÜTFİ KIRDAR ULUSLARARASI KONGRE VE SERGİ SARAYI
ZAZ 22 Ekim Cumartesi 20:30
Charles Lloyd New Quartet 23 Ekim Pazar 18:00
Avishai Cohen "Seven Seas" 23 Ekim Pazar 20:30
Arild Andersen Trio 13 Ekim Perşembe 20:30 CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU
Maffy Falay Sextet 14 Ekim Cuma 20:30
Froy Aagre 15 Ekim Cumartesi 19:00 AKBANK SANAT
Trio Balkan / Focan & Kontrafouris & Hafızoğlu 18 Ekim Salı 19:00
Boğaziçi Caz Korosu 19 Ekim Çarşamba 19:00
Mari Kvien Brunvoll 20 Ekim Perşembe 19:00
Arifa 21 Ekim Cuma 19:00
Esra Dalfidan's Fidan 22 Ekim Cumartesi 19:00
Social Inclusion Band 23 Ekim Pazar 19:00
The Ray Gelato Giants 13 Ekim Perşembe 22:30 BABYLON
İlhan Erşahin's Love Trio featuring Arto Tunçboyacıyan 14 Ekim Cuma 22:30
00:00
Club Des Belugas Quintet feat. Brenda Boykin 15 Ekim Cumartesi 23:00
BassDrumBone 16 Ekim Pazar 20:00
JAmZZ Final Gecesi 17 Ekim Pazartesi 20:00
Vijay Iyer Trio 18 Ekim Salı 21:30
Carmen Souza 19 Ekim Çarşamba 21:30
Robert Glasper Experiment 20 Ekim Perşembe 22:30
Hazmat Modine 21 Ekim Cuma 23:00
Anthony Joseph & the Spasm Band 22 Ekim Cumartesi 23:00
Prince Fatty featuring Hollie Cook & Horseman 22 Ekim Cumartesi 00:30
Timuçin Şahin Quartet 23 Ekim Pazar 19:00
White Mink (Electro Swing) 21 Ekim Cumartesi 23:00 BABYLON LOUNGE
Raashan Ahmad 14 Ekim Cuma 23:00
Arto Tunçboyacıyan's 1to3 19Ekim Çarşamba 22:00 GHETTO
Amsterdam Klezmer Band 20 Ekim Perşembe 22:00
Dusko Goykovich Quartet 19 Ekim Çarşamba
20 Ekim Perşembe
21:00 NARDİS
Ozan Musluoğlu 4tet 21 Ekim Cuma 21:00
Kerem Görsev Trio & Sedef Erçetin "Chamber Jazz" 20 Ekim Perşembe 21:00 THE SEED
ZAZ 23 Ekim Pazar 20:30 İZMİR ARENA
Alp Ersönmez "Yazısız" 17 Ekim - 3 Kasım 20:00 KAMPÜSTE CAZ
Timuçin Şahin Quartet 20 - 21 Ekim 20:00
123 18 - 19 Ekim 20:00
Cazlı Brunch / Moda Teras 23 Ekim Pazar 10:30 MODA TERAS
Cazlı Brunch / Feriye Lokantası 16 Ekim Pazar 10:30 - 13.30 FERİYE LOKANTASI
Akşamüstü Caz Saati 15/22 Ekim Cumartesi 18:00 / 19:30 AKBANK SANAT KAFE

KAMPÜSTE CAZ

ETKİNLİK DETAYI TARİH SAAT MEKAN
Alp Ersönmez "Yazısız" 17 Ekim Pazartesi 20:00 Galatasaray Üniversitesi > Aydın Doğan Oditoryumu
Alp Ersönmez "Yazısız" 24 Ekim Pazartesi 20:00 Eskişehir Anadolu Üniversitesi > Sinema Anadolu Salonu
Alp Ersönmez "Yazısız" 25 Ekim Salı 20:00 ODTÜ > ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu
Alp Ersönmez "Yazısız" 26 Ekim Çarşamba 20:00 Karadeniz Üniversitesi > Atatürk Kültür Merkezi
Alp Ersönmez "Yazısız" 27 Ekim Perşembe 20:00 Erzurum Atatürk Üniversitesi > Kültür ve Gösteri Merkezi
Alp Ersönmez "Yazısız" 31 Ekim Pazartesi 20:00 Adana Çukurova Üniversitesi > Mithat Özsan Amfisi
Alp Ersönmez "Yazısız" 1 Kasım Salı 20:00 Kayseri Erciyes Üniversitesi > Sabancı Kültür Sitesi
Alp Ersönmez "Yazısız" 2 Kasım Çarşamba 20:00 Konya Selçuk Üniversitesi > Süleyman Demirel Kültür Merkezi 30 Ağustos Salonu
Alp Ersönmez "Yazısız" 3 Kasım Perşembe 20:00 Bursa Uludağ Üniversitesi > Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi
Timuçin Şahin 20 Ekim Perşembe 20:00 Kadir Has Üniversitesi > D Blok Büyük Salon
Timuçin Şahin 21 Ekim Cuma 20:00 Boğaziçi Üniversitesi > Ayhan Şahenk Salonu
123 18 Ekim Salı 20:00 Kültür Üniversitesi > Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi
123 19 Ekim Çarşamba 20:00 Sabancı Üniversitesi > Gösteri Merkezi Salonu

ATÖLYELER/PANELLER

ETKİNLİK TARİH SAAT MEKAN
"Radyoda caz çalıyor..." Cazkolik 14Ekim Cuma 19:00 AKBANK SANAT
"Caz Müziğinde Kadın" 15Ekim Cumartesi 14:00
Atölye "Çocuklarla Caz" 15Ekim Cumartesi 15:00
Atölye "Mavi Loves Jazz" 21Ekim Cuma 13:00
Atölye "Çocuklarla Caz" 22Ekim Cumartesi 15:00
"Caz Ritmi" (İstanbul Zilleri) 22Ekim Cumartesi 14:00
Tap Away 15Ekim Cumartesi
22Ekim Cumartesi
15:00 ATÖLYE DANS
Işık Animasyon Atölyesi 16Ekim Pazar
23Ekim Pazar
14:00 santralistanbul

FOTOĞRAFLAR

Charles llyodt Arild Anderson Eleni Karaindrou Zaz Dusko Goykovich Vijay Iyer Trio Vijay Iyer Trio Arto Tuncboyaciyan Social Inclusion Band Amsterdam Klezmar Band Alp Ersonmez Gregory Porter Anthony Joseph Spasm Band Carmen Souza Club Des Belugas Quint Froy Aagre Hazmat Naffy Falay Mari Kvien Brunvoll Ray Gelato Robert Glasper