01 Ocak Paz
02 Ocak Pzt
03 Ocak Sal
04 Ocak Çar
05 Ocak Per
06 Ocak Cum
07 Ocak Cmt
08 Ocak Paz
09 Ocak Pzt
10 Ocak Sal
11 Ocak Çar
12 Ocak Per
13 Ocak Cum
14 Ocak Cmt
15 Ocak Paz
16 Ocak Pzt
17 Ocak Sal
18 Ocak Çar
19 Ocak Per
20 Ocak Cum
21 Ocak Cmt
22 Ocak Paz
23 Ocak Pzt
24 Ocak Sal
25 Ocak Çar
26 Ocak Per
27 Ocak Cum
28 Ocak Cmt
29 Ocak Paz
30 Ocak Pzt
31 Ocak Sal

Akbank Sanat

Akbank Sanat Gitar Günleri - Raphaella Smits
Akbank Sanat Gitar Günleri - Raphaella Smits
Akbank Sanat Gitar Günleri

Raphaella Smits


“Dünya çapında bir müzisyen.”

(Fred Brouwers, Radio Klara, BE)

Raphaella Smits kendine özgü stiliyle, sekiz telli gitar ve tarihi enstrumanlarla tüm dünyada konserler veriyor. New Yok Times yazarı Tim Page’nin 'Nadir rastlanan müzikal bir gitarist' olarak tanımladığı gitarist, kendini her zaman müziğin ruhuna adadı. Önemli gitaristler ile gerçekleştirdiği performanslar ve solo resitalleri, dünya çapında heyecanla karşılandı.

Sanatçı sahne çalışmalarının yanı sıra, seçkin müzikseverlerin vazgeçilmezi olarak nitelenen 20 kayıt yaptı. Raphaella Smits, uluslararası düzeyde, hem gitar hem de oda müziği alanında ilham veren bir eğitmen olarak da övgüler aldı. Belçika'daki Lemmens Enstitüsü’ndeki eğitmenliğine ek olarak, Batı ve Doğu Avrupa'da, Kuzey ve Güney Amerika'da ve Japonya'da düzenli olarak master dersleri verdi. Dinleme ve doğru bir şekilde yargılama yeteneğinden dolayı, uluslararası müzik yarışmalarının organizatörlerince aranan bir jüri üyesi oldu.

Raphaella, Antwerp ve Brüksel Kraliyet Konservatuvarı’nda klasik müzik okudu. Ayrıca, çalışını mükemmelleştirmek için, İspanya'daki "Catedra Andrès Segovia"ya, José Tomà'yla çalışmaya gitti. O zamanlar ilk resitallerini vermeye başlamıştı ve sekiz telli gitarın kabul gören bir savunucusu oldu. Sanatçı, 1986 yılında İspanya, Benicasim’de yapılan ünlü Uluslararası Francisco Tarrega Gitar Yarışması’nda birincilik ödülünü kazanan ilk kadın oldu. Bu zafer, önceki yıllarda Granada ve Palma de Mallorca Yarışmaları’nda kazandığı ödülleri ve başarılı kariyerini taçlandırmış oldu. Gitarın iki dev ismi Andrès Segovia ve Narciso Yepes, Raphaella'nın müzikalitesine hayran olduklarını ve çok başarılı bir geleceği olacağını söylemişlerdi.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL
Bilet Al
Galeri
Video
  • Tarih:
  • 31.01.2017
  • Saat:
  • 20:00
  • Mekan:
  • Çok Amaçlı Salon