Afgan Kömürü

Afgan Kömürü

Afgan Kömürü

Türkiye / Belgesel / 24'49'' / HD / Renkli / 2017

Afganistan'ın Kuzeyin de Semengan Eyaletine bağlı Tor kasabasındaki Merek Madenleri’nde çalışan yaşları 10 ila 15 arasında değişen maden işçisi çocukların insanlığımızı sorgulatan yaşamı.

Yönetmen: Zeynep Gülru Keçeciler
Görüntü Yönetmeni: Ahmet Hamdi Ferah
Yapımcı: Zeynep Gülru Keçeciler
Müzik: Bora Taştan
Kurgu: Berkay Ferah
Ses: Bora Taştan
Oyuncular: Şemsettin, Ali, Murtaza, Hüseyin, Emin, Hacı Rahmetullah

Özgeçmiş

Zeynep Gülru Keçeciler 1974 yılında doğdu. 1996 Yılında Ankara İletişim Fakültesi radyo televizyon bölümünden mezun oldu. Aynı sene TRT Belgesel Programlar Müdürlüğü'nde yardımcı yönetmen olarak göreve başladı. 1998 yılında  Londra’da City Üniversitesi'nde  çok kültürlü toplumlarda medya politikaları üzerine yüksek lisans yaptı. Daha sonra tekrar TRT kurumuna döndü. Çok sayıda belgesel ve televizyon programları mevcuttur.

Filmografi

Afgan Kömürü 2017, Çanak Çömlek Patladı-Somali 2016, Geride Kalan Mermanat 2015, Çanak Çömlek Patladı 2014, Drina Köprüsü 2013, Aynadaki Sır 2012, Üç Kıtanın Son Hükümdari Sultan II. Abdülhamid 2011, Gerçeğin Yansımaları 2010, Ringde Bir Ömür-Cemal Kamacı 2009, Şenliğin Çocukları 2008

Katıldığı Festivaller

Geride Kalan Mermanat: 27. Ankara Uluslararası Film Festivali, Hot Docs Canadian International Documentary Film Festival Toronto, DOXA Documentary Film Festival Vanchouer Canada
Çanak Çömlek Patladı: 11. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Dışı Gösterim Seçkisi

Ödüller

Geride Kalan Mermanat: Kısa Belgesel Dalı Birincilik Ödülü - 1. Indie Film Fest LA, Onur Ödülü - 2. Uluslararası Berlin Film Festivali
Çanak Çömlek Patladı: İkincilik Ödülü - COPEAM Film Festivali

İletişim

zkececiler@hotmail.com

Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
08 EKİ PZT
-
09 EKİ SAL
1

18:30

Aerial Dans

Akbank Sanat

10 EKİ ÇAR
1

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

11 EKİ PER
1

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

12 EKİ CUM
1

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

13 EKİ CMT
7

Çocuklar İçin Yaratıcı Dans Dersleri

Akbank Sanat

11:00

Rengarenk Kupalar (6-14 Yaş)

Akbank Sanat

13:00

Kendi Çantamı Tasarlıyorum (6-14 Yaş)

Akbank Sanat

14:30

Aerial Dans

Akbank Sanat

15:30

Mozaik Heykel Atölyesi (7-12 yaş)

Akbank Sanat

17:00

Tai Chi ChuanEce Dündar Alp

Akbank Sanat

17:00

İleri Dönüşüm Heykel Atölyesi (7 - 12 Yaş)

Akbank Sanat

14 EKİ PAZ
-
15 EKİ PZT
-
16 EKİ SAL
1

18:30

Aerial Dans

Akbank Sanat

17 EKİ ÇAR
3

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

19:00

Shinya Fukumori Trio

Akbank Sanat

21:30

The Comet Is Coming

Babylon

18 EKİ PER
6

10:30

Liselerde Caz Özel Şişli Terakki Lisesi

Özel Şişli Terakki Lisesi

14:00

Liselerde Caz Kadıköy Anadolu Lisesi

Kadıköy Anadolu Lisesi

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

20:30

Till Brönner “The Good Life"

Uniq Hall (Maslak)

21:00

Ozan Musluoğlu Quintet

The Badau

21:30

Josef Leimberg And The Astral Progressions Ensemble

Babylon

19 EKİ CUM
7

10:00

Liselerde Caz Saint Benoît Fransız Lisesi

Saint Benoit Fransız Lisesi

13:30

Liselerde Caz Galatasaray Lisesi

Galatasaray Lisesi

16:00

Liselerde Caz Sainte-Pulchérie Fransız Lisesi

Sainte-Pulchérie Fransız Lisesi

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

19:00

Rémi Panossian Trio

Akbank Sanat

20:30

Jehan Barbur feat. Fırat Tanış

Caddebostan Kültür Merkezi

21:30

Karl Hector & The Malcouns

Babylon

20 EKİ CMT
11

11:00

Bir Tabak Mondrian (6- 12 Yaş)

Akbank Sanat

12:30

Kandinsky Renk Dilimleri (6- 12 Yaş)

Akbank Sanat

15:00

Swing Kids / Çocuklar İçin Dans Atölyesi (Taksim)

Akbank Sanat

15:00

Kuzeye Gidenler

Soho House

15:30

Mini Mozaik Atölyesi (7 - 12 Yaş)

Akbank Sanat

17:00

Oyuncak Heykel Atölyesi (7 - 12 Yaş)

Akbank Sanat

18:00

Akşamüstü Caz: Sanat Deliorman & Uraz Kıvaner Duo

Akbank Sanat

18:00

Swing Jazz / Solo Caz Dans Atölyesi (Taksim)

Istanbul Lindy Hoppers' Stüdyo Harlem

19:00

Swing Jazz / Lindy Hop Dans Atölyesi (Taksim)

Istanbul Lindy Hoppers' Stüdyo Harlem

20:30

Mehmet Uluğ Gecesi: Aydın Esen Group & Can Kozlu

Babylon

20:30

Birsen Tezer Eastern Standards

Caddebostan Kültür Merkezi

21 EKİ PAZ
8

10:30

Cazlı Brunch / Moda Deniz Kulübü

Moda Deniz Kulübü

13:00

Erol Pekcan Anısına

Pera Palace

15:00

Swing Kids / Çocuklar İçin Dans Atölyesi (Kadıköy)

Istanbul Lindy Hoppers' Stüdyo Savoy

16:00

Jazz Tap Atölyesi

Istanbul Lindy Hoppers' Stüdyo Savoy

17:00

Swing Jazz / Solo Caz Dans Atölyesi (Kadıköy)

Istanbul Lindy Hoppers' Stüdyo Savoy

18:00

Avishai Cohen Quartet

Cemal Reşit Rey Konser Salonu

18:00

Swing Jazz / Lindy Hop Dans Atölyesi (Kadıköy)

Istanbul Lindy Hoppers' Stüdyo Savoy

20:30

The Bad Plus

Cemal Reşit Rey Konser Salonu

22 EKİ PZT
4

13:15

Liselerde Caz Özel Enka Lisesi

Özel Enka Lisesi

15:45

Liselerde Caz İstanbul Amerikan Robert Lisesi

İstanbul Amerikan Robert Lisesi

19:00

Koffi Kwahulé: Caz Müziği, Tiyatro İçin Bir İlham Kaynağı

Fransız Kültür Merkezi

20:30

Tarkovsky Quartet

Zorlu PSM, Drama Sahnesi

23 EKİ SAL
5

10:00

Liselerde Caz Özel Alman Lisesi

Özel Alman Lisesi

13:00

Liselerde Caz Avusturya Lisesi

Avusturya Lisesi

18:30

Aerial Dans

Akbank Sanat

21:00

Jamie Cullum

Volkswagen Arena

21:30

Nubya Garcia

Babylon

24 EKİ ÇAR
5

17:00

Avrupa Caz Tarihi

Gabbro Swissotel

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

19:00

Konstrukt

Akbank Sanat

20:00

Woody Black 4

Summart Sanat Merkezi

21:30

Omer Avital Qantar

Babylon

25 EKİ PER
4

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

19:00

Can Çankaya & Kağan Yıldız

Akbank Sanat

21:00

Ceyl'an Ertem - Akustik

Moda Sahnesi

21:30

Ezra Collective

Babylon

26 EKİ CUM
4

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

21:30

Bixiga 70

Babylon

22:00

Islandman & Guests

Moda Sahnesi

22:30

Caloé

Nardis

27 EKİ CMT
8

Çocuklar İçin Yaratıcı Dans Dersleri

Akbank Sanat

11:00

Kendi Çantamı Tasarlıyorum (6-14 Yaş)

Akbank Sanat

13:00

Rengarenk Kupalar (6-14 Yaş)

Akbank Sanat

14:30

Aerial Dans

Akbank Sanat

15:30

Eller Kollar Artık Hepsi Heykeller (9-12 Yaş)

Akbank Sanat

17:00

Tai Chi ChuanEce Dündar Alp

Akbank Sanat

17:00

Ailece Mozaik

Akbank Sanat

18:00

Akşamüstü Caz: Newpel

Gabbro Swissotel

28 EKİ PAZ
1

10:30

Cazlı Brunch / Bizim Tepe

Bizim Tepe, Tepe Majeur

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun