01 Ağustos Sal
02 Ağustos Çar
03 Ağustos Per
04 Ağustos Cum
05 Ağustos Cmt
06 Ağustos Paz
07 Ağustos Pzt
08 Ağustos Sal
09 Ağustos Çar
10 Ağustos Per
11 Ağustos Cum
12 Ağustos Cmt
13 Ağustos Paz
14 Ağustos Pzt
15 Ağustos Sal
16 Ağustos Çar
17 Ağustos Per
18 Ağustos Cum
19 Ağustos Cmt
20 Ağustos Paz
21 Ağustos Pzt
22 Ağustos Sal
23 Ağustos Çar
24 Ağustos Per
25 Ağustos Cum
26 Ağustos Cmt
27 Ağustos Paz
28 Ağustos Pzt
29 Ağustos Sal
30 Ağustos Çar
31 Ağustos Per
Ağustos

6.Kısa Film Festivali



Hakkında
Söyleşiler
Program
Atölyeler
Festival Jürisi
Ödül Töreni

HAKKINDA

Film gösterimlerinin yanı sıra gerçekleştirilen söyleşi ve atölye çalışmaları, kısa film alanındaki önemli isimleri izleyiciyle bir araya getirerek bilgileri pratiğe dönüştürmeyi amaçlıyor.

Festival sonrası ödül alan filmler Türkiye'deki birçok üniversitede öğrencilerle buluşturuluyor.

Akbank Kısa Film Festivali, her yıl niteliği ve niceliği genişleyen programıyla sinemaseverlerin merakla bekledikleri ve keyifle izledikleri bir festival geleneği oluşturmayı başardı.

SÖYLEŞİLER

"Söz yönetmenlerin"
Tunç Şahin 
Burcu Şirin
Uygar Şirin
Tolga Karaçelik

"Oyuncularla kısa film üzerine"
Kaan Keskin 
Bilge Seçkin Çetinkaya
Selen Uçer
Nadir Sarıbacak

"Hasan Özgen ile Belgesel Sinema üzerine"
Hasan Özgen

"Kısadan Uzuna - Barış Pirhasan"
Barış Pirhasan

"Deneyimler - Patrice Carré"
Patrice Carré


PROGRAM

TARİH PROGRAM MEKAN
1 MART Festival Kısaları ( A )
A.1 - Üçte Bir - 10'
A.2 - Hamam - 12'
A.3 - Rapunzel - 18'
A.4 - Bu Sahilde - 21'
A.5 - Lady Muhtar - 21'

Festival Kısaları ( B )
B.6 - Erkek Adam - 20'
B.7 - Ölüm - 19'
B.8 - İkilem - 7'
B.9 - Nor - 8'
B.10 - Kıvırcık Saçlı Bir Adam - 29'

Festival Kısaları ( C )
C.11 - Aynur - 19'
C.12 - Güven Bana - 10'
C.13 - Small Talk - 7'
C.14 - Mezra Ezidiya - 27'
C.15 - İçimizden Biri - 19'

Uluslararası Bölüm ( A )
A.1 - Diploma - 20'
A.2 - Baba - 21'
A.3 - Sky Above the Town - 17'
A.4 - On Leave - 15'

Akbank Sanat Beyoğlu
2 MART Festival Kısaları ( D )
D.16 - Derin - 12'
D.17 - Maşuk - 15'
D.18 - Metroist - 4'
D.19 - Hayali Tacettin Diker - 30'
D.20 - Sessizlik İçinde - 15'

Festival Kısaları ( E )
E.21 - Siyah - 15'
E.22 - Çamur - 12'
E.23 - Terlik - 7'
E.24 - Dönüş - 18'
E.25 - Duvar - 30'

Festival Kısaları ( F )
F.26 - Esma 18'
F.27 - Merdiven - 13'
F.28 - Döl -Döş - 5'
F.29 - Esperanto - 9'
F.30 - Bir Yol'un Öyküsü - 34'

Uluslararası Bölüm ( B )
B.5 - Sektou - 17'
B.6 - Silence - 14'
B.7 - Love in the Time of Gum - 11'
B.8 - Home - 15'
B.9 - Autosuggestion - 11'

Akbank Sanat Beyoğlu
3 MART Uluslararası Bölüm ( F )
F.26 Kingsland Dreamer - 20'
F.27 ...Niland 1 - 14'
F.28 Encounter - 21'

Uluslararası Bölüm ( C )
C - 10 From the Electrician With Love - 17'
C - 11 Scorn - 6'
C - 12 Promenade - 11'
C - 13 Between - 15'
C - 14 Scissu - 27'

Belgesel Sinema (A)
Hasan Özgen
A.1- Ateşin Göçü - 34'
A.2- Ve Taşlar Tanıktır - 38'

Özel Gösterim ( A )
A1 - Rumbo El Peor - 12'
A2 - Jessusito De Mi Vida - 9'
A3 - ONA - 11'
A4 - Porque Hay Cosas Que Nunca Se Olvidan - 13'
A5 - Lagrimas En El Cafe - 8'

Akbank Sanat Beyoğlu
4 MART Uluslararası Bölüm ( D )
D - 15 Ciao Mama - 11'
D - 16 Self Portrait - 14'
D - 17 Cotton Candy - 11'
D - 18 Third Floor - 18'
D - 19 Can't Walk anymore - 13'

Uluslararası Bölüm ( F )
F.26 Kingsland Dreamer - 20'
F.27 ...Niland 1 - 14'
F.28 Encounter - 21'

Belgesel Sinema ( B )
Hasan Özgen
B-1 "Tarihin Kilidi: Çanakkale" 25' (2 bölüm)
B-2 "Gelenler, Gidenler ve Kalanlar" 25'

Canlandırma Kısalar ( A )
A.1 The Giant And The Hunter - 5'
A.2 This Is Not A Fly - 2'
A.3 The Unplugged Son - 9'
A.4 Il Naturalista - 6'
A.5 Lapsus - 4'
A.6 The Difficult Reflection - 4'
A.7 Sweet&Sour - 17'
A.8 Pepper - 4'
A.9 I am Simon - 12'
A.10 Katharsis - 8'
A.11 Mutlu Bir Pazar Gününde Islak Borular - 5'
A.12 Watt - 5'
A.13 Evrim - 3'
A.14 A Tag - 3'
A.15 Vol - 3'

Akbank Sanat Beyoğlu
5 MART Uluslararası Bölüm ( E )
E - 20 Wave Lenght - 9'
E - 21 The First Time - 11'
E - 22 Eramos Pocos - 16'
E - 23 7:35 in the morning - 8'
E - 24 Silence - 4'
E - 25 Leaving Eva - 12'

Kısadan Uzuna (A) Barış Pirhasan
A-1 Gül ile Adem - 20'
A-2 The Hitch - 10'
A-3 Things of No Importance - 20'

20:30 Kısadan Uzuna - Barış Pirhasan
"Küçük Balıklar Üzerine Bir Masal " - 133'

Özel Gösterim ( A )
A1 - Rumbo El Peor - 12'
A2 - Jessusito De Mi Vida - 9'
A3 - ONA - 11'
A4 - Porque Hay Cosas Que Nunca Se Olvidan - 13'
A5 - Lagrimas En El Cafe - 8'

Akbank Sanat Beyoğlu
6 MART Festival Kısaları ( F )
F.26 - Esma 18'
F.27 - Merdiven - 13'
F.28 - Döl -Döş - 5'
F.29 - Esperanto - 9'
F.30 - Bir Yol'un Öyküsü - 34'

Festival Kısaları ( C )
C.11 - Aynur - 19'
C.12 - Güven Bana - 10'
C.13 - Small Talk - 7'
C.14 - Mezra Ezidiya - 27'
C.15 - İçimizden Biri - 19'

Festival Kısaları ( D )
D.16 - Derin - 12'
D.17 - Maşuk - 15'
D.18 - Metroist - 4'
D.19 - Hayali Tacettin Diker - 30'
D.20 - Sessizlik İçinde - 15'

Deneyimler (A)
Patrice Carré
"La Ffemme Qui A Vu L'ours" 25'

Akbank Sanat Beyoğlu
7 MART Festival Kısaları ( A )
A.1 - Üçte Bir - 10'
A.2 - Hamam - 12'
A.3 - Rapunzel - 18'
A.4 - Bu Sahilde - 21'
A.5 - Lady Muhtar - 21'

Uluslararası Bölüm ( B )
B.5 - Sektou - 17'
B.6 - Silence - 14'
B.7 - Love in the Time of Gum - 11'
B.8 - Home - 15'
B.9 - Autosuggestion - 11'

Belgesel Sinema (B)
Hasan Özgen
B-1 "Tarihin Kilidi: Çanakkale" 25' (2 bölüm)
B-2 "Gelenler, Gidenler ve Kalanlar" 25'

Canlandırma Kısalar ( A )
A.1 The Giant And The Hunter - 5'
A.2 This Is Not A Fly - 2'
A.3 The Unplugged Son - 9'
A.4 Il Naturalista - 6'
A.5 Lapsus - 4'
A.6 The Difficult Reflection - 4'
A.7 Sweet&Sour - 17'
A.8 Pepper - 4'
A.9 I am Simon - 12'
A.10 Katharsis - 8'
A.11 Mutlu Bir Pazar Gününde Islak Borular - 5'
A.12 Watt - 5'
A.13 Evrim - 3'
A.14 A Tag - 3'
A.15 Vol - 3'
Akbank Sanat Beyoğlu
9 MART Festival Kısaları ( B )
B.6 - Erkek Adam - 20'
B.7 - Ölüm - 19'
B.8 - İkilem - 7'
B.9 - Nor - 8'
B.10 - Kıvırcık Saçlı Bir Adam - 29'

Uluslararası Bölüm ( E )
E - 20 Wave Lenght - 9'
E - 21 The First Time - 11'
E - 22 Eramos Pocos - 16'
E - 23 7:35 in the morning - 8'
E - 24 Silence - 4'
E - 25 Leaving Eva - 12'

Uluslararası Bölüm ( C )
C - 10 From the Electrician With Love - 17'
C - 11 Scorn - 6'
C - 12 Promenade - 11'
C - 13 Between - 15'
C - 14 Scissu - 27'

Kısadan Uzuna (A) Barış Pirhasan
A-1 Gül ile Adem - 20'
A-2 The Hitch - 10'
A-3 Things of No Importance - 20'

15:30 Özel Gösterim ( A )
A1 - Rumbo El Peor - 12'
A2 - Jessusito De Mi Vida - 9'
A3 - ONA - 11'
A4 - Porque Hay Cosas Que Nunca Se Olvidan - 13'
A5 - Lagrimas En El Cafe - 8'

Akbank Sanat Beyoğlu
10 MART Festival Kısaları ( E )
E.21 - Siyah - 15'
E.22 - Çamur - 12'
E.23 - Terlik - 7'
E.24 - Dönüş - 18'
E.25 - Duvar - 30'

Yarışma Dışı Gösterim ( A )
A-1 Dörtüçikibir - 16'
A-2 Zui Glas - 5'
A-3 Ben - 8'
A-4 İçerdeki Ses - 5'
A-5 Köse - 14'
A-6 Yaban - 30'

Uluslararası Bölüm ( A )
A.1 - Diploma - 20'
A.2 - Baba - 21'
A.3 - Sky Above the Town - 17'
A.4 - On Leave - 15'

Belgesel Sinema (A)
Hasan Özgen
A.1- Ateşin Göçü - 34'
A.2- Ve Taşlar Tanıktır - 38'

Canlandırma Kısalar ( A )
A.1 The Giant And The Hunter - 5'
A.2 This Is Not A Fly - 2'
A.3 The Unplugged Son - 9'
A.4 Il Naturalista - 6'
A.5 Lapsus - 4'
A.6 The Difficult Reflection - 4'
A.7 Sweet&Sour - 17'
A.8 Pepper - 4'
A.9 I am Simon - 12'
A.10 Katharsis - 8'
A.11 Mutlu Bir Pazar Gününde Islak Borular - 5'
A.12 Watt - 5'
A.13 Evrim - 3'
A.14 A Tag - 3'
A.15 Vol - 3'

Akbank Sanat Beyoğlu
11 MART Uluslararası Bölüm ( D )
D - 15 Ciao Mama - 11'
D - 16 Self Portrait - 14'
D - 17 Cotton Candy - 11'
D - 18 Third Floor - 18'
D - 19 Can't Walk anymore - 13'

Kısadan Uzuna - Barış Pirhasan
"Küçük Balıklar Üzerine Bir Masal " - 133'

Akbank Sanat Beyoğlu

ATÖLYELER

"Tolga Esmer ile Yapımcılık Üzerine"

Tolga Esmer
Pelin Esmer'in yönetmenliğini yaptığı 11'e 10 kala filminin yapımcılarından Tolga Esmer, bilgi ve birikimlerini kısa filmcilerle paylaşıyor.

"Uğur İçbak ile Görüntü Yönetmenliği Üzerine"

Uğur İçbak
Türkiye'nin en önemli görüntü yönetmenlerinden, birçok sinema ve reklam filmine imza atmış Uğur İçbak, deneyimlerini kısa filmcilerle paylaşıyor.

"Ulaş Ağce ile Filmlerde Ses Miksajı Üzerine"

Ulaş Ağce
İmaj Stüdyoları'nda ses miksajı üzerine çalışmalarını sürdüren Ulaş Ağce, filmlerde ses miksajı başlığı altında, sesin ve miksajın önemini anlatacak ve birikimlerini kısa filmcilerle paylaşacak.

Katılımcı sayısının sınırlı olmasından dolayı rezervasyon yaptırılmasını rica ederiz.

FESTİVAL JÜRİSİ

Ön Eleme Jürisi:

Selim Evci - Akbank Kısa Film Festivali yönetmeni ve yönetmen
Emine Yıldırım - Sinema yazarı
Nadir Öperli - Yapımcı

Kurmaca Kategorisi Jürisi:

Özcan Alper - Yönetmen
Özgü Namal - Oyuncu
Doç. Dr. Hasan Bülent Kahraman - Sabancı Üniversitesi Öğretim Görevlisi
Yeşim Tabak - Sinema Yazarı
Derya Bigalı - Akbank Sanat Müdürü

Belgesel Kategorisi Jürisi:

Prof. Dr. Bülent Vardar - Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Tv Bölümü Başkanı
Savaş Güvezne - Yönetmen 
Mahmut Fazıl Coşkun - Yönetmen
Altan Bal - Belgesel Fotoğrafçısı
Derya Bigalı - Akbank Sanat Müdürü

ÖDÜL TÖRENİ