01 Ocak Paz
02 Ocak Pzt
03 Ocak Sal
04 Ocak Çar
05 Ocak Per
06 Ocak Cum
07 Ocak Cmt
08 Ocak Paz
09 Ocak Pzt
10 Ocak Sal
11 Ocak Çar
12 Ocak Per
13 Ocak Cum
14 Ocak Cmt
15 Ocak Paz
16 Ocak Pzt
17 Ocak Sal
18 Ocak Çar
19 Ocak Per
20 Ocak Cum
21 Ocak Cmt
22 Ocak Paz
23 Ocak Pzt
24 Ocak Sal
25 Ocak Çar
26 Ocak Per
27 Ocak Cum
28 Ocak Cmt
29 Ocak Paz
30 Ocak Pzt
31 Ocak Sal

23.Caz Festivali




Hakkında
Sanatçılar
Program
Kampüste Caz
Atölye/Paneller

HAKKINDA

Gece-gündüz temposu hiç düşmeyen,

her semtinde farklı bir melodi,

her caddesinde farklı bir ritimle

Sessizliği hiç sevmeyen bir şehir.

İstanbul, kendi müziği olan,

müziğini insana mutlaka sevdiren bir şehir.

Kaosla harmoniyi bir arada toplayan,

hayatın düzensizliğin düzeninde gittiği,

her anın sanki yeniden ve o anda doğaçlandığı,

benzersiz ve çok sesli bir şehir.

Her zaman büyük bir heyecanla bizi kucaklayan

bu şehri, 23 yıldır kendine çok yakışan caz müziğiyle

buluşturmanın gururunu yaşıyoruz.

“Şehrin Caz Hali” Akbank Caz Festivali’nde buluşmak üzere…

SANATÇILAR

Enrico Rava Tribe featuring Gianluca Petrella
Harriet Tubman featuring Cassandra Wilson present "Black Sun"
Mare Nostrum: Paolo Fresu- Richard Galliano- Jan Lundgren
Nicholas Payton XXX
Mulatu Astatke
John Surman
Hypnotic Brass Ensemble featuring Yasiin Bey ( aka Mos Def ) & Mf Doom
Mattias Nilsson
Tamer Temel Quartet
Ece Göksu & Neşet Ruacan Duo
Elina Duni Quartet: Matane Malit
David Lynch presents Chrysta Bell
Natalia Mann Trio
Alp Ersönmez "Cereyanlı" featuring Butterscotch
The Real Tuesday Weld
Evrim Demirel Ensemble
Cine-Concert Georges Méliès
Kurt Rosenwinkel Solo
Sophie Hunger
Tortured Soul
Submotion Orchestra
WeeD
Circus, Cinema and Spaghetti – Sex Mob plays Fellini: The Music of Nino Rota
İlhan Erşahin's İstanbul Sessions
Rova Plus presents: No Favorites! (for Lawrence Butch Morris)
Electro Swing: Tobumusikizm
Electro Swing: White Mink
Davulun Sesi: Sotu The Traveller (Amsterdam), Sine&Noise (Tektosag), Kiraz (Radio Zula/Tektosag) & Dalt Wisney (RBMA)
The Lost Fingers
Chinese Man
Birsen Tezer
Jehan Barbur featuring İlhan Erşahin
Hot Jazz Band
Jim Rotondi Quintet
For Ensemble
Fötr Blues Band
İstanbul Gençlik Caz Orkestrası
Sean Nowell and The Kung-Fu Masters
Şenay Lambaoğlu
Ozan Musluoğlu Quartet
Helge Lien Trio
Testimoni (Martin Fondse & Eric Vloeimans)
Malia Sings Nina Simone


PROGRAM

23.AKBANK CAZ FESTİVALİ
25 Eylül – 12 Ekim 2013

İSTANBUL LÜTFİ KIRDAR ULUSLARARASI KONGRE VE SERGİ SARAYI

5 Ekim, Cumartesi

18:00

Mulatu Astatke - Konuklar ; Hüsnü Şenlendirici & Mısırlı Ahmet

5 Ekim, Cumartesi

21:00

Hypnotic Brass Ensemble featuring Yasiin Bey ( aka Mos Def ) & MF DOOM

6 Ekim,Pazar    

20:30

HARRIET TUBMAN featuring CASSANDRA WILSON present "BLACK SUN"

           

 

CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU

27 Eylül, Cuma

20:30

Enrico Rava Tribe feat. Gianluca Petrella

28 Eylül, Cumartesi 

18:00

John Surman

28 Eylül, Cumartesi

20:30

Mare Nostrum: Paolo FRESU- Richard GALLIANO- Jan LUNDGREN

AKBANK SANAT

25 Eylül, Çarşamba

19:00

Mattias Nilsson

26 Eylül, Perşembe

19:00 Tamer Temel Quartet

27 Eylül, Cuma

19:00 Ece Göksu & Neşet Ruacan Duo

28 Eylül, Cumartesi 

14:00
16:00
Atölye: Mavi Loves Jazz
Atölye: Mavi Loves Jazz
28 Eylül, Cumartesi  19:00

Elina Duni Quartet: Matane Malit

29 Eylül, Pazar 16:00 Atölye: Elina Duni
1 Ekim, Salı    19:00 Black February Film Gösterimi
2 Ekim,Çarşamba 19:00 Testimoni (Martin Fondse & Eric Vloeimans)
4 Ekim, Cuma 16:00 Atölye: Helge Lien
5 Ekim, Cumartesi 14:00
16:00

Atölye : Çocuklarla Caz (Ezo Sunal)
Atölye : Çocuklarla Caz (Ezo Sunal)

5 Ekim, Cumartesi 16:00

Panel:  Butch Morris Anısına

5 Ekim, Cumartesi 19:00

Helge Lien Trio

8 Ekim, Salı 19:00 Black February Film Gösterimi
9 Ekim, Çarşamba 16:00

Panel: "Caz ve Teknoloji" (Artısıyla Eksisiyle Caz ve Teknoloji)

10 Ekim, Perşembe 19:00 Panel: "Caz Müziğinde 3 Farklı Yetişme Tarzı"

THE SEED

25 Eylül, Çarşamba 20:00 Malia Sings "Nina Simone"

BABYLON

25 Eylül, Çarşamba 21:30 David Lynch presents Chrysta Bell
26 Eylül, Perşembe 21:30 Natalia Mann Trio
27 Eylül, Cuma 22:30
23:30
Butterscotch
Alp Ersönmez  "Cereyanlı" featuring Butterscotch 
28 Eylül, Cumartesi 22:00
22:30
00:00

The Real Tuesday Weld
29 Eylül, Pazar 20:00 Evrim Demirel Ensemble
30 Eylül, Pazartesi 21:00

Cine-Concert George Melies

1 Ekim, Salı 21:30

Kurt Rosenwinkel Solo

2 Ekim, Çarşamba 21:30 Nicholas Payton XXX
3 Ekim, Perşembe 21:30 Sophie Hunger
4 Ekim, Cuma 23:30 Tortured Soul
5 Ekim, Cumartesi 22:00
22:30
01:00

Yakuza & Memo Garan
Submotion Orchestra
Yakuza & Memo Garan

6 Ekim, Pazar     18:30

WeeD

8 Ekim, Salı 21:30

CIRCUS, CINEMA and SPAGHETTI - SEXMOB plays Fellini: The Music of Nino Rota

9 Ekim, Çarşamba 22:30

İlhan Erşahin's İstanbul Sessions

10 Ekim Perşembe 21.30 Rova Plus presents: No Favorites! (for Lawrence Butch Morris)
18 Kasım, Pazartesi 20:00 JAmZZ

BABYLON LOUNGE

27 Eylül, Cuma 22:00 Electro Swing: Tobumusikizm
28 Eylül, Cumartesi 17:00 Atölye: Butterscotch
4 Ekim, Cuma 23:30 Electro Swing: White Mink
5 Ekim, Cumartesi 23:30 Davulun Sesi

GARAJISTANBUL

2 Ekim, Çarşamba 22:00 The Lost Fingers
3 Ekim, Perşembe 22:00 Chinese Man

CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ

08 Ekim, Salı 20:30

Birsen Tezer

09 Ekim, Çarşamba 20:30 Jehan Barbur featuring İlhan Erşahin

PERA PALACE HOTEL JUMEIRAH

3 Ekim, Perşembe 19:30

Atölye: İstanbul Lindy Hoppers

3 Ekim, Perşembe 20:30 White Mink
3 Ekim, Perşembe 21:30 Hot Jazz Band
4 Ekim, Cuma 19:30

Atölye: İstanbul Lindy Hoppers

4 Ekim, Cuma 20:30

White Mink

4 Ekim, Cuma 21:30 Hot Jazz Band

NARDİS

26 Eylül, Perşembe 21:30 Jim Rotondi Quintet
27 Eylül, Cuma 22:30 Jim Rotondi Quintet

JAZZ COMPANY (Elite World Istanbul Hotel)

28 Eylül, Cumartesi 22:00

For Ensemble

5 Ekim, Cumartesi 22:00 Fötr Blues Band

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

10 Ekim, Perşembe 19:30

İstanbul Gençlik Caz Orkestrası

KAMPÜSTE CAZ

Kampüste Caz (4 – 19 Kasım 2013)

AKBANK SANAT KAFE'DE AKŞAMÜSTÜ CAZ

28 Eylül, Cumartesi 18:00 – 19:00
5 Ekim, Cumartesi 18:00 – 19:00

CAZLI BRUNCH

29 Eylül, Pazar 10:30

Moda Teras

29 Eylül, Pazar 10:30 Mama Shelter
6 Ekim, Pazar 10:30 Hilton ParkSA

ATÖLYE DANS: TAP AWAY

28 Eylül, Cumartesi

15:00

5 Ekim, Cumartesi

15:00

12 Ekim Cumartesi

15:00

ATÖLYE: ŞAPKADAN CAZ ÇIKTI

25 Eylül, Çarşamba

14:00

26 Eylül Perşembe

14:00

LİSELERDE CAZ ATÖLYELERİ

Üsküdar Amerikan Lisesi    
30 Eylül Pazartesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
30 Eylül Pazartesi
Özel Şişli Terakki Lisesi
1 Ekim Salı
Özel Enka Lisesi
1 Ekim Salı
Avusturya Lisesi
7 Ekim Pazartesi
Galatasaray Lisesi
7 Ekim Pazartesi
İstanbul Amerikan Robert Lisesi
8 Ekim Salı

Nişantaşı FMV Özel Işık Lisesi
8 Ekim Salı

KAMPÜSTE CAZ

KAMPÜSTE CAZ

Koç Üniversitesi
4 Kasım, Pazartesi

> Sevgi Gönül Kültür Merkezi

> 19:00 > Ozan Musluoğlu Quartet

Kayseri Erciyes Üniversitesi
4 Kasım, Pazartesi

> Sabancı Kültür Sitesi

> 18:00 > Sean Nowell and The Kung-Fu Masters

Galatasaray Üniversitesi
5 Kasım, Salı

> Aydın Doğan Oditoryumu

> 19:00 > Şenay Lambaoğlu

Gaziantep Üniversitesi
5 Kasım, Salı

> Atatürk Kültür Merkezi

> 18:00 > Sean Nowell and The Kung-Fu Masters

Kadir Has Üniversitesi
6 Kasım, Çarşamba

> D Blok Büyük Salon

> 19:00 > Ozan Musluoğlu Quartet

Adana Çukurova Üniversitesi
6 Kasım, Çarşamba

> Mithat Özsan Amfisi

> 18:00 > Sean Nowell and The Kung-Fu Masters

Sabancı Üniversitesi
7 Kasım, Perşembe

> Gösteri Merkezi

> 19:00 > Şenay Lambaoğlu

Orta Doğu Teknik Üniversitesi
7 Kasım, Perşembe

> ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu

> 18:00 > Sean Nowell and The Kung-Fu Masters

Bahçeşehir Üniversitesi
8 Kasım, Cuma

> B Konferans Salonu     

> 19:00 > Şenay Lambaoğlu

Eskişehir Anadolu Üniversitesi
8 Kasım, Cuma

> Sinema Anadolu

> 18:00 > Sean Nowell and The Kung-Fu Masters

İstanbul Teknik Üniversitesi
11 Kasım, Pazartesi

> Mustafa Kemal Amfisi

> 19:00 > Şenay Lambaoğlu

Erzurum Atatürk Üniversitesi
11 Kasım, Pazartesi

> Kültür ve Gösteri Merkezi 

> 18:00 > Sean Nowell and The Kung-Fu Masters

Boğaziçi Üniversitesi
12 Kasım, Salı

> Ayhan Şahenk Salonu

> 19:00 > Şenay Lambaoğlu

Karadeniz Teknik Üniversitesi       
12 Kasım, Salı              

> Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi Hasan Turan Salonu

 >18:00 > Sean Nowell and The Kung-Fu Masters

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi
13 Kasım, Çarşamba

> Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi – Mavi Salon

> 18:00 > Sean Nowell and The Kung-Fu Masters

Ege Üniversitesi
14 Kasım, Perşembe

> Prof. Dr. Yusuf Vardar - Mötbe- Kültür Merkezi

> 18:00 > Sean Nowell and The Kung-Fu Masters

Dokuz Eylül Üniversitesi
15 Kasım, Cuma

> Eğitim Fakültesi Konferans Salonu

> 18:00 > Sean Nowell and The Kung-Fu Masters

Bursa Uludağ Üniversitesi
18 Kasım, Pazartesi

> Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi

> 18:00 > Sean Nowell and The Kung-Fu Masters

Edirne Trakya Üniversitesi
19 Kasım, Salı

> Devlet Konservatuvarı Sanat ve Eğitim Merkezi

> 18:00 > Sean Nowell and The Kung-Fu Masters

ATÖLYELER/PANELLER

ETKİNLİK TARİH SAAT MEKAN
Film Gösterimi: Black February

1 > 8 Ekim Salı

19:00 AKBANK SANAT
Helge Lien Atölye

4 Ekim Cuma

16.00
Atölye: Çocuklarla Caz (Ezo Sunal)

5 Ekim Cumartesi

14:00
Panel: Butch Morris Anısına

5 Ekim Cumartesi

16:00

Panel: "Caz ve Teknoloji" (Artısıyla Eksisiyle)

9 Ekim Çarşamba

16:00

Panel: Caz Müziğinde 3 Farklı Yetişme Tarzı

10 Ekim Perşembe

19:00

Workshop: “Mavi Loves Jazz”

28 Eylül Cumartesi

14:00
Elina Duni Atölye

29 Eylül Pazar

16:00
Atölye: Tap Away 28 Eylül Cumartesi 15:00

Atölye Dans

Atölye Butterscotch

28 Eylül Cumartesi

17:00

Babylon Lounge

Atölye: Şapkadan Caz Çıktı

26 Eylül Perşembe

14:00

İstanbul Moda Akademisi