01 Temmuz Cmt
02 Temmuz Paz
03 Temmuz Pzt
04 Temmuz Sal
05 Temmuz Çar
06 Temmuz Per
07 Temmuz Cum
08 Temmuz Cmt
09 Temmuz Paz
10 Temmuz Pzt
11 Temmuz Sal
12 Temmuz Çar
13 Temmuz Per
14 Temmuz Cum
15 Temmuz Cmt
16 Temmuz Paz
17 Temmuz Pzt
18 Temmuz Sal
19 Temmuz Çar
20 Temmuz Per
21 Temmuz Cum
22 Temmuz Cmt
23 Temmuz Paz
24 Temmuz Pzt
25 Temmuz Sal
26 Temmuz Çar
27 Temmuz Per
28 Temmuz Cum
29 Temmuz Cmt
30 Temmuz Paz
31 Temmuz Pzt

8.Caz Festivali

Hakkında
Sanatçılar
Program

HAKKINDA

İÇİNİZ CAZ EDECEK!

Akbank 8. Caz Festivali, 8-21 Ekim 1998 tarihleri arasında dünyaca ünlü caz ustalarını sizlerle buluşturuyor.

Caz ateşi, bu yıl İstanbul, Ankara'dan sonra Adana'ya da sıçradı. Caz ateşini içinde hissetmek isteyen tüm cazseverler için İstanbul, Ankara ve Adana'da verilecek konserlerin yanı sıra bu yıl, yine caz üzerine seminerler ve film gösterimleri de var.
Festivalin açılış konseri ise Sabancı Center'da Tania Maria Group'tan!




































SANATÇILAR

Tania Maria Group
Paul Motian Electric Bebop Band
Gonzalo Rubalcaba Trio
Aydın Esen Group
Roscoe Mitchell & Note Factory
Spirits: Pharoah Sanders Featuring William Henderson, Adam Rudolph & special guest Okay Temiz
Sam Rivers Trio
Yıldız İbrahimova Balkanatolia
Manu Dibango & The London Community Gospel Choir
World Saxophone Quartet with African Drums
ODTÜ Türk Halkbilimi Topluluğu Deneysel Müzik Grubu
İlhan Erşahin, Kenny Wollesen, Doug Weiss
İlhan Erşahin Trio ile “Jam Sessionlar”

































PROGRAM

ETKİNLİK ETKİNLİK DETAYI TARİH MEKAN
Tania Maira Group Tania Maria - Piyano, vokal
Daniel Yvinec - Bas
Edmundo Carneiro - Vurmalı çalgılar
Stéphane Huchard - Davul
07-08 Ekim 20:00 İSTANBUL - SABANCI CENTER HACI ÖMER SALONU:
Film Gösterimi Echoes of Duke Ellington Vol.1 07-16 Ekim İSTANBUL - AKBANK KÜLTÜR SANAT MERKEZİ - BEYOĞLU
Film Gösterimi Miles Davis "Miles in Paris" 07 Ekim
Film Gösterimi Stan Getz & Richie Cole "Harvest Jazz" 08 Ekim
Film Gösterimi Antonio Carlos Jobim "Rio Revisited" 08 Ekim
Film Gösterimi The Many Faces of Bird "The Music of Charlie Parker" 09-15 Ekim
Film Gösterimi Airto Moreiro & Flora Purim "The Latin Jazz All Stars" 09 Ekim
Film Gösterimi Swing "The Best of The Big Bands Vol.1" 10-17 Ekim
Film Gösterimi Swing "The Best of The Big Bands Vol.2" 11 Ekim
Film Gösterimi Vintage Collection "Vol.1 1958-59" 11 Ekim
Film Gösterimi Vintage Collection "Vol.2 1960-61" 12 Ekim
Film Gösterimi Woody Herman "Remembered 1913-1987" 12 Ekim
Film Gösterimi Ben Webster "The Brute and the Beautiful" 13 Ekim
Film Gösterimi Art Blakey & The Jazz Messengers "Live at Roonie Scott's 13 Ekim
Film Gösterimi Lady Day "The Many Faces of Billie Holiday" 14 Ekim
Film Gösterimi A Great Day in Harlem 14 Ekim
Film Gösterimi Stolen Moments: Red, Hot & Cool 15 Ekim
Film Gösterimi Ray Charles "Genius of Soul - Ray Charles" 16 Ekim
Film Gösterimi Eric Dolphy "Last Date" 17 Ekim
Seminer Can Kozlu - Davul Atölyesi 10-18 Ekim
Seminer Roscoe Mitchell 14 Ekim
Seminer Sam Rivers 15 Ekim
Seminer Okay Temiz 16 Ekim
Seminer Aydın Esen 17 Ekim
Paul Motian Electric Bebop Band Paul Motian - Davul
Christopher Cheek - Tenor saksofon
Chriss Potter - Tenor saksofon
Steven Cardenas - Gitar
Kurt Rosenwinkel - Gitar
Steven Swallow - Bas
13 Ekim 18:30 CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU
Gonzalo Rubalcaba Trio Gonzalo Rubalcaba - Piyano
Jeff Cambers - Bas
Ignacio Berroa - Davul
13 Ekim 21:30
Aydın Esen Group Aydın Esen - Klavyeli çalgılar
Baron Browne - Bas
Randy Esen - Vokal
Steve Smith - Davul
14 Ekim 18:30
Roscoe Mitchell Note Factory Roscoe Mitchell - Alto, tenor ve soprano saksofon
Hugh Ragin - Trompet
Leon Dorsey - Bas
Jaribu Shahid - Bas
Matthew Shipp - Piyano
Craig Taborn - Piyano
Spencer Barefield - Gitar
Gerald Cleaver - Davul
Tani Tabbal - Davul
14 Ekim 21:30
Sam Rivers Trio Sam Rivers - Tenor saksofon, piyano, flüt
Douglas Matthews - Bas, bas klarnet
Anthony Cole - Davul, tenor saksofon, piyano
15 Ekim 21:30
Yıldız İbrahimova Balkanatolia Yıldız İbrahimova - Piyano
Vasil Parmakov - Klavyeli çalgılar
Veselin Veselinov - Elektro bas
Ivo Papazov - Klarnet
Tahir Aydoğdu - Kanun
Stojan Yankulov - Davul
16 Ekim 18:30
Spirits: Pharoah Sanders featuring William Henderson, Adam Rudolph and special guest Okay Temiz Pharoah Sanders - Saksofon
William Henderson - Tuşlu çalgılar
Adam Rudolph - Vurmalı çalgılar
Okay Temiz - Vurmalı çalgılar
Ahmet Özden - Zurna
Suat Berkay - Darbuka
15-17-18 Ekim 21:30
Manu Dibango & The London Community Gospel Choir Manu Dibango - Saksofon
Frédéric Gaillardet - Klavyeli çalgılar
Clive McKinley - Gitar
Jerome Brown - Bas
John Jackson - Davul
The London Community Gospel Choir
17-18 Ekim 18:30
World Saxophone Quartet with African Drums David Murray - Tenor saksofon, bas klarnet
Oliver Lake - Alto ve soprano saksofon, flüt
Hamiet Bluiett - Bariton saksofon, alto klarnet
John Purcell - Alto, tenor ve soprano saksofon, klarnet
Africa Davulları : James Hawthorne, Titos Sampa, Isaac Asante
17 Ekim 21:30
Aydın Esen Group Aydın Esen - Klavyeli çalgılar
Baron Browne - Bas
Randy Esen - Vokal
Steve Smith - Davul
16 Ekim 19:00 ANKARA - ODTÜ KONGRE MERKEZİ
ODTÜ Kongre Merkezi Türk Halk Bilimi Topluluğu Deneysel Müzik Grubu Tolga Ünaldı - Ney, blok flüt
Barış Atakan - Bağlama
Özcan Aslan - Vokal
Kutad Alptürkan - Elektrik gitar
Murat Arkan - Klasik ve perdesiz klasik gitar
Abdurrahman Tarikçi - Bas gitar
A.Fırat Özdemir - Vurmalı çalgılar
Teymur Alp Merter Fosforoğlu - Vurmalı çalgılar
Cenk Güray - Divan sazı, perdesiz bağlama
Canan Aykent - Davul
18 Ekim 19:00
Yıldız İbrahimova Balkanatolia Yıldız İbrahimova - Piyano
Vasil Parmakov - Klavyeli çalgılar
Veselin Veselinov - Elektro bas
Ivo Papazov - Klarnet
Tahir Aydoğdu - Kanun
Stojan Yankulov - Davul
19 Ekim 21:00 ANKARA - HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
Yıldız İbrahimova Balkanatoli Yıldız İbrahimova - Piyano
Vasil Parmakov - Klavyeli çalgılar
Veselin Veselinov - Elektro bas
Ivo Papazov - Klarnet
Tahir Aydoğdu - Kanun
Stojan Yankulov - Davul
20 Ekim 20:00 ADANA -ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
İlhan Erşahin Trio İlhan Erşahin - Tenor saksofon
Doug Weis - Bas
Kenny Wollesen - Davul
21 Ekim 20:00