14. KISA FİLM FESTİVALİ

Ön Eleme Sonuçları
Açıklandı

14. KISA FİLM FESTİVALİ
Ön Eleme Sonuçları Açıklandı

14. Akbank Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları Açıklandı

14. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenen “Ulusal ve Uluslararası Kısa Film Yarışması” ön eleme sonuçları açıklandı. Türkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan ve bu yıl  19 – 29  Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Festival’in yarışma bölümüne 65 ülkeden toplam 1.342 kısa film başvurdu.

Oyuncu Cemre Ebüzziya,  Yönetmen Hasan Tuna Balkan ve Yönetmen Selim Evci’den oluşan yarışma ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu; “Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü”ne katılan eserler arasından 14 film ve “Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü” başvuruları arasından seçilen 14 film “En İyi Film Ödülü” için yarışmaya hak kazandı.

Ön elemeyi geçen Ulusal Yarışma Festival Kısaları adayları, Oyuncu Hazar Ergüçlü, Yönetmen Onur Saylak, Yazar Hülya Uçansu, Fotoğraf Sanatçısı Coşar Kulaksız ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı’dan oluşan Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü Ana Jüri Üyeleri; Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü adayları ise Yönetmen Ana Katz, Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, Montpellier Film Festivali Programcısı Michèle Driguez,  Senarist Marietta von Hauswolff von Baumgarten ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı’nın yer aldığı Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü Ana Jüri Üyeleri tarafından değerlendirilecek. Forum bölümü kapsamındaki senaryo yarışmasının jüri üyeleri ise oyuncu Feride Çetin, Sinema Yazarı Banu Bozdemir ve yönetmen-senarist Mehmet Eryılmaz olacak.

Ulusal ve Uluslararası kategorilerde “En İyi Film” olarak seçilecek eserlerin yönetmenleri Akbank Sanat tarafından; 5.000 Dolar ile ödüllendirilecek. Ulusal ve Uluslararası yarışma kapsamında jüri tarafından en iyi film seçilecek olan yapımlar, 14. Akbank Kısa Film Festivali’nin ardından "Ödüllü Filmler Üniversitelerde" etkinliği kapsamında; Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki üniversite kampüslerinde gösterilecek. Akbank Kısa Film Forum bölümünde ise yapım desteği amaçlı düzenlenen kısa film senaryo yarışmasını kazanan senaryo ise Akbank Sanat tarafından 3.000 TL ile ödüllendirilecek.

14. Akbank  Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları

“Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü” Aday Filmler:

1- Kapitalist (Kapitalistis) Yönetmen: Pablo Munoz Gomez (Fransa)
2- Maviye Doğru (Into the Blue) Yönetmen: Antoneta Alamat Kusijanović (Hırvatistan, Slovenya, İsveç)
3- Atlantis, 2003 (Atlantis, 2003) Yönetmen: Michal Blaško (Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna)
4- Aria (Aria) Yönetmen: Myrsini Aristidou (Güney Kıbrıs, Fransa)
5- Nazik Bir Gece (A Gentle Night) Yönetmen: Qiu Yang  (Çin)
6- DeKalb İlkokulu (DeKalb Elementary) Yönetmen: Reed Van Dyk (ABD)
7- Kimse Elimi Tutmasın  (Shall No One Hold My Hand) Yönetmen: Cenk Ertürk (Türkiye, Fransa)
8- Copa-Loca (Copa-Loca) Yönetmen: Christos Massalas (Yunanistan)
9- Görünmez (Invisibly) Yönetmen: Áron Szentpéteri (Macaristan)
10- Rötuş (Retouch) Yönetmen: Kaveh Mazaheri (İran)
11- Negatif Alan (Negative Space) Yönetmen: Ru Kuwahata, Max Porter (Fransa)
12- Hiçbir Şey (Nada) Yönetmen: Gabriel Martins (Brezilya)
13- Boğulan Bir Adam (A Drowning Man) Yönetmen: Mahdi Fleifel (Danimarka/Yunanistan/İngiltere)
14- Okul Sonrası Bıçaklı Düello (After School Knife Fight) Yönetmen:Caroline Poggi, Jonathan Vinel  (Fransa)

“Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü’’ Aday Filmler:

1- Kot Farkı  Yönetmen: Ayris Alptekin
2- Toprak Yönetmen: Onur Yağız
3- Dans Eden Kızlar Yönetmen: Zeynep Köprülü
4- 3,5 Lira Yönetmen: Hasan Ali Kılıçgün
5- Ronaldo Yönetmen: Recep Bozgöz
6- Hesap Kitap Yönetmen: Kartal Gür
7- Mutluluk Yönetmen: Necip Çağhan Özdemir
8- Hinterlant  Yönetmen: Sinan Kesova
9- Kerata Yönetmen: Kasım Ördek
10- Gecenin Ardından Yönetmen: Buse Halaçoğlu
11- Baran Yönetmen: Hasan Serin
12- Kaset Yönetmen: Serkan Fakılı
13- Hastabakıcı Yönetmen: Soner Sert
14- Afgan Kömürü Yönetmen: Zeynep Gülru Keçeciler

Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
11 ŞUB PZT
2

11:00

Gaga Atölyesi

Akbank Sanat

12:30

Gaga Atölyesi

Akbank Sanat

12 ŞUB SAL
5

Sergi Yüzler ve Yerler

Akbank Sanat

11:00

Gaga Atölyesi

Akbank Sanat

12:30

Gaga Atölyesi

Akbank Sanat

14:30

Gaga Atölyesi

Akbank Sanat

19:00

Bareilly’nin Barfisi

Akbank Sanat

13 ŞUB ÇAR
5

Sergi Yüzler ve Yerler

Akbank Sanat

11:00

Gaga Atölyesi

Akbank Sanat

12:30

Gaga Atölyesi

Akbank Sanat

18:30

Ruhsal Travma: Ruha İnen En Büyük Darbe

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

14 ŞUB PER
7

Sergi Yüzler ve Yerler

Akbank Sanat

11:00

Gaga Atölyesi

Akbank Sanat

12:30

Gaga Atölyesi

Akbank Sanat

14:30

Gaga Atölyesi

Akbank Sanat

18:30

Çocuklar, Sanat, Yetenek ve Yaratıcılık Üzerine Farklı Bir Bakış

Akbank Sanat

18:30

"İmajın Ardındaki İmaj: Gilles Deleuze'de Hareket-imajın Krizi"

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

15 ŞUB CUM
5

Sergi Yüzler ve Yerler

Akbank Sanat

11:00

Gaga Atölyesi

Akbank Sanat

12:30

Gaga Atölyesi

Akbank Sanat

18:30

Çocuklar, Sanat, Yetenek ve Yaratıcılık Üzerine Farklı Bir Bakış

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

16 ŞUB CMT
11

Sergi Yüzler ve Yerler

Akbank Sanat

11:00

Çocuklar İçin Yaratıcı Dans Dersleri

Akbank Sanat

11:00

Bir Tabak Mondrian (6- 12 Yaş)

Akbank Sanat

11:30

Akbank Çocuk Tiyatrosu / Goril

Akbank Sanat

12:00

Çocuklar İçin Yaratıcı Dans Dersleri

Akbank Sanat

12:30

Kandinsky Renk Dilimleri (6- 12 Yaş)

Akbank Sanat

13:00

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

14:30

Aerial Dans

Akbank Sanat

15:30

Mozaik Heykel Atölyesi (5-12 yaş)

Akbank Sanat

17:30

Ailece Mozaik(4-12 yaş)

Akbank Sanat

19:00

Mr. Gaga

Akbank Sanat

17 ŞUB PAZ
-
18 ŞUB PZT
-
19 ŞUB SAL
3

Sergi Yüzler ve Yerler

Akbank Sanat

18:30

“Yeni Medya ve Yayıncılık”

Akbank Sanat

18:30

Aerial Dans

Akbank Sanat

20 ŞUB ÇAR
3

Sergi Yüzler ve Yerler

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

20:00

Fazer

Akbank Sanat

21 ŞUB PER
4

Sergi Yüzler ve Yerler

Akbank Sanat

18:30

Çocuklar, Sanat, Yetenek ve Yaratıcılık Üzerine Farklı Bir Bakış

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

19:00

Hintçe Konuşulan Ortam

Akbank Sanat

22 ŞUB CUM
4

Sergi Yüzler ve Yerler

Akbank Sanat

18:30

Çocuklar, Sanat, Yetenek ve Yaratıcılık Üzerine Farklı Bir Bakış

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

20:00

disLOKASYON

Akbank Sanat

23 ŞUB CMT
11

Sergi Yüzler ve Yerler

Akbank Sanat

11:00

Çocuklar İçin Yaratıcı Dans Dersleri

Akbank Sanat

11:00

Rengarenk Kupalar (6-14 Yaş)

Akbank Sanat

11:30

Akbank Çocuk Tiyatrosu / Goril

Akbank Sanat

12:00

Çocuklar İçin Yaratıcı Dans Dersleri

Akbank Sanat

13:00

Kendi Çantamı Tasarlıyorum (6-14 Yaş)

Akbank Sanat

13:00

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

14:30

Aerial Dans

Akbank Sanat

15:30

Mobil Heykel Atölyesi(8-12 yaş)

Akbank Sanat

17:15

Linol Baskı Atölyesi (9 - 14 Yaş)

Akbank Sanat

20:00

disLOKASYON

Akbank Sanat

24 ŞUB PAZ
-
25 ŞUB PZT
-
26 ŞUB SAL
3

Sergi Yüzler ve Yerler

Akbank Sanat

18:30

Aerial Dans

Akbank Sanat

19:00

Hikaye

Akbank Sanat

27 ŞUB ÇAR
3

Sergi Yüzler ve Yerler

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

19:00

Dağ Adamı Manjhi

Akbank Sanat

28 ŞUB PER
3

Sergi Yüzler ve Yerler

Akbank Sanat

18:30

“Görmezden Gelinen İlişkiler: 1950 Sonrasında Sanat ve Edebiyat İlişkileri”

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

01 MAR CUM
1

Sergi Yüzler ve Yerler

Akbank Sanat

02 MAR CMT
6

Sergi Yüzler ve Yerler

Akbank Sanat

11:00

Kandinsky Renk Dilimleri (6- 12 Yaş)

Akbank Sanat

11:30

Akbank Çocuk Tiyatrosu / Goril

Akbank Sanat

12:30

Bir Tabak Mondrian (6- 12 Yaş)

Akbank Sanat

15:30

Mozaik Heykel Atölyesi (5-12 yaş)

Akbank Sanat

17:15

Mini Mozaik Atölyesi (7 - 12 Yaş)

Akbank Sanat

03 MAR PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun