01 Temmuz Cmt
02 Temmuz Paz
03 Temmuz Pzt
04 Temmuz Sal
05 Temmuz Çar
06 Temmuz Per
07 Temmuz Cum
08 Temmuz Cmt
09 Temmuz Paz
10 Temmuz Pzt
11 Temmuz Sal
12 Temmuz Çar
13 Temmuz Per
14 Temmuz Cum
15 Temmuz Cmt
16 Temmuz Paz
17 Temmuz Pzt
18 Temmuz Sal
19 Temmuz Çar
20 Temmuz Per
21 Temmuz Cum
22 Temmuz Cmt
23 Temmuz Paz
24 Temmuz Pzt
25 Temmuz Sal
26 Temmuz Çar
27 Temmuz Per
28 Temmuz Cum
29 Temmuz Cmt
30 Temmuz Paz
31 Temmuz Pzt

6.Caz Festivali

Hakkında
Sanatçılar
Program

HAKKINDA

Siyah adamların beyaz kanatlı kuşu Afrika'dan havalandı. Oradan da dünyanın dört bir yanına...

Caz, şimdi İstanbul'da! 2-12 Ekim tarihleri arasında Sabancı Center, M.S.Ü. Resim ve Heykel Müzesi ve Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda dünyanın ünlü caz ustaları yine bir araya gelecek. Akbank 6. Uluslararası Caz Festivali'nde bu yıl Vanessa Rubin Trio, Kerem Görsev & Eric Revis, Mark Dresser Trio, Yat-Kha, Kaçan Keçi, John Surman Quartet, Chico Freeman's Brainstorm, Arto Tunçboyacıyan & Marc Johnson & Wolfgang Muthspiel, Steve Turre & Sanctified Shells, John Lurie & The Lounge Lizards, Abdullah Ibrahim Trio, Benny Golson 40th Year Special verecekleri konserlerle katılacaklar. Festivalde, açılış konserini ünlü caz ustası Vanessa Rubin Trio verecek. Konserler sürerken, Aksanat'ta her biri ilgi çekici video film gösterimleri ve caz ustalarının katılacağı seminerler gerçekleşecek! İnanıyoruz ki, cazın cazibesi tüm cazseverleri Akbank 6. Uluslararası Caz Festivali'nde buluşturacak.





























SANATÇILAR

Abdullah İbrahim Trio
Arto Tunçboyacıyan & Marc Johnson & Wolfgang Muthspiel
Benny Golson 40th Year Special
Betty Carter & Trio
Chico Freeman’s Brainstorm
John Lurie & The Lounge Lizards
John Surman Quartet
Kaçan Keçi
Kerem Görsev & Eric Revis
Mark Dresser Trio
Steve Turre & Sanctified Shells
Vanessa Rubin Trio
Yat-Kha


































PROGRAM

ETKİNLİK ETKİNLİK DETAYI TARİH MEKAN
Vanessa Rubin Trio Vanessa Rubin - Vokal
Richie Goods - Bas
George Colligan - Piyano
Dwayne Broadnax - Davul
02 Ekim 20:30 İSTANBUL - SABANCI CENTER HACI ÖMER SALONU:
Vanessa Rubin Trio Vanessa Rubin - Vokal
Richie Goods - Bas
George Colligan - Piyano
Dwayne Broadnax - Davul
03 Ekim 20:30
Kerem Görsev - Eric Revis Kerem Görsev - Piyano
Eric Revis - Bas
4 Ekim 18:30 RESİM VE HEYKEL MÜZESİ
Mark Dresser Trio Mark Dresser - Bas Anthony Coleman - Piyano, tuşlu çalgılar
Chris Speed - Tenor saksofon, klarnet >
4 Ekim 21:00
Mark Dresser Trio Mark Dresser - Bas Anthony Coleman - Piyano, tuşlu çalgılar
Chris Speed - Tenor saksofon, klarnet
5 Ekim 18:30
Yat-Kha Albert Kuvezin - Vokal, gitar, morinhoor
Alexei Saaia - Morinhoor, vokal
Evgeniy Tkachev - Davul, tüngür, vurmalı çalgılar
Akym Zapadnik - Dushpulur, mazhar, vokal
5 Ekim 21:00
Yat-Kha Albert Kuvezin - Vokal, gitar, morinhoor
Alexei Saaia - Morinhoor, vokal
Evgeniy Tkachev - Davul, tüngür, vurmalı çalgılar
Akym Zapadnik - Dushpulur, mazhar, vokal
6 Ekim 18:30
Kerem Görsev - Eric Revis Kerem Görsev - Piyano
Eric Revis - Bas
6 Ekim 21:00
Kaçan Keçi Oğuz Büyükberber - Klarnet, Bas Klarnet
Alper Maral - Piyano
Çağlayan Yıldız - Gitar
17 Ekim 18:30-21:00 AKBANK SANAT-BEYOĞLU
Video Film Gösterimleri "Lady Day, The Many Faces of Billie Holiday" 02 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri Count Basie "A Movie About Kansas City Jazz" 02 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri Charles Mingus "1968" 03 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri Keith Jarrett, Gary Peacock & Jack Dejohnette "Standards" 03 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri John Scofield "Live 3 Ways" 04 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri Airto Moreira "Rhythm and Colours" 04 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri "The World According to John Coltrane" 05 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri "Stolen Moments: Red Hot and Cool" 05 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri "A Great Day in Harlem" 06 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri Thelonious Monk "Straight No Chaiser" 06 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri Keith Jarrett, Gary Peacock & Jack Dejohnette "Standards" 06 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri Thelonious Monk "American Composer: Full Portrait" 08 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri "Lady Day, The Many Faces of Billie Holiday" 08 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri Dizzy Gillespie "A Night in Tunisia" 09 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri Ron Carter "Live Double Bass" 09 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri "Roots: Salute the Saxophone" 10 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri John Scofield "Live 3 Ways" 10 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri Airto Moreira "Rhythm and Colours" 11 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri Eric Dolphy "Last Date" 11 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri Art Blakey & The Jazz Messengers "Live at Ronnie Scott's" 12 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri A Great Day in Harlem 12 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri "Stolen Moments: Red Hot and Cool" 13 Ekim 1996
Video Film Gösterimleri Miles Davis "Miles in Paris" 13 Ekim 1996
Seminerler Don Lucoff 06 Ekim 1996
Seminerler Arto Tunçboyacıyan 08 Ekim 1996
Seminerler John Surman 09 Ekim 1996
Seminerler Steve Turre 11 Ekim 1996
Seminerler Kerem Görsev 12 Ekim 1996
John Surman Quartet John Surman - Saksofon, Piyano
Berg Karin Krog - Vokal, Piyano
Chris Laurance - Bas
John Marshall - Davul
08 Ekim 18:30 CEMAL REŞİT BEY KONSER SALONU
Chico Freeman's Brainstorm Chico Freeman - Saksofon, vokal
Ada Dyer - Vokal
Norman Hedman - Vurmalı çalgılar, vokal
Alex Blake - Bas
Nathaniel Morton - Davul
Bill White - Gitar, vokal
8 Ekim 21:30
Arto Tunçboyacıyan-Mark Johnson-Wolfgang Muthspie Arto Tunçboyacıyan - Vurmalı çalgılar
Marc Johnson - Bas
Wolfgang Muthspiel - Gitar
09 Ekim 18:30
John Surman Quarte John Surman - Saksofon, Piyano
Berg Karin Krog - Vokal, Piyano
Chris Laurance - Bas
John Marshall - Davul
09 Ekim 21:30
Steve Turre & Sanctified Shells Steve Turre - Trombon, deniz kabukları
Kimati - Afrika vurmalı çalgıları
Rolando Guerrero - Latin vurmalı çalgıları
Tom Cambell - Davul
Andy Gonzalez - Bas
Eddie Allen - Trompet, deniz kabukları
Doug Purvence - Bas trombon, deniz kabukları
Stafford Hunter - Trombon, deniz kabukları
Frank Lacy - Trombon, deniz kabukları
Aaron Johnson - Trombon, deniz kabukları
10 Ekim 18:30
John Lurie & Lounge Lizards John Lurie - Saksofon, vokal
Michael Blake - Saksofon
Steven Bernstein - Trompet
Doug Weiselman - Gitar
Evan Lurie - Piyano, Org
Jane Scarpatoni - Çello
Tony Scherr - Bas
Mauro Refosco - Vurmalı çalgılar
Calvin Weston - Davul
10 Ekim 21:30
Steve Turre & Sanctified Shells Steve Turre - Trombon, deniz kabukları
Kimati - Afrika vurmalı çalgıları
Rolando Guerrero - Latin vurmalı çalgıları
Tom Cambell - Davul
Andy Gonzalez - Bas
Eddie Allen - Trompet, deniz kabukları
Doug Purvence - Bas trombon, deniz kabukları
Stafford Hunter - Trombon, deniz kabukları
Frank Lacy - Trombon, deniz kabukları
Aaron Johnson - Trombon, deniz kabukları
11 Ekim 18:30
Abdullah Ibrahim Trio Abdullah İbrahim - Piyano
Marcus McLaurine - Bas
George Gray - Davul
11 Ekim 21:30
Abdullah Ibrahim Trio Abdullah İbrahim - Piyano
Marcus McLaurine - Bas
George Gray - Davul
12 Ekim 18:30
Benny Golson 40th year Specia Benny Golson - Saksofon
Jon Hendricks - Vokal
Curtis Fuller - Trombon
Brian Lynch - Trompet
Geoff Keezer - Piyano
Dwayne Burno - Bas
Joe Farnsworth - Davul
12 Ekim 21:30