01 Şubat Çar
02 Şubat Per
03 Şubat Cum
04 Şubat Cmt
05 Şubat Paz
06 Şubat Pzt
07 Şubat Sal
08 Şubat Çar
09 Şubat Per
10 Şubat Cum
11 Şubat Cmt
12 Şubat Paz
13 Şubat Pzt
14 Şubat Sal
15 Şubat Çar
16 Şubat Per
17 Şubat Cum
18 Şubat Cmt
19 Şubat Paz
20 Şubat Pzt
21 Şubat Sal
22 Şubat Çar
23 Şubat Per
24 Şubat Cum
25 Şubat Cmt
26 Şubat Paz
27 Şubat Pzt
28 Şubat Sal

Konser

Genç Yetenek Konseri - Hakan Başar Trio

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 08.02.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
Bilet Al detaylı bilgi için tıklayın
Genç Yetenek Konseri

Hakan Başar Trio


Hakan Başar: Piyano
Nezih Yeşilnil: Bas
Alkan Başar: Davul

8 yaşında piyanoya başlayan Hakan Başar (Jr.), ilk çalışmalarını Moskova Devlet Konservatuarı'ndan Mikhail Iskrov'la yaptıktan sonra, babası ile caz piyano çalışmalarına başladı. Sırasıyla Bill Cunliffe, Noah Baerman, Andy LaVerne, David Berkman gibi caz piyanistlerinin müfredatı ile çalışıp sonrasında Michel Petrucciani, Oscar Peterson, Keith Jarrett, Hank Jones, Kenny Barron, Bill Evans,Tommy Flanagan transkripsyon ve repertuvarı ile başta 5. Pera Müzik Festivali olmak üzere çeşitli etkinliklerde sahne aldı. Hakan Başar ilk konserlerini verdiğinde 10 yaşındaydı.

İlerleyen süreçte, "Tribute Michel Petrucciani", "Tribute Oscar Peterson & Keith Jarrett" gibi projelerle Büyük Kulüp, CKM, İstanbul Hilton, BBVA (Esma Sultan), Akbank Sendikasyon İmza Töreni (Raffles Hotel), AkçanSa (Sabancı Center) gibi etkinliklerde sahne aldı.

Öğrenim hayatının yanı sıra müzik çalışmalarını da tüm hızıyla sürdüren Başar, 2015 'in sonlarında girdiği albüm deneme kayıtlarını İTÜ MİAM Stüdyolarında gerçekleştirdi. Joy Jazz Radio, Karnaval TV, Radyo Cazkolik, Allianz Platformu Motto Müzik Recording ve Kültür TV program etkinliklerinin yanı sıra Nisan 2016 'da 6. Pera Müzik Festivali, Arsu Sanat Bahar Şenlikleri, İstanbul Caz Festivali / Genç Caz etkinliklerine katıldı.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

Hildur Guðnadóttir

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 15.02.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
Bilet Al detaylı bilgi için tıklayın
Hildur Guðnadóttir

"Guðnadóttir, çellosu, yumuşak sesi ve yazılım kullanımıyla, basit müzik cümlelerini göklere yükseltiyor " The Wire

Hildur Guðnadóttir (1982), yer aldığı múm gibi gruplarla, deneysel pop ve çağdaş müziğin ön saflarında bulunan İzlandalı bir çellist, şarkıcı ve besteci. Çello çalmaya çocukken başladı ve Reykjavík Müzik Akademisi’ne girdi. Daha sonra İzlanda Sanat Akademisi ve Berlin, Universitat der Kunste’de bestecilik ve yeni medya eğitimi aldı. Eleştirmenlerden övgü olan dört solo albüme imza attı: Mount A (2006), Without Sinking (2009), Leyfðu Ljósinu (2012) ve Saman (2014). Hildur, tiyatro,dans gösterileri ve filmler için besteler yaptı. The Icelandic Symphony Orchestra, Icelandic National Theatre, Tate Modern, The British Film Institute, The Royal Swedish Opera ve Gothenburg National Theatre, Hildur’a beste siparişi veren kurumlardan bazıları.

2014’te Stuttgart’ta yapılan Türk Filmleri Festivali’nde, Reha Erdem’in “Jin” filmi için yaptığı müzikle “En İyi Orijinal Film Müziği” ödülünü kazandı. The Revenant (2015) ve Sicario (2015) gibi filmlerin müziklerine müzisyen olarak katkı yaptı. Beraber konser verdiği ve kayıt yaptığı bazı sanatçılar şunlardır: Skúli Sverrisson, Jóhann Jóhannsson, múm, Sunn O))), Angel, Pan Sonic, Hauschka, Wildbirds & Peacedrums, Ryuichi Sakamoto, David Sylvian, The Knife, Fever Ray ve Throbbing Gristle.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

Ülkü Aybala Sunat

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 22.02.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
Bilet Al detaylı bilgi için tıklayın
Ülkü Aybala Sunat

Ülkü Aybala Sunat: Vokal
Eylül Biçer: Gitar
Volkan Topakoğlu: Bas
Cem Aksel: Davul

İzmir'de doğdu. İlk ve Ortaokul zamanları Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde geçti. Lise ve Üniversite öğrenimi Konya'da oldu. 2000 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Spor Akademisi'nden mezun oldu. Konya'da çeşitli mekanlarda şarkı söylemeye başladı. Aynı yıllarda Konya Musiki Derneği'nde şef Yaşar Kaltakçı önderliğinde solist ve korist olarak konserlerde yer aldı. ’S5’ adlı grubu ile Konya ve Ankara ODTÜ’de konserler verdi. 2007 Nardis Jazz Vokal Yarışması’nda Nardis Özel Ödülü’nü ve Sibel Köse Workshop ödülünü kazandı. Polonya Pulawy Jazz Workshop'una katıldı. .

İstanbul'a tam zamanlı gelişi ve burada yaşamaya başlaması 2010 yılında oldu. 2011 yılında ikincisi yapılan Kapadokya Caz Günleri' nde sahne aldı. Halen İstanbul ve yurdun bir çok yerinde farklı projeler, isimler gruplar ve etkinliklerde şarkı söylemeye devam ediyor. Bunlardan başlıcaları Eylül Biçer ile ortak çalışması olan "Jeff Buckley Şarkıları", Nilüfer Verdi "Knidost", Ediz Hafızoğlu "Nazdrave" ve Social Inclusion Band.

Bir çok değerli müzisyenin albüm ve çalışmalarında yer aldı ve bir çoğu da yakın zamanda yayınlanacaklar. Kendi ismine olan ve aranjör ve prodüktörlüğünü Eylül Biçer'in yaptığı "Artiz Kahvesi" albümü, Kabak&Lin Records etiketi altında kısa süre önce yayımlandı.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

Trio Ivoire

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 08.03.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
detaylı bilgi için tıklayın
Trio Ivoire

Hans Lüdemann: Piyano, elektronikler
Aly Keita: Balafon, sanza
Christian Thomé: Davul, perküsyon

Trio Ivoire benzersiz bir grup çünkü piyano, balafon ve davuldan oluşan başka bir üçlü yok. Müziklerinin olağanüstü olmasının ve dünya müziği ve caz klişelerinin çoğundan uzak durabilmiş olmalarının bir sebebi bu olabilir. 2013'te "ECHO Jazz" ödülünü kazanan Trio Ivoire’nin grup lideri, piyanist ve besteci Hansa Lüdemann, "en özgün ve etkileyici Avrupalı piyanistlerden biri" (Jazz Podium) ve "çağdaş cazın en büyük piyanistlerinden biri" (Hessischer Rundfunk) olarak kabul ediliyor.

Nefes kesici virtüözlüğü ve bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle, Fildişi Sahili / Mali'den "balafon sihirbazı" Aly Keita ve Lüdemann birbirlerini kültürel sınırlar arasında bulan "ruh arkadaşları". Davulcu Christian Thomé, kendine özgü davul sesiyle farklı müzik dünyalarını eşsiz bir şekilde birleştiriyor, en basit ritmlere bile renk katıyor. Bir yandan geleneksel Afrika enstrümanlarının modern dünyaya taşınması, diğer yandan piyano ve caz müziğinde yeni ifade biçimleri arayışı, birbirinden uzak bu iki dünyayı birbirine yaklaştırıyor. Afrika poli-ritmi ve Avrupa polifonisini bir araya geliyor. Kariyerinde 15 seneyi geride bırakan grup, dördüncü albümü “Timbuktu”yu 2014 senesinde yayınladı.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

Esra Kayıkçı

 • Tarih:
 • Saat:
 • Mekan :
 • 29.03.2017
 • 20:00
 • Çok Amaçlı Salon
detaylı bilgi için tıklayın
Esra Kayıkçı

Esra Kayıkçı: Vokal
Hakan Kamalı: Gitar
Cem Dinler: Klavye
Yahya Dai: Saksafon
Eren Turgut: Kontrbas
Can Kalyoncu: Davul

Esra Kayıkçı İstanbul’da doğdu.1999 yılında müzik teorisi ve gitar eğitimine başladı. 2002-2006 yılları arasında Trakya Üniversitesi Arkeoloji bölümünde okudu. 2003-2006 yılları arasında İzmir’in Bergama ilçesinde bulunan Allianoi kurtarma kazısında görev aldı. 2008 yılında Allianoi’nin sular altında kalmaması için sözleri Nilay Yılmaz’a, müziği kendisine ait olan Su Perisi Şarkısı'nı besteledi. Su Perisi Şarkısı, Allianoi’ye mektuplar adlı kitapla birlikte cd olarak yayınlandı.

Elif Çağlar ile caz vokal çalıştı. Sheila Jordan ve Mark Murphy gibi büyük isimlerin workshop’larına katıldı. 2011 yılında Akbank'ın düzenlediği “Jamzz” adlı yarışmada yarı finale kaldı. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi 11. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali’nde sahne aldı. 2016’da aranjörlüğünü ve müzik direktörlüğünü Ercüment Orkut'un üstlendiği, şarkı sözlerini Mehmet Karadağ ile birlikte yazdığı kendi bestelerinden oluşan ilk albümü ‘’Bozgun Hatıra’’yı Kabak & Lin Records etiketi ile yayınladı.

2016'da Angelique Kidjo'nun jüri başkanı olduğu dünyanın en prestijli yarışmalarından 50. Montreux Jazz Vokal Yarışması'nda yarı finalist olarak sahne aldı.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL