01 Nisan Cmt
02 Nisan Paz
03 Nisan Pzt
04 Nisan Sal
05 Nisan Çar
06 Nisan Per
07 Nisan Cum
08 Nisan Cmt
09 Nisan Paz
10 Nisan Pzt
11 Nisan Sal
12 Nisan Çar
13 Nisan Per
14 Nisan Cum
15 Nisan Cmt
16 Nisan Paz
17 Nisan Pzt
18 Nisan Sal
19 Nisan Çar
20 Nisan Per
21 Nisan Cum
22 Nisan Cmt
23 Nisan Paz
24 Nisan Pzt
25 Nisan Sal
26 Nisan Çar
27 Nisan Per
28 Nisan Cum
29 Nisan Cmt
30 Nisan Paz

4.Caz Festivali

Hakkında
Sanatçılar
Program

HAKKINDA

Sayın Cazseverler

Üç yıl önce başlattığı Uluslararası Caz Festivali ile her Ekim ayında İstanbul'un kültürel yaşamına yeni bir soluk katan Akbank, bu süre içinde Max Roach, Cecil Taylor, Abbey Lincoln ve Art Ensemble of Chicago gibi caz tarihine yön vermiş değerli sanatçıları İstanbul'da ağırlamanın yanı sıra, Aydın Esen, Okay Temiz, Can Kozlu ve Süleyman Erguner gibi değerli Türk müzisyenlerini de programa alarak cazın devleriyle aynı çatı altında topladı.

Bu yıl festivalimizi üç farklı mekanda gerçekleştirirken, caz tarihini yönlendirmiş isimlerden çok yönlendirmekte olan sanatçı ve akımlara ağırlık veriyoruz. Ayrıca, bu yıl, festivalimiz kapsamında Can Kozlu'nun ücretsiz olarak vereceği davul ve Afrika ritmleri seminerleri yer alıyor. Yeni açılan Sabancı Center'daki Hacı Ömer Salonumuzda Ray Anderson ve Dave Liebman gibi çağdaş cazın önemli isimlerinin yanı sıra, nefesli çalgılar ustası Marty Ehrlich'in topluluklarıyla verecekleri konserler yer alıyor. Mimar Sinan Üniversitesi Oditoryumunda ise cazın çağdaş Avrupa müziğiyle kaynaşmasının en güzel örnekleri yer alıyor. Bunlardan başka, Aksanat Kültür Merkezi'nde konser verecek olan Zusaan Kali Fasteau geleneksel Türk Müziği sanatçıları ile bir araya gelerek özel bir proje sergileyecek.

Bu yıl içerisinde kaybettiğimiz değerli sanatçımız Erol Pekcan'ı andığımız festivalimizin açılışını yapacak olan Neşet ve Nükhet Ruacan, Önder Focan ve İmer Demirer gibi Pekcan'ın sahne arkadaşlarından oluşan Türk Caz Festivali'nin 5.sinde buluşmak dileğiyle sizleri caz dolu on iki günle baş başa bırakıyoruz.
























SANATÇILAR

Zusaan Kali Fasteau
Ray Anderson & Alligatory Band
Türk Caz Yıldızları
Paul William Rutherford & Keith Tippett
İlhan Erşahin Trio
Georg Graewe Trio
Dave Liebman Group
Can Kozlu’yla Caz Müziği’nde Davul ve Afrika Ritmleri
Alain Jean Marie Solo
Marty Ehrlich Quartet

































PROGRAM

ETKİNLİK ETKİNLİK DETAYI TARİH MEKAN
Türk Caz Yıldızları Önder Foçan - Gitar
Nilüfer Ruacan - Piyano
Neşet Ruacan - Klasik gitar
Nükhet Ruacan - Vokal
Ayşe Gencer - Vokal
İmer Demirer - Trompet
Önder Focan - Gitar
Ateş Tezer - Davul
Ayşegül Yeşilnil - Vokal
Şenova Ülker - Trompet
Nezih Yeşilnil - Kontrbas
Cankut Özgül - Davul
12 Ekim 20:30 İSTANBUL - SABANCI CENTER HACI ÖMER SALONU:
Türk Caz Yıldızları Önder Foçan - Gitar
Nilüfer Ruacan - Piyano
Neşet Ruacan - Klasik gitar
Nükhet Ruacan - Vokal
Ayşe Gencer - Vokal
İmer Demirer - Trompet
Önder Focan - Gitar
Ateş Tezer - Davul
Ayşegül Yeşilnil - Vokal
Şenova Ülker - Trompet
Nezih Yeşilnil - Kontrbas
Cankut Özgül - Davul
13 Ekim 20:30
Ray Anderson's Alligatory Band Ray Anderson - Trombon, vokal Lew Soloff - Trompet
Jerome Harris - Gitar
Gregory Jones - Bas
Tommy Campell - Davul
Frank Colon - Vurmalı çalgılar
19 Ekim 20:00
Ray Anderson's Alligatory Band Ray Anderson - Trombon, vokal
Lew Soloff - Trompet
Jerome Harris - Gitar
Gregory Jones - Bas
Tommy Campell - Davul
Frank Colon - Vurmalı çalgılar
20 Ekim 20:00
Dave Liebman Group Dave Liebman - Soprano saksofon Phil Markowitz - Tuşlu çalgılar
Tony Marino - Bas
Vic Juris - Gitar
Jamey Haddad - Davul
21 Ekim 20:00
Dave Liebman Group Dave Liebman - Soprano saksofon
Phil Markowitz - Tuşlu çalgılar
Tony Marino - Bas
Vic Juris - Gitar
Jamey Haddad - Davul
22 Ekim 17:00
Marty Ehrlich Quarte Marty Ehrlich - Alto ve soprano saksofon, klarnet
Stan Stricland - Tenor ve soprano saksofon, vokal
Michal Sarin - Davul
Michael Formanek - Bas
22 Ekim 20:00
Marty Ehrlich Quartet Marty Ehrlich - Alto ve soprano saksofon, klarnet
Stan Stricland - Tenor ve soprano saksofon, vokal
Michal Sarin - Davul
Michael Formanek - Bas
23 Ekim 20:00
Alain Jean Marie Alain Jean Marie - Piyano 14 Ekim 18:30 MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ ODİTORYUMU
Paul Rutherford & Keith Tippett Paul Rutherford - Trombon
Keith Tippett - Piyano
14 Ekim 21:00
Paul Rutherford & Keith Tippett Paul Rutherford - Trombon
Keith Tippett - Piyano
15 Ekim 18:30
Georg Graevve Trio Georg Graewe - Piyano
Ernst Reijseger - Çello
Gerry Hemingway - Davul
15 Ekim 21:00
Georg Graevve Trio Georg Graewe - Piyano
Ernst Reijseger - Çello
Gerry Hemingway - Davul
16 Ekim 18:30
Alain Jean Marie Alain Jean Marie - Piyano 16 Ekim 21:00
Zusaan Kali Fasteau + Türk müzisyenler Zusaan Kali Fastaeu - Vokal, saksofon, ney, flüt, berimbau, sanza, mizmar
Göksel Baktagir - Kanun
Fahrettin Şükrü Yarkın - Türk vurgulu çalgıları
17 Ekim 18:30 AKBANK SANAT-BEYOĞLU
İlhan Erşahin Trio İlhan Erşahin - Tenor saksofon
Kenny Wollesen - Davul
Ben Street - Bas
17 Ekim 21:00
Zusaan Kali Fasteau + Türk müzisyenler Zusaan Kali Fastaeu - Vokal, saksofon, ney, flüt, berimbau, sanza, mizmar
Göksel Baktagir - Kanun
Fahrettin Şükrü Yarkın - Türk vurgulu çalgıları
18 Ekim 18:30
İlhan Erşahin Trio İlhan Erşahin - Tenor saksofon
Kenny Wollesen - Davul
Ben Street - Bas
18 Ekim 21:00
Can Kozlu'yla Atölye Çalışmaları Davul atölyesi 15 Ekim 21:00
Can Kozlu'yla Atölye Çalışmaları Afrika ritmleri projesi 22 Ekim 21:00