01 Mart Çar
02 Mart Per
03 Mart Cum
04 Mart Cmt
05 Mart Paz
06 Mart Pzt
07 Mart Sal
08 Mart Çar
09 Mart Per
10 Mart Cum
11 Mart Cmt
12 Mart Paz
13 Mart Pzt
14 Mart Sal
15 Mart Çar
16 Mart Per
17 Mart Cum
18 Mart Cmt
19 Mart Paz
20 Mart Pzt
21 Mart Sal
22 Mart Çar
23 Mart Per
24 Mart Cum
25 Mart Cmt
26 Mart Paz
27 Mart Pzt
28 Mart Sal
29 Mart Çar
30 Mart Per
31 Mart Cum

7.Kısa Film Festivali



Hakkında
Söyleşiler
Atölyeler
Festival Bölümleri
Festival Jürisi
Ödül Töreni

HAKKINDA

Akbank Kısa Film Festivali,geniş bir kitle tarafından takip edilen kısa filmlerin yapımını özendirmek,uygun koşullarda gösterimini bu yolla izleyiciye ulaşmasını sağlamak,ülke sinemasına katkıda bulunan yeni sinemacıları desteklemek,amatör ya da profesyonel her tür kısa filmi tanıtmak,farklı kültürlerden gelen kısa film örneklerini sunmak,bir festival kültürü içinde kısa filmin tartışılacağı platformu sağlamak,sinemaseverlerin keyifle izleyecekleri bir festival geleneği oluşturmak amacıyla ilk olarak 2004 yılında gerçekleştirildi.

Her geçen yılda biraz daha büyüyen,etkinlik çıtasını biraz daha ileri taşıyan festival gösterimlerin yanısıra sinema öğrencileri ve festival izleyicileri için sinema sektöründeki deneyimli isimlerin birikimlerini aktardığı çeşitli atölye çalışmaları ve söyleşilere sahne olmaktadır. Kurmaca ve belgesel film alanlarına ek "Deneyimler", "Kısadan Uzuna", "Özel Gösterim" ve "Canlandırma Kısalar" bölümlerini programı kapsamında yer veren Festival,her yıl on gün boyunca Akbank Sanat'ta gerçekleşiyor. Festival kapsamında kurmaca ve belgesel film alanlarında yarışmaya evsahipliği yapan Akbank Kısa Film Festivali'nde tüm etkinlikler izleyiciye ücretsiz olarak ulaşıyor.

Akbank Kısa Film Festivali ilk yılından itibaren Akbank Sanat'ta gerçekleşen her Festival sonrasında "Akbank Kısa Film Festivali Üniversitelerde" etkinliği ile,İstanbul ve Anadolu'daki birçok üniversitede Festival'de ödül almış olan filmleri öğrencilerle buluşturmaktadır.

SÖYLEŞİLER

Akbank 7. Kısa Film Festivali kapsamında Akbank Sanat'ın 2. katında gerçekleşecek söyleşiler sinemaseverleri önemli isimler ile buluşturmayı hedefliyor.

Söyleşi:  "Kısa Film Oyunculuk İlişkisi"
- Dolunay Soysert  - Oyuncu
- Esra Ruşen - Oyuncu
- Kaya Akkaya - Oyuncu
- Alican Yücesoy - Oyuncu

Söyleşi: Pelin Esmer ile Belgesel Sinema Üzerine
Pelin Esmer

Söyleşi:  "Deneyimler - Karine Blanc"
Karine Blanc

Söyleşi:  "Kısadan Uzuna "
-Seyfi Teoman

Söyleşi:  "Kısa Filmin Eğitimdeki Yeri"
- Doç. Burak Buyan - Beykent Üniversitesi Sinema TV Bölüm Başkanı
- Yard. Doç Dr. Onur Eroğlu - Bilgi Üniversitesi Sinema TV Bölüm Başkanı
- Ayşegül Selenga Taşkent - Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi
- Güven Çatak - "Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Tasarımı Öğretim Görevlisi Dr.


ATÖLYELER

FESTİVAL BÖLÜMLERİ

FESTİVAL KISALARI

Festival Kısaları ( A )
A.1- Küçük Bir Hakikat - 10'
A.2- Peki - 10'
A.3- Bisqilet - 15'
A.4- Kampüsteki Haşerat - 15'
A.5- Şiirim Nefesine - 27'

     Festival Kısaları ( B )
B.6- Berf - 20'
B.7- Bugün Yok - 12'
B.8- 1 Çizgi 1 Nota - 5'
B.9- Ahnectha "voiceless room" 14'
B.10- Bağdat - 20'

Festival Kısaları ( C )
C.11- Göç - 19'
C.12- Sivil - 7'
C.13- Kayıp Cennet - 15'
C.14- Patina - 5'
C.15- Urbanbugs - 30'

     Festival Kısaları ( D )
D.16- Kiralık - 20'
D.17- Xwin - 4'
D.18- My Dad & Spike 14'
D.19- Tayf - 10'
D.20- Selahattin'in İstanbul'u 29'

Festival Kısaları ( E )
E.21- Teneke - 8'
E.22- Namibia Şehir İken - 24'
E.23- Gelecekten Anılar - 7'
E.24- Kahpe Devran - 20'
E.25- Mada - 20'

     Festival Kısaları ( F )
F.26- Veda - 5'
F.27- Dönüşü Olmayan Yolculuk - 22'
F.28- Hayali İhracat - 18'
F.29- Benim Düşüm Sinema - 15'
F.30- Simurg - 15'



YARIŞMA DIŞI GÖSTERİM



Yarışma Dışı Gösterim ( A )
A-1 Za-man'ın Maceraları - 1'
A-2 Sessizlik Yok - 4'
A-3 City Of Shadows - 19'
A-4 Dilemma - 43'
     Yarışma Dışı Gösterim ( B )
B-5 10,9,8... - 5'
B-6 Muz Eğrisi - 13'
B-7 Kusurlu İnsan - 8'
B-8 Sombaluzen - 8'
B-9 Albert's Winter - 29'



ULUSLARARASI BÖLÜM

Uluslararası Bölüm ( A )
A-1 Circle - 6'
A-2 Lightining Strikes - 4'
A-3 The Great Race - 7'
A-4 Khoroshho - 21'
A-5 A Crime In Silence - 30'

     Uluslararası Bölüm ( B )
B-6 Sin - 3'
B-7 Good Bye, Doll - 15'
B-8 Why The Slugs Dont like salt - 24'
B-9 A Beautiful Snowy Day - 30'

Uluslararası Bölüm ( C )
C-10 I Call Myself Sane - 4'
C-11 A Film - 8'
C-12 Flock - 8'
C-13 Muscles - 14'
C-14 Yellow Moon - 17'
C-15 The Award - 16'

     Uluslararası Bölüm ( D )
D-16 Dot - 11'
D-17 Talking Piranhas - 17'
D-18 Edge of the desert - 16'
D-19 After - 20'
D-20 Ice cream - 13'

Uluslararası Bölüm ( E )
E-21 Summer Parade - 2'
E-22 The Cortege - 15'
E-23 Apocalypse Story - 13'
E-24 Lichtspuren - 14'
E-25 Outing - 18'
E-26 Bathing Micky - 8'

     Uluslararası Bölüm ( F )
F-27 The Second Awakening of Blindness - 11'
F-28 Lightness - 14'
F-29 Daswarilli - 21'
F-30 Leerfahrt - 20'
F-31 Crazy Hands - 7'



KISADAN UZUNA

Kısadan Uzuna - Seyfi Teoman ( A )
A - 1 Apartman - 23'

     Kısadan Uzuna - Seyfi Teoman ( B )
B - 1 Tatil Kitabı - 92'


BELGESEL SİNEMA

Belgesel Sinema (A)
Pelin Esmer
A-1 Koleksiyoncu - 46'
     Belgesel Sinema (B)
Pelin Esmer
A-2 Oyun - 70'


CANLANDIRMA KISALAR

Canlandırma Kısalar ( A )
A-1 Sıcak Patates -1'
A-2 Kağıt Uçak - 3'
A-3 Daisy Cutter - 6'
A-4 Çizgisel Film - 2'
A-5 El Agujero - 17'
A-6 Tea For Two - 8'
A-7 Blanco - 7'
A-8 To Swallow A Toad - 10'
A-9 Amar - 8'

     Canlandırma Kısalar ( B )
B-10 Birthday - 4'
B-11 Bellevue - 4'
B-12 Ne Olur Geri Dön - 3'
B-13 Ayağına Dilek Takılan Baykuş - 2'
B-14 The Gift of the Magi - 12
B-15 Esterhazy - 25'
B-16 Kukla - 10



DENEYİMLER


Deneyimler - Karine Blanc ( A )
A -1 3 Gouttes d'anthesite - 24'
A -2 Apres les poules - 29'
A- 3 Precipitations - 15'


ÖZEL GÖSTERİM

Özel Gösterim ( A )
A-1 Türk Gibi Başla Alman Gibi Bitir - 57'
A-2 Zamanın Elleri - 17'

FESTİVAL JÜRİSİ

Ön Eleme Jürisi:

Melis Behlil - Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi
Murat Şeker - Yönetmen
Melisa Önel - Yönetmen

Kurmaca Kategorisi Jürisi:

Ebru Ceylan - Fotoğraf Sanatçısı - Yönetmen
Lale Mansur - Oyuncu
Seyfi Teoman - Yönetmen
Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman - Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi
Derya Bigalı - Akbank Sanat Müdürü

Belgesel Kategorisi Jürisi:

Mehmet Eryılmaz - Yönetmen
Pelin Esmer - Yönetmen
Vedat Atasoy - İz Tv kurucularından Yapımcı - Yönetmen
Selim Evci - Yönetmen
Derya Bigalı - Akbank Sanat Müdürü

ÖDÜL TÖRENİ